Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Támogatnál-e egy olyan törvény...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Támogatnál-e egy olyan törvényt, ami szerint minden 18 évet betöltő embernek sorsolnának egy párt, és vele kellene leélnie az életét?

Figyelt kérdés

Lennének bizonyos területi zónák, és mindenkinek a saját zónájából sorsolnának párt. Ha valaki meleg, kérvényezhetné, hogy ugyanolyan nemű párt sorsoljanak neki.


Elválni nem lehetne, a házasságtörést pedig súlyosan büntetnék.


Hogy miért lenne jó ez? Nem lenne az az undorító igazságtalanság, hogy előnytelen külsejű emberek (sovány férfiak, kövér nők, előnytelen arcúak) egyedül maradnának. Talán az emberek megtanulnák nem csak a külsejük miatt szeretni egymást, és hosszútávú kapcsolatban élni. Nem lenne ennyi felszínes, és nem lenne ennyi csalódott ember.


Természetesen tudom, hátrányai is vannak ennek. Ha most kellene döntenem, amellett döntenék, hogy ne vezessék be. De ha lenne időm elgondolkozni rajta, biztos megtenném.


Mit gondoltok?


2015. aug. 17. 17:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A nemek aránya a társadalomban nem egészen 50-50%, hanem 52-48. Már technikai okokból is megbukik a dolog. Bár én jól járnék vele, mert ún. "lúzer" vagyok, a szabad akaratot többre becsülöm, mint azt, hogy legyen párom. Szóval ezért sem támogatnám.
2015. aug. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Estienne ***** válasza:
100%
Baromság. Nem fogom letölteni az életemet egy punk csajjal aki szeret csirkét áldozni és meghitt rasszista, mellette teljesen asszexuális. És nem várom el töle se, hogy velem éljen. (Most ez egy szürreális példa).
2015. aug. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

"A nemek aránya a társadalomban nem egészen 50-50%, hanem 52-48."


Azért van több nő, mert a férfiak hamarabb halnak meg. Ám 18 éves korukban kb. ugyanannyi férfi és nő van.



"Bár én jól járnék vele, mert ún. "lúzer" vagyok, a szabad akaratot többre becsülöm, mint azt, hogy legyen párom."


Igen, nálam is ez az, amiért ha most kellene dönteni, nemet mondanék.

2015. aug. 17. 17:51
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt kivitelezhetetlen lenne, nem tudnának mindenki mellé párt rendelni, csak ha pontosan ugyanannyi, korban viszonylag egymáshoz illő férfi és nő élne a világon.


Másrészt már másnap fellázadna a társadalom és elzavarnák a francba a törvény alkotóját.


De ha működne is, az emberek nagy része így egy boldogtalan kapcsolatban élné le az életét egy hozzá nem illő ember mellett. Szerintem a gyengébb lelkületűek fel is kötnék magukat. Vagy sok tisztázatlan haláleset történne a családokban.

Az biztos, hogy én bekattannék, ha egy olyan emberrel kellene élnem, akit testem, lelkem nem kíván.


De szerencsére még a mi törvényalkotóink sem ilyen elvetemültek, hogy hasonló törvényt hozzanak. :)

2015. aug. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Jut eszembe: mi lenne azokkal, akik nem is akarnak kapcsolatot? Vagy akik súlyos elmebetegek? Vagy visszaeső bűnözők? Vagy drogosok? Vagy akik egész életükre ágyhoz vannak kötve? Vagy akiknek soha nem lehet gyerekük (mert van, akinek a saját gyerek is fontos)?

Ha valakit nagyon szeretünk, mellette maradunk ilyen problémák esetén is, de csak úgy belekényszeríteni valakit, hogy érzelmek, nemcsak szerelem, hanem szeretet nélkül mondjon le mindenről és kösse hozzá az életét olyan emberhez, akinek ilyen problémái vannak? Ráadásul mi alapján döntenék el, hogy ki legyen az, akinek akarata ellenére ilyen életet szánnak?

Nem beszélve azokról, akik még csak párkapcsolatot sem akarnak.

Vagy a homoszexuálisok.

Nem, azért ilyesmibe nem lehet akaratán kívül belekényszeríteni az embereket, nem vagyunk gépek.

2015. aug. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, belejavítottam és kétszer írtam azokat, akik nem akarnak kapcsolatot, de remélem, azért érthető lett. :D
2015. aug. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Mivel iszonyatosan fogyatékosnak tűnsz, te akkor sem járnál jól, ha a saját zónádból kapnál valakit :D
2015. aug. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

5: Igazad van, rengeteg hátránya van, elgondolkodtam, és én sem vezetném be.


7: Ha nem értesz velem egyet, le lehet normálisan is írni, mint az 5-ös. Nem muszáj egyből személyeskedni.

2015. aug. 17. 18:14
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok, szerintem még az is problémás lenne, ha nem lehetne elválni.

Egyáltalán nem vagyok a híve annak, hogy minden apró probléma miatt válnak az emberek. De mi van, ha az egyik fél néhány év után bekattan és elkezdi terrorizálni a másikat? Vagy már az elején ilyen jellem volt, csak nem mutatta ki? Esetleg napi, vagy heti szinten elcsattan egy-két pofon, de az is elég, ha lelki terrorban tartja a másikat és teljesen tönkreteszi lelkileg. Nem lenne fair, ha ilyen ember mellett lenne kötelező leélnie az életét.

Úgyhogy több szempontból nézve sem lenne ez jó ötlet, nem hisze, hogy nem lenne sok csalódott ember.

2015. aug. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Volt már ilyen a világtörténelemben, amikor, ha nem is sorsolással döntöttek, de a szülők választottak párt a fiataloknak, és nem lehetett beleszólásuk, válni se nagyon lehetett...

Néha jól sült el, néha kevésbé. Többnyire nem jól sült el. Ezek inkább csak gazdasági érdekközösségek voltak, nem párkapcsolatok.


Én örülök, hogy hozzám illő társat választhattam, akivel nagyon boldog vagyok, akivel egyezik az értékrendünk, akivel jól kiegészítjük egymást, és még a szexkultúránk is egyezik. :)


Ha ilyen törvényt hoznának, akkor inkább leszbikus kapcsolatot kérvényeznék, bár teljesen hetero vagyok, de inkább egy jó barátnővel élném le az életem (szexmentesen), mint egy hozzám nem illő párral.

2015. aug. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!