Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyagi helyzet miatt? Lent

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyagi helyzet miatt? Lent

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, 2 hónapja együtt a szintén 27 éves párommal. Én is ő is a szüleinkkel lakunk még. Őt nagyon zavarja a jelenlegi helyzete.Nagyon szeretne elszakadni otthonról de anyagi okok miatt nem tud. Volt előttem egy több éves kapcsolata, ahol anyagilag lenullázódott ( sok mindent fektetett a közös életükbe, a lány meg rendre megcsalta). Én jelenleg munkanélküli vagyok, de remélem, hamar sikerül elhelyezkednem. A lényeg, hogy megéreztem, hogy valami nem oké, és azt mondta, elgondolkodott,hogy amíg nem szedi össze magát anyagilag, addig párkapcsoalt sem kellene. Ez engem nagyon szíven ütött. Én mondtam neki, én csak akkor szakítanék valakivel, ha a személyét nem bírom, nem szeretek vele lenni, stb. Azt mondta, erről szó sincs, csak zavarja hogy nincs önálló élete az anyagi helyzete miatt, magánélete az otthoni miatt, és engem sem akar visszafogni.(való igaz, hogy Bpn seperc alatt el tudnék helyezkedni, de ha annyira ott akarnék élni, már rég felköltöztem volna, de nem tettem, mert nem akarok).Mondta, hogy az lenne a legjobb, ha együtt élnénk, de nem tudja hogy oldja meg. Én ha találok munkát felőlem együtt élhetünk (bár még kicsit korainak találom). De nem is ez a lényeg, hanem hogy ilyen egyáltalán megfordult a fejében. MOndtam neki,hogy emiatt szakítani olyan lenni mint fürdő vízzel kidobni a gyereket. Egyébként csak megfordult a fejében, és mivel ráéreztem hogy valami nem oké, elmondta ezt. Én nagyon megszerettem, ő is engem, és mint mondta, nem akar elveszíteni. CSak én meg nem akarom ezt a bizonytalanságot, hogy ilyen miatt vége lehet.Azt mondta, úgy érzi magát, mint egy 18 éves érettségi után lévő ember.

Mit tehetnék, hogy túltegyem magam ezen, és ne agyaljak/aggódjak?



2015. dec. 29. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős érzés sajnos. Miután szakítottam exemmel, én is beálltam erre, hogy amíg nincs rendben az anyagi helyzetem, addig nem ismerkedem. Sajna kicsit átestem a ló túloldalára. Egyfolytában csak spórolok, és nem ismerkedem semmilyen szinten. Ennek közel 2 éve már. Erre te is figyelj, nehogy ő is annyira beforduljon a pénztől, hogy így járjon.

Igazából csak annyit tudsz tenni, hogy megpróbálod meggyőzni az ellenkezőjéről, hogy ne függjön ennyire az anyagiaktól. Ha neked is lesz kereseted, simán különköltözhettek. Sajna neki kell megértenie, hogy vannak fontosabb dolgok is a pénznél.


29F

2015. dec. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ezt neki magának kell megoldania magában, én csak társ lehetek benne. Mégis nagyon szíven ütött, hogy a szakításra gondolt! Mondtam neki,hogy az nekem hatalmas fájdalom lenne, és láttam rajta hogy neki is.
2015. dec. 29. 22:02
 3/8 anonim ***** válasza:

Pedig ebben a helyzetben most meg kell próbálnotok összezárni! Bármikor jöhet egy olyan helyzet, amikor csak egymásra számíthattok, együtt kell kimásznotok a szorult szituációból és ez egy tökéletes példa erre.


Véleményem szerint itt az a fő kérdés, hogy ő, illetve ti ki akartok-e mászni ebből vagy sem? Ha igen, akkor kapaszkodtok a másikba és keresitek a megoldást! Ha jól értem mindketten munkanélküliek vagytok és neked lenne lehetőséged Pesten elhelyezkedni. Az nem fordult meg benneteket, hogy felköltözzetek és ott próbálkozzatok meg valamivel? Neked lenne munkád, ő addig elkezdene valamit és közben keresgélne megfelelőbb munka után!

2015. dec. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Neki van munkája. És nem akar költözni oda, de mint írtam, nekem sem minden vágyam Bp.
2015. dec. 29. 22:53
 5/8 A kérdező kommentje:
Főként férfiak véleménye érdekelne, mivel ők jobban át tudják azt érezni, mit érezhet ilyenkor egy férfi, és mire lehet szüksge. Azon kívül, hogy mellette vagyok, és szeretem, nem tudom, mit tehetnék. Na meg hogy ne agyaljak ezen a szakítás dolgon. :S
2015. dec. 29. 22:59
 6/8 anonim ***** válasza:

Férfiként írtam, hogy össze kellene zárnotok és akármilyen szorult a helyzet, összetartanotok. Egy férfi önértékelését rontja, ha nem adhatja meg azt, amit a saját nemi szerepe szerint biztosítania kellene. Ugyanakkor ma már nem úgy gondolkodunk, mint 200 évvel ezelőtt, ma már a világ ilyen szempontból is rugalmasabb és csak ezért eldobni egy párkapcsolatot - főleg úgy, hogy te is mint a párja abszolút pozitívan próbálsz hozzáállni - butaság lenne. Pont, hogy neked kell erőt adni neki abban, hogy keresse a megoldást - ezt úgy értem, mint belső késztetést, amit magától érez, nem pedig konstans piszkálást a részedről, hogy miért nem talált még jobbat.


Elhiszem, hogy ellenérzésetek van Pesttel kapcsolatban, de azt is mérlegelni kell egy ilyen helyzetben, hogy ha adott esetben odafent jobban élnétek, külön a szülőktől és együtt, akkor ha fogcsikorgatva is, de talán megérne egy próbát.


Nem az a baj, ha padlóra kerülünk, hanem ha nem tudunk onnan felállni.


(2-es voltam)

2015. dec. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen, én megmondtam neki, hogy ott vagyok mellette, számíthat rám. És tudom, hogy egy férfi önértékelésének ez olyan, mint egy nőnek az, ha mondjuk van rajta plusz 30 kiló ( kicsit suta a példa, de értem, mit érezhet..) mindig ő szokott fizetni, és bár mondtam,hogy nem igénylem, nem szólok bele, mert tudom, hogy bántaná. És én tényleg, tisztelem őt, mint férfi, függetlenül az anyagi helyzetétől! Bátorítottam, hogy akkor tanuljon valamit majd, vagy menjünk ki külföldre, és Bpt is említetem, de egyenlőre, míg anyagilag nem szedi össze magát, mindenképp maradna Ezt már elmondta többször, én pedig többet nem akarom ezt erőltetni, hiszen azzal csak feszélyezném. Én mondjuk nem ragaszkodom az adott városunkhoz, de másik városhoz sem! Ha mennék innen, az már max csak külföld lenne. Éltem életem során egy két városban, tudom, hogy nem lennék boldogabb sehol sem (nem attól fggene a boldogságom, hol vagyok).

2015. dec. 29. 23:15
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, a legtöbb amit tehetek, hogy biztosítom arról hogy ott vagyok mellette, és szeretem. :)
2015. dec. 30. 00:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!