Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális alkohol fogyasztás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bubu Cime kérdése:

Normális alkohol fogyasztás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sajnos hetente jön haza erősen alkoholos állapotban a párom. Sokat dolgozik mellette, felelősségteljes életet él. 3 éve járunk, 2 éve élünk együtt. Ő 35 éves én 32 vagyok.


Alkoholista családban nőttem fel. Nem tudom eldönteni, hogy mi a "normális" a piálás terén. Feszült leszek részeg emberek között. Mi a normális? Ő azt mondja, túl érzékeny vagyok a múltam miatt. Persze hisztizek neki, hogy ne igyon és ez persze nem segít. Benne vagyunk a játszmában. Kétségbe vagyok esve. Nem tudom, mit tegyek.


Köszönöm, ha megosztjátok velem a gondolataitokat!



2015. dec. 15. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Ajjaj, nekem a nagyapám alkoholmérgezésben halt meg, és jó eséllyel apám is abban fog... Nem, ez nem normális. Akkor sem, ha fizikailag nem bántalmaz, mert lelkileg így is tönkretesz, és ki tudja, mi lesz később! Próbálj vele erről normálisan beszélni, de nem... Ez így nagyon nincs rendben. :/ Ha kéthavonta egyszer előfordulna, még azt mondanám, talán oké, de hetente.

Mit takar az erősen alkoholos állapot? Mit csinál? Hogyan viselkedik?

2015. dec. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem akarok vészmadár leni, de valószínű rosszabb lesz.Tudni kéne miért iszik.Normális az, ha tudja kontrollálni.Én is iszogattam, egyszer elgondolkoztam, lehet alkesz vagyok,kitaláltam, hogy egy évig nem iszok, 9 nap van hátra: ;)
2015. dec. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én megszüntetném a kezdő alkoholistával a kapcsolatot. Aki heti szinten bepiál, az már az. Ha alkoholista családban nőttél fel, ezt tudod is. Ne mentegesd magad előtt, tudod mit kell tenned.

Az én apámat is az alkohol vitte el, hidd el csúnya a vége.

2015. dec. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, megpróbálok minden felvetésre válaszolni:

Erősen alkoholos állapot: részeg. De szerinte nem mindig részeg, mikor szerintem már az...

Ha iszik, akkor mosolyog, kedves, aranyos - épp mint az apukám. Semmi agresszió vagy ilyenek. Sokat beszél…

Tegnap is és máskor is beszélgettünk már erről, hogy szerintem nem csak én vagyok túl érzékeny a téren. A válasza az, hogy megpróbál kevesebbet inni, de nem ígér semmit. A kérdése, hogy pakoljon-e össze és költözzön-e el….

Nem tudom, miért iszik, elfogadott dolog ez nála. Azt mondja, szerinte normális, ha az ember hazamegy és iszik egy felest és beszélget. Náluk ez így volt a családban. Szerintem nem az, erre az a a válasza, hogy a hátterem miatt vagyok ilyen érzékeny, és ez csupán kulturált alkoholfogyasztás. Mélyebbre kellene menni ebben a kérdésben valószínűleg.

Gratulálok az egy évhez, én is csináltam ilyet régen… böjtként.


Nagyon köszönöm a kemény őszinteséget, pont ezért írtam, mert félek, hogy ez lesz a vége. De még mentegetem magam előtt, hogy azért ő más, mert rendes munkája van, keményen dolgozik, vannak sikerei…

2015. dec. 16. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!