Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek ebben a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Bármi épeszű lépés lehetséges?

Figyelt kérdés

A sztori elég hosszú, de megpróbálom rövidre fogni. Mindketten a húszas éveink eleje-közepe felé járunk, én a nő, ő a férfi.


Középiskolában mondhatni a legjobb barátok voltunk, mindketten kicsit elvontak, kilógtunk a sorból és másképp is gondolkoztunk, ezért is találtuk meg egymást olyan hamar. Mindketten éreztünk egymás iránt valamit, amit valószínűleg gyerekszerelemnek is csak túlzással lehet nevezni, de akkor elég mélynek éreztük, ennek ellenére sosem jöttünk össze, nem is erőltettük a témát, maradtunk barátok.

Később elmondta nekem, hogy aszexuális, ebből sem csináltuk nagy ügyet, már csak azért sem, mert ő is úgy gondolta, hogy sosem lehet tudni, esetleg még változhat.


Elvégeztük a középiskolát, úgy alakult, hogy nagyon messze kerültünk egymástól, én időszakosan külföldön tanultam, megszakadt a kapcsolat, de pár hónapja egy véletlen folytán, közös barátoknak köszönhetően újra találkoztunk, az egész estét végigbeszélgettünk, és egyikünk érzései sem változtak, sőt. Az egyetlen akadály (most jön a lényeg), hogy változatlanul aszexuális.


Van olyan, akinek aszexuális a párja, de ő maga nem az? Ki lehet bírni?

Azt hiszem, vele szeretnék maradni, de nem tudom, kibírnám-e testi kapcsolat nélkül. Volt már párkapcsolatom, de senki iránt nem éreztem úgy, ahogy iránta, ezért tényleg nem tudom, mi lenne a helyes lépés (főleg úgy, hogy elmondta, ő is ugyanígy érez).


Érdemes megpróbálni, működik-e, vagy reménytelen, és belekezdeni sem érdemes?



2015. nov. 13. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:
30%

Felcsatolhatoval ki tud elegiteni, meg oralisan is meg kezzel is. De amolyan szivesseg erzeted lesz vegig tole. Kesobb jonnek majd a kifogasok, h miert nem ertek ra arra.

N

2015. nov. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekünk nem sikerült. A feleségem elmondása szerint szereti a szexet, de a valóságban nem. Válás lesz a vége...
2015. nov. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 schamuelson ***** válasza:
Egy nőismerősöm él házasságban egy aszexuális férfivel. Mellette vibrátort és szeretőt tart. Ezzel együtt sokszor boldogtalan. (Nem én vagyok a szerető! És a férj sem.) Ha érdekelnek a részletek, privátban leírom.
2015. nov. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Bruce_Wayne ***** válasza:

tapasztalataim szerint nem működhet a dolog hosszú távon,de persze a ti döntésetek hogy mertek e "előrébb" lépni és egy más megvilágításba helyezni a kapcsolatokat.Még abban az esetben is ha nem működne a kettőtök párkapcsolata, megfelelő hozzáállással mindkét fél részéről,folytathatjátok ott ahol abbamaradt a barátságotok.Én is tartom a kapcsolatot több volt barátnőmmel is,esetenként még jobban kijövünk egymással mint előtte.

Nem rábeszélni akarnak,de mit veszíthettek? :D

2015. nov. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy aszexuális sosem lesz hetero. Ahogy egy homo sem lesz sosem hetero.

"Felcsatolható" nem kell, mert a sajátja is működik, csak nem érez rá ingert.

Gyépés példa: ha nem szereted a spenótót, arany kanállal sem akarsz majd belőle csemegézni.

Ez egy ugyanolyan beállítottság, mint a homoszexualitás, vagy biszexualitás. Nem lehetséges tenni ellene.

Az én véleményem az, hogy ha nem akarsz rosszat se neki, se magadnak, akkor nem erőltetitek ezt a dolgot.

Neki rossz, mert kényszerítve érezné magát.

Neked rossz, mert szeretnéd, de nem akarod kényszeríteni.

2015. nov. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!