Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Őszintén van itt olyan ember...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Őszintén van itt olyan ember aki egy nagy csalódás után lelkileg üresnek, fáradtnak érezte magát évekig? Sikerült kimászni ebből, vagy ma napig tart?

Figyelt kérdés
Én egy 23 éves lány vagyok,volt egy nagyon rossz kapcsolatom 4 évig tartott,persze első két év olyan mértékű szerelem,mint a legcsöpögősebb romantikus könyvekben,azt hittük örökké együtt leszünk,minden napunk együtt stb..aztán fokozatosan romlott meg az eégsz..személyisége teljesen megváltozott,szavakkal bántott,elnyomott,kiabált ,később már rángatott stb. (nincs jó kapcsoaltom szüleimmel,rossz gyerekkor,zárkózott,önbizalom hiányos lány,ezért nem léptem). Annyira próbálkoztam megmenteni a kapcsolatunkat :( engem hibáztatott mindenért,kb bele betegedtem abba,hogy tökéletes legyek neki,a végén mikor már minden lelki energiát elvett tőlem,megcsalt és szó nélkül elhagyott. A mai napig nem tudom,hogy teltek el azok a napok anélkül,hogy ne öltem volna meg magam,de rettenetes volt..a lényeg,hogy azóta eltelt lassan 3 év,de nem tekintek már a férfiakra úgy mint régen. Ha kapcsolatba bonyolódnék már másnap kihátrálok ,mert el fog valami szorongás,rossz érzés,hogy megint megfelelni valakinek,valakinek beszámolni a napomról, megmagyarázhatatlanul rossz érzés tör rám.De az éelt minden területén elvesztettem magam,semmi nem érdekel,fáradt vagyok,nincs erőm,és nem tudom van-e ebből kiút? mikor nyerem vissza a régi erőm?
2015. dec. 11. 23:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én igen, de kicsit másképp mint te. Általánosba nagyon allergiás voltam, és szteroidos gyógyszereket szedtem, amitől amitől nagyon meghíztam. Egész általánosban csúfoltak és lenéztek a lányok. 9.-re kb 120kg lettem. Aztán 1-2 évre rá tetszett egy lány elkezdtem edzeni kb 90kg-ra nagy szerel mvolt minden, de csúnyán végződött, azóta csak futó ismerkedéseim voltak, de mindig megmaradtak ezek a rossz emlékek és féltem egy pontnál tovább menni.


Most vagyok úgy, hogy iszonyatosan tetszik egy lány, mondhatni szeretem/szerelmes vagyok. Régebb óta ismerem, mikor megismertem kikosarazott, de most megint elkezdtünk beszélgetni, vettem a bátorságot és megint elhívtam egy találkozóra és igent mondott. Nemsokára ki is derül, hogy lehet-e valami.

2015. dec. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A legelső után nekem kellett pár év, mire kilábaltam. A helyzet, hogy áldozat típus vagy. És ez nagyon nincs rendjén. Ezért van benned ez a kórosan megfelelni akarás. El kéne menned egy jó szakihoz, aki segít feloldani a benned megbújó lelki blokkjaidat.
2015. dec. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján nagy szükséged lenne szakember segítségére. Ilyen gyerekkorral és kapcsolati háttérrel ugyanis kb. két út áll előtted:

a.) Soha többet nem mersz kapcsolatba lépni és teljesen bezárkózol

b.) Újra és újra bántalmazó kapcsolatokba lépsz (amik az elején még jónak tűnnek)


Már most depressziós vagy... eldöntheted, hogy rágódsz még ezen évekig, miközben egyre rosszabb és rosszabb lesz a helyzet, vagy pedig most gyorsan keresel egy jó szakembert, és egy-két év alatt egy magabiztos nő leszel egy támogató kapcsolatban.


(Én az utóbbit választottam, és TÉNYLEG működik.)

