Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a feleség tartózkodó típus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a feleség tartózkodó típus más férfiakkal, a férj pedig szívesen barátkozik nőkkel, ez hogyan egyeztethető össze normális módon?

Figyelt kérdés

Nem szeretném a férjemet korlátozni, nem is szoktam. Viszont én azt tartom korrektnek, ha nem barátkozom más férfiakkal. Ez amiatt van, mert jártam úgy párszor, hogy a barátságomat biztatásnak vették, és mikor elutasítottam a szexet, akkor megsértődtek és később próbáltak bosszút állni. A másik meg, hogy úgy érzem, nem lenne korrekt a férfi párjával szemben, mert esetleg rosszul esne neki, féltékeny lenne, stb. A pasiktól láttam, hogy ők kimondottan tartózkodóak, ha nem akarnak semmi képpen csajozni. Így hát ez bennem is kialakult. Vannak barátnőim, és a férjem a legjobb barátom, akivel mindent meg tudok beszélni, és ez jó így nekem.

A férjem viszont szívesen barátkozik nőkkel. Erre főleg a munkahelyén van alkalma. Így hát gyakran szembesülök vele, mikor felhívja egy-egy kollegina, hogy milyen bizalmas is a viszonyuk. Mármint hogy én csak vele beszélgetek ilyen meghitten, ő viszont simán löki nekik a kedves szavakat, hogy vigyázz magadra meg pihenj meg ilyeneket, amiről úgy érzem, a lelküket ápolja. Volt már, hogy tanúja voltam, hogy az egyik lány a mély dekoltázsát úgy "véletlenül" odanyomta az arcába, mert feltérdelt a székre és áthajolt az asztalon beszélgetés közben a férjem arcába nyomva a melleit. Férjem úgy tett, mintha nem venné észre, de engem nagyon bosszantott. Úgy gondolom, ha távolságtartóbb lenne, nem lennének rendszeresen ilyen helyzetek. Bár ezt csupa önzőségből szeretném biztosan :( Amúgy én is szeretek vele ilyen kihívóan viselkedni, de más párjával soha nem tenném.

De lehet, hogy én vagyok túl maradi, mert pl. nem is hívogatnék telefonon egy pasit csak úgy csevegni, mikor tudom, hogy van párja. Így nőttem fel, felénk ez volt a norma. Nők a nőkkel barátkoztak, pasik a pasikkal. Persze beszélgettek, de nem hívogatták egymást telefonon és csak akkor kacérkodtak, ha rá akartak nyomulni a pasira. Most Pest megyében élek és itt ebben szabadosabbak az emberek. Igyekszem ezt elfogadni, de mikor a férjemet hívják a kolléganők telefonon, és hallom, ahogy cseverésznek, görcsbe rándul a gyomrom. Mi anno épp így fiúztunk. És aki már megállapodott, az teljesen tabu volt még barátilag is. Vigyáztunk, hogy még véletlenül sem maradjunk kettesben más nemű emberrel, mert hírbe hoznak és a párunk elbizonytalanodik. Hú, ahogy ezt leírom, mintha az ókorból jöttem volna, pedig ez tényleg amolyan hallgatólagos erkölcsi szabály volt. 40 éves vagyok amúgy. Hozzáteszem, irigykedem is a férjemre, úgy gondolom, én kevesebbet érek így, és néha szeretném, ha nekem is lennének férfi barátaim. De velem pl. az ő barátai is nagyon távolságtartóak, pedig velük kifejezetten barátságos vagyok, tehát azt hiszem, ők is így gondolkodnak, mint én, és ilyenkor még jobban zavar a férjem barátkozása a nőkkel.

Mi erről a véleményetek?


2015. aug. 15. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem a barátkozással van itt a baj, az én férjem is barátkozik nőkkel, férfiakkal egyaránt. Ő egy nagyon beszédes, locsi-fecsi, emberekre nyitott típus, amíg én nagyon zárkózott vagyok, nehezen barátkozom.

Már akkor is voltak lány barátai, mikor megismerkedtünk.

De ő utána már nem járt el velük kettesben, hanem csak úgy, ha én is mentem velük, nem voltak mindennaposak a telefonálgatások.

Igazán csak egy lánnyal beszélgetett lelkisebb témákról néha, de ő már akkor vagy 15 éve jó barátja volt és vele is csak ritkán, ha valami nagyon nagy problémája volt a hölgynek (több év alatt két alkalom). De ezekről is mindig mindent tudtam.


Nálatok inkább a flörtöléssel és a túl bizalmas viszonnyal van a baj.

Lehet haverkodni a munkahelyen, jókat beszélgetni, de a férjednek meg kellene szabnia egy határt.

2015. aug. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Ez amiatt van, mert jártam úgy párszor, hogy a barátságomat biztatásnak vették, és mikor elutasítottam a szexet, akkor megsértődtek és később próbáltak bosszút állni."


Nem lehet hogy ezek a hölgyek is épp ezért barátkoznak a férjeddel, aki tuti nem szexelni akar velük? Meg ahogy én tudom, a nők nem azokkal szoktak lelkizni, akire hajtanak. Nekem inkább úgy tűnik, mintha a férjed a "meleg" legjobb barátjuk lenne.


Ennek ellenére a hívások nekem is túlzásnak minősülnek, számon is kérném a helyedben.


Még annyit, hogy a "vigyázz magadra" meg "pihenj" egyáltalán nem meghiott, én is ezt szoktam mondani mindenkinek nyaralás előtt. Csak arra utal hogy a férjed egy törődő személyiség.

2015. aug. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! :) Úgy látom, hogy a férjem kicsit apáskodóan viselkedik, segítőkész, előzékeny, és ezt a lányok csajozásnak könyvelhetik el, mert ezen felbátorodnak. A hívások nem napi szintűek, nem is mondhatnám rendszeresnek. A férjem pedig nem szokott nélkülem olyan buliba menni, ahol lányok is vannak. A barátaival össze szokott néha jönni nélkülem természetesen, de a céges bulikba nem. De mikor azt hallom, hogy pl. az egyik lánynak megengedte, hogy vezesse a céges autót, mikor együtt menniük kellett valahová, mert a lány épp akkor kapta meg a jogsiját, azon úgy érzem, hogy adja alájuk a lovat, ez nyilván tetszik a lányoknak, és nyomulni kezdenek. Ezt már átbeszéltük és megígérte, hogy nem tesz ilyesmit, igazat adott nekem, de mégis tanúja vagyok annak, hogy olyan kolléganők, akiket én először látok, annyira újak, ők már a páromat lelki jó barátoknak tekintik.
2015. aug. 15. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!