Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire és miben hasonlít a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire és miben hasonlít a jelenlegi párod és az exed?

Figyelt kérdés

Az első párommal 4 évig voltunk együtt, első nagy szerelem volt mindkettőnknek. Végül megcsalt és ellehetetlenítette a kapcsolatot teljesen. Ebben az összetört állapotban találkoztam a mostani párommal, aki csodálatos és akivel azóta is együtt vagyunk és együtt tervezzük majd a családalapítást.

Az elején szinte egyfolytában bevillant az exem a hasonló külsejük miatt. Mindkettő magas, barna hajú, mélybarna barna szemű, de még az anyajegyeik is vannak ugyanott.

Ezek miatt az elején mindig nyitott szemmel csókolóztam, hogy az agyam is felfogja az új helyzetet. Ezen túlestem, de most 2 és fél év után is rögtön belémnyilall, ha ugyanúgy nevet, ugyanúgy grimaszol, sőt hasonló szófordulataik is vannak.

Emiatt kicsit lelkiismeretfurdalásom van, és 2 napja az exemmel is álmodok (bár ehhez köze van annak, hogy egy barátnőm most próbálkozott be az exénél sikertelenül és erről beszélgettünk).


Szerintetek csak beképzelem ezeket? Vagy tényleg, hasonlíthatnak ennyire? Nektek is volt hasonló tapasztalatotok? Mi baj van velem?



2015. dec. 9. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindkettő fafejű, konok, sértődős, nem tud igazán kitartani valaki mellett, könnyen lemond a kapcsolatról valami másért... igazából bármi másért, a vitákat mindketten megbeszélés helyett inkább azzal intézik el, hogy "magukba fordulnak", tehát semmi megoldáskeresés. Imádják, ha más nők rajonganak értük. A "jóban, rosszban, egészségben, betegségen" a részükről csak úgy működik, hogy: jóban..., egészségben.... Jelzem, ezeket csak most veszem észre, az első komolyabb problémáknál.

Külsőleg: egyik sem túl magas, nem túl vékony, de innentől semmi: egyik szőke, kék szemű, másik barna hajú, barna szemű, teljesen más arckarakter.


Nem biztos, hogy beképzeled, amit látsz. Lehet, alapból ehhez a típushoz vonzódsz.

2015. dec. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ja és még annyi, hogy az elején mindkettő rendes, aranyos, vidám, jóindulatú, ragaszkodó, átlagos, de nagyon odaadó srácnak mutatta magát. :)

1-es voltam.

2015. dec. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Gondolom neked van egy ilyen típus, aki tetszik, és ez alapján jöttél össze az exeddel is meg a pároddal is. Jó dolog az, ha az ember ennyire tudja, mit akar és mi tetszik neki :)


Nekem a jelenlegi a 4. párkapcsolatom, mindegyik férfi más és más volt, az ég egy adta világon semmiben sem hasonlítanak egymáshoz- az egyik hosszabb, fekete hajú, kék szemű volt, a másik kopasz, barna szemű, a harmadik barna hajú, világos szemű, most van egy szőke, göndör, kék szemű párom. Testalkatukban is totál mások, a neveltetésük, műveltségük, végzettségük, élethez való hozzáállásuk, minden. Semmiben sem hasonlítanak. Max abban, hogy az élet egy adott jelenében velem jártak :D


Gondolom az elkerülhetetlen, hogy ha valaki, aki szinte ugyanúgy néz ki és ugyanúgy viselkedik, mint egy másik ember, ne emlékeztessen rá néhanapján. Fedezz fel apró különbségeket, amik megindokolják magad előtt is, hogy miben más a két ember, ne a hasonlóságokat keresd. Biztos, hogy vannak ilyenek. Illetve azt sem ártana letisztázni magadban, hogy vajon az exet keresed a mostani párodban, vagy őt már rég lezártad, és azért vagy a jelenlegivel, mert ténylegesen őt akarod? Ennek tudatosítása is segíthet a kérdésben.

2015. dec. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindkettőnek zöld a szeme. Kb csak ebben. Viselkedésre, gondolkodásra nagyon nem hasonlítanak.
2015. dec. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Semennyire. Az exem vékony, világos hajú, kék szemű, lágy arcvonású. A barátom nagyarab, sötét hajú, sötét szemű, markáns arcú. Személyiségre sem sokban, az exem otthon ülősebb, elméleti dologk iránt érdeklődő, körülményes, tervező típus. A barátom meg társasági, spontán, sportőrült, laza életfelfogással. Max. annyi, hogy mindkettő elég lusta.

Szerintem a te eseted csak véletlen. Nincs ezzel semmi baj, hogy ezekben hasonlítanak. A baj szerintem inkább az, hogy még nem vagy teljesen túl az exeden, akármennyire is szereted a barátodat.

2015. dec. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a zsánerem: kis kecskeszakáll, rövid haj, világos (kék vagy zöld) szem. A jelenlegi párom és két exem is ilyen "paramétereket" birtokol. Belsőleg a jelenlegi az előzőek szöges ellentéte - vagyis inkább úgy mondanám, hogy a jelenlegiben minden jó megvan ami korábban is volt, illetve az is megvan, ami a korábbiakban nem volt :)
2015. dec. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kíváncsi voltam, hogy másnál is előfordul-e, hogy ennyire hasonlóak.

Egyébként tényleg ezt a "magas, barna haj, barna szem" típust kedvelem, de nem szándékosan ilyet kerestem, csak így alakult (de ez az anyajegy dolog már kicsit sok :D)...

Az elején még gondoltam is magamban, hogy olyan mintha az élettől kaptam volna egy javított változatot. :)

De egyébként belső tulajdonságaikat tekintve fényévekkel sokkal jobb a jelenlegi párom, nem cserélném vissza semmiért.

A legnagyobb külső különbség köztük, hogy az exem izmos, sportos alkatú kreol bőrű volt, kicsi szemekkel, a jelenlegi párom pedig átlagos soványabb alkat kis pocakkal, nagyon világos rózsaszínes bőrű és nagy mandula szemei vannak. :)

2015. dec. 10. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!