2015. dec. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Caerus ***** válasza:

Az eltelt három év tényleg több a megszokottnak nevezhetőnél, de hidd el, rengetegen élnek át hozzád hasonló szakaszt az életükben, van olyan csalódás, rossz tapasztalat ami évek múltán is csak enyhülni fog. Minnél jobban sérülsz, annál valószínűbb, hogy valamennyi "heg" marad majd benned, teljesen nyomtalanul nem fog felszívódni. De lesz egy pont, amikor ennek dacára képesnek érzed majd magad a továbblépésre, hogy újra megbízz, hogy újra megnyílj valakinek.


Mindez persze közhelyes és giccses vigasztalásnak hangzhat, nem foglak fárasztani vele.


Ha gyakorlatiasabb tanács kell, ne akard görcsösen a változást és ne beszélj magadra egyetlen férfit sem, ha egy kicsit is ellenérzésed van, így csak kényszerből erőszakolnád magadra. Előbb olyat találj, akiben képes vagy megbízni, elsőnek barátként legyen meg az életedben. Minden elvárás, megfelelési kényszer nélkül. Hogy ne szorongj, hogy ne egy randevú vagy ismerkedés üteméhez kelljen igazodnod és aszerint nyílnod meg. Ugyanígy a másik véglet sem jó, hogy kapkodás helyett inkább teljesen feladd, hogy végleg lemondj a boldogságról. Még ha 63 éves lennél, akkor sem kéne temetned magad, de 23 évesen bőven előtted az egész élet, és ha ez megint szerencsesüti színvonalú semmitmondásnak hangzik, kicsit sem az. A huszat töltötted be amikor szakítottatok, és 4 éves kapcsolat... ezek szerint 16 voltál amikor összejöttetek, te az első és egyetlen komoly kapcsolatodról beszélsz. Ehhez mérve nem csoda, ha minden új ismerkedés és új férfiba vetett bizalom megrémít, te szó szerint ebben a kapcsolatban váltál felnőtté, mellete értél nővé. Nem te vagy elfuserált vagy ennyire szerencsétlen, ne érezd magad reménytelennek. Van akinek nem hogy évek, de egy egész élet sem elég továbblépni. De tudod, ők valahol azért meg is rekednek a saját sebeik nyalogatásában. Lehető legrosszabb ilyenkor mindenben analizálnod magad, követed mennyire javul a közérzeted, tudatosítasz minden hárítást vagy kudarcnak megélrt távolságtartást... az ilyen gyötrődéssel nem továbblépsz a gondjaidon, hanem pont ezzel rögzíted, minnél szerencsétlenebbnek látod önmagad, annál jobban hasonulsz és belemerülsz.


A lényeg ez, ne temesd még magad, de ne is görcsölj rá, ne erőltesd. Egyelőre a hozzáállásod inkább legyen az, hogy nem csak párkapcsolattal lehet teljes az élet. Akár munka, hobbi, bármi amiben elmerülhetsz, elsőnek a saját lábadon tudj megállni. Ha ez megvan, ha így megerősödsz, máris kevesebb vesztenivalód lesz, mert úgy egy nem a párkapcsolatodnak kell megváltania az életedet, nem az lesz a kizárólagos mérce önértékelésben. Ha ez megvan, ha már nem élet-halál kérdésének látod, onnan nyitottá válni is sokkal könnyebb lesz.


Ha a gyakorlati tanács is közhelyes/gicces, azt az éjjel háromnegyed 12-re fogom. Sajnálom, remélem túl leszel ezen az időszakodon.

