Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok ilyen helyzetb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csinálnátok ilyen helyzetbe? L

Figyelt kérdés
Megismernétek egy srácot, aki kicsit félénk, bizonyos szituációkban szorong, pánikrohamai vannak, de össze jönnétek. Aztán egy mélyebb beszélgetésnél elmondaná, hogy milyen élethelyzeten ment keresztül, és hogy volt időszak mikor öngyilkos akart lenni, és már nem sok választotta el attól, hogy megtegye. Otthagynátok, vagy vele maradnátok és megpróbálnátok a múlt sérelmeit enyhíteni, és a jelenjét meg a jövőjét szebbé varázsolni?
2015. dec. 16. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Vele maradnék. De a múltat feldolgozni nem nekem kell, hanem neki. Akkor maradnék, ha dolgozna azon, hogy boldog legyen. Ne miattam, hanem velem. Megmentésben nem hiszek. Támogató együtt élésben igen.
2015. dec. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha súlyos problémái vannak, akkor csak úgy lennék vele, ha közben eljár terápiára. Ellenkező esetben ebből soha nem lenne egyenrangú kapcsolat: ő nem tudna engem támogatni, ha nekem van rá szükségem, a saját igényeim háttérbe szorulnának. Ha dolgozik magán, akkor tudnám erősíteni.
2015. dec. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én lány vagyok pánikbeteg és depressziós.A problémám már én is rég felismertem,csak mostanában vettem rá magam úgy igazán arra,hogy szakemberhez forduljak.Vannak nagyon nehéz időszakok mikor nagyon magam alatt vagyok és voltak is de sosem jutottam el még az öngyilkosság gondolatáig sem.Nem tudom ezt a srácot mi vezette erre.Nehéz idők mindig lehetnek,nagyobb traumák is érhetik őt is még és nagyon nem lenne jó,ha öngyilkos akarna lenni vagy ezzel fenyegetözik mondjuk.Én ilyennel már meggondolnám.
2015. dec. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Fish1 ***** válasza:

Nem az számít, hogy milyen volt, hanem az, hogy most milyen. Normális esetben a krízishelyzetek rengeteg fejlődési lehetőséget kínálnak, de csak akkor, ha valaki szembe tud nézni azzal, hogy mit csinált rosszul és mi vezetett idáig. És ha változtatni akar.

Kérdés, hogy ez a szorongás és pánik milyen helyzetben jön elő konkrétan, és mennyire súlyos.

2015. dec. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Félnék, hogy engem is megakar ölni! :D
2015. dec. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Caerus ***** válasza:

"megpróbálnátok a múlt sérelmeit enyhíteni, és a jelenjét meg a jövőjét szebbé varázsolni?"


Többiek nem vették észre a szóhasználatból, de a kritizálást és kötözködést akartad elkerülni. Nem L, te a fiú vagy és magadról kérdezted ezt. :-)

2015. dec. 17. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A múlt az múlt. Azon változtatni nem lehet, de a jövő lehet szebb közösen is, feltéve, hogy túl van a dolgon azóta.

Depressziós, súlyosan szuicid emberrel nem maradnék együtt, mert ilyen helyzetből nem a párkapcsolat rángat ki. (Illetve, ha igen, akkor azonnal visszaesik, amint esetleg vége...) Szóval, előbb gyógyulás, utána párkapcsolat, másképp nem megy. De nem ítélném el ilyenért.

2015. dec. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!