2015. dec. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hidd el, rengeteg ember jár hasonló cipőben. Ezen az oldalon is. Ne érezd magad egyedül és ne érezd, hogy sosem fogsz túllépni a dolgon! :)


Én összességében az emberekbe fáradtam bele, 1-2 baráton kívül. Rengeteg emberben csalódtam és rengeteg emberről derült ki, hogy megbízhatatlanok. Az eddigi kapcsolataimban is volt néha elejtett apró, de nagy mögöttes tartalommal bíró mondat, szóval azokkal kapcsolatban is úszott a bizalom. A környezetemben is csak hasonló kapcsolatokat láttam. Nem egy hozzád hasonló lányt is, ami szintén elszomorított, főleg, hogy több teljesen normális pasi ismerősöm nem talált magának senkit, mert nem voltak helyesek, izmosak, pénzesek vagy nem tudtak semmit felmutatni, maximum annyit, hogy kedvesek.

Srácként pedig, ezek után nem igazán vagyok nyitott egy komolyabb, lelki dolgokon alapuló kapcsolatra. Nem ismerek egy olyan nőt sem, akit teljesen megbízhatónak tekintenék és nem valamiféle érdek miatt lenne velem. A családi hátterem nekem sem volt túl jó, de azon már túlléptem. Szóval mindenen túllehet! :)

2015. dec. 12. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen, voltam ilyen helyzetbe, de nem évekig. Fél év mély zuhanás után azt mondtam, hogy ebből elég, ideje rendbe szedni az életem. Elmentem fodrászhoz, új frizura, vettem egy uszodabérletet, és lejártam az edzőterembe is. Átálltam a reformkajákra, kifestettem a lakást. Csupa olyan dologba kezdtem, ami lefoglalja a gondolataimat és fizikailag is kihajtottam magam. Elkezdtem fotózni, és megismerkedtem rengeteg érdekes emberrel. Kezdett tompulni a fájdalom, és feltűnt, hogy férfiak is vannak körülöttem, és némelyik egész jó pasi :) És megtaláltam a páromat.
2015. dec. 12. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 mikeXxX ***** válasza:
Ha jól értelmezem 16-20ig voltál kapcsolatban és 3 éve vagy egyedül most 23 évesen nem értem hol a probléma fog még nagyobb csalódás is érni az életben állj fel keress egy kevésbé gyökeret ennyi az egész persze nem könnyű de a siránkozás nem kell egy férfinak sem ahogy egy nőnek sem !
2015. dec. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Érkeztek elgondolkodtató válaszok,ahogy olyanok is amiknek nem túl sok értelme van. Ez az utolsó komment,hogy állj fel és ne siránkozz , szerinted én nem próbálok minden nap felállni? Ha 3 éven át nem sikerült?

Az is,hogy keressek valakit ,hát nem leírtam,hogy képtelen vagyok kapcsolatot kialakítani,mert kb olyan mintha azt kérnék ,hogy vagdossam magam késsel,kellemetlen és fájdalmas.

Egyébként úgy kezdtem,hogy igen ez most jó időszak lesz arra,hogy tanuljak,karrier,barátok,de azt vettem észre,hogy nem találok élvezetet benne,nincs igazi cél. Igen szeretnék majd x helyen elhelyzkedni diplomával,de aztán megkérdezem magamtól,hogy miért? Jó lesz-e ez neked? s rájövök,hogy nem,nem tudom miért lenne jó. a pénz? nem igazán érdekel. Egyébként valaki ezt is írta,hogy a szegényebb srácoknak akiknek jó a lelke nem tlaálnak társat. Hát el kell mondanom,hogy ez a srác akivel együtt voltam nagyon szegény volt,emiatt is volt néha konfliktusunk,hogy ő nem tudta elviselni,hogy én jobb anyagi környezetből jöttem,pedig soha nem vettem a szemére,neki ez egyik mániája volt,hogy azét nem kell a lányoknak mert szegény,mert nem ilyen olyan. Én csak a kedvességét néztem,volt,hogy akrácsonyra nem tudott venni nekem semmit,vagy napokig szinte éhezett,hogy a szülinapomra valamit tudjon adni,de engem ez nem érdekelt soha,mert úgy voltam vele,hogyha valamire szükségem van azért majd megdolgom és én magam veszem meg nem pedig más. És ez is egy ok,hogy nekem már nem mnodhatja senki,hogy a szegény ilyen olyan srácok akinek csak a lelke van az emgbecsülne,mert a saját bőrömön tapasztaltam,hogy nem!! Igazából igen az emberkben csalódtam ,mert a barátom is ugye cserben hagyott,és akkor pár barátnőm is elfordult tőlem,mert köztük egyikükkel csalt meg. Azt el tudom vilseni,hogy már nem tudok önfeldten naivan hinni másoknak,és szerlmes lenni,de azt,hogy azóta a lelkem olyan kimerült azt nem. És nekem erre lenne szükségem erre a gyógyírre,hogy visszkapjam a régi önmagam akinek voltak tervei,akrt tanulni,nagy karriert,utazni stb. Régen állandóan sportoltam,fanatikus voltam,de a szakítás óta nem megy,egyszerűen nem,és én erre az erőre vágyok a régi lendületre ami bennem volt.Ezt egy doki helyre tudja tenni? Nem tudom...elkezdtem templomba járni,úgy érzem javultam egy icipicit általa,mert eddig azt hittem,hogy emghalt a lelkem,de már tudom,hogy még mindig bennem van,csak összetörve,fáradtan,és keresem a lehetőséget,hogy meggyógyítsam.

2015. dec. 12. 11:26
 9/12 mikeXxX ***** válasza:
7# vagyok újra és látom kicsit bővebben kell fogalmazzak a változást csak te tudod előhozni magadnak újra szerelmesnek kéne , hogy legyél de ehhez közelebb kell engedned egy új embert magadhoz még ha nehéz is alkalmazkodni is kell hozzá akkor is próbáld meg nem könnyű felállni már én is éltem át de ameddig csak siránkoztam nálam sem változott semmi , hogy miért mert depis vagy , vagy rossz kedvű és antiszociális és ez nem kell senkinek tök mindegy , hogy férfi vagy nő ameddig nem teszel te érte és nem változtatsz te ott legbelül nem határozol másképpen addig mindig így fogod látni kellenek új programok emberek az életedbe én így lábaltam ki belőle de ameddig siránkoztam sz@rt rám mindenki mert ez a mai világ kemény és zord ha te nem teszel érte nem változik és szerintem ebbe a hittanóra sem segít ha csak nem egy lelkészre hajtasz le is pontozhatsz utálhatsz is de akkor is ez az igazság majd meglátod később !
2015. dec. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

őszintén egy lelkésznek lehet örülnék ,talán ő nem verne át :D

egyébként amit írtál sajnos nem jó,mert én rengeteg programot szerveztem épp ez az,faltam az életet,de nem vezet sehova,akadt nem egy srác aki járni akart velem.Sőt van egy olyan akivel még mindig tartom a baráti kapcsolatot,de ő telejsen belém szeretet,pedig neki aztán mindent elmondtam magamról,nagyon lekezelően is beszélek vele ,tudja ő is,hogy min megyek keresztül,és meglepetésemre így is szerelmes belém. Sőt volt,hogy meg akartam vele próbálni a kapcsolatot,de pár nap kb 2-3 és egyszerűen nem bírtam, fojtogató érzés volt. Azóta barátok maradtunk és ez pont jó,kb 2 hetente programot szervezni és ennyi. Ne hidd azt,hogy eddig begubózva éltem,próbálkoztam a bulizás,programok ,barátok mellett sportolni megint,tanulni stb,de kb két hónapja rájöttem,hogy nem vezet az egész sehova,semmi sem lett jobb. Most igen,kezdek begubózni,de azért ,hogy a csendben magmara találjak,egyedül kell lennem úgy érzem,és kérdéseket teszek fel magmanak foylton,hogy mit kellene tennem,mitől lenne jobb,miben találnék végre értelmet ami miatt érdemes élni,amit szívvel csinálok.

2015. dec. 13. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!