Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok a nők ÁLTALÁBAN miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azok a nők ÁLTALÁBAN miért akaratosabbak, irányítóbbak párkapcsolatban, akiknél elváltak a szülők és az anya nevelte őket?

Figyelt kérdés
2016. febr. 2. 10:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert valószínűleg a szüleiknek nem sikerült békében rendezni ezt a helyzetet.
2016. febr. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Továbbvitt szülőI példa.

Főleg elvált szülőknél stimmel.

Mindent anya irányított, szervezett-tervezett-rendezett.

Nálunk nem váltak el, de apu elég infantilis, ráadásul a munkája miatt keveset láttuk, így anyu volt a családi vezető.

A férjemnél is így volt, szóval nálunk ez a bevált.

2016. febr. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem váltak el a szüleim és egyke sem vagyok mégis én voltam általában az irányító. Hogy miért? Mert döntésképtelen határozatlan pasikkal hozott össze a sors és úgy nem működik egy család hogy majd csak lesz valahogy..... Most végre határozott, magáért kiálló párom van akinek örömmel adom át a döntés jogát :-)
2016. febr. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Mert anya talán kevésbé volt szigorú,viszont irányítani tudott, nem lett úgy elnyomva. De ez még nem következik abból, hogy akikkel együtt élt az apjuk,elnyomta őket.


Általánosítani saját ismerettségi körödből,családodból tudsz picit...

2016. febr. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
Gondolom mert nem volt a képben egy olyan apa, aki beléjük neveli, hogy behódoljanak és kiszolgálják a férfiakat. Látta, hogy az anyja egyedül van és mindent meg tud oldani így is.
2016. febr. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


5:

Ezért férfiasodik el egy nő?

2016. febr. 2. 11:12
 7/14 anonim ***** válasza:
49%

Én inkább azt látom ismerősök közt, hogy az anya ilyenkor a gyerekbe csimpaszkodik, mindent megadni, és az ki is használja. Az van, amit a gyerek akar, különben hisztizik. Akkor meg úgy is megkapja.


Az elvált apu is kényezteti a gyereket, ha nagy ritkán találkoznak, semmire se fog nemet mondani.


Másrészt nincs meg az apai szigor. Amikor anyu pampog, azt könnyű egy vállrándítással elintézni, de mikor elereszti a medvedörmögést, akkor ott fül-farok behúz.


Ezt a helytelen nevelést látom sok elvált családban, illetve ahol együtt élnek egy apukával (vér szerinti, nevelő apa, tök mindegy), ott azért a férfi kiharcolja a tekintélyt, nem nő a fejükre a gyerek.


És sajnos egyre több teljes családban is az van, hogy a gyerek irányít, körülötte forog a világ.

2016. febr. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Különben kérdező, ez azokban a családokban is megfigyelhető lehet, ahol ugyan nem váltak el, de állandó a feszültség, vagy mindkét szülő döntésképtelen. Egy idő után a gyereknél betelik a pohár, és átveszi a stafétát, akár a szülei fölött is.
2016. febr. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Van egy nőismerősöm, akinek mindkét szülője baromi rosszul bánik a pénzzel, mindenféle nyavalyába belerángathatók. Az ismerősöm kivette a kezükből a pénzügyeket, amint megtehette, mivel a szülei miatt egy rakás adósság gyűlt össze a családban. A szülei mindketten rokkantak, így ő a főkereső.
2016. febr. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%
Apai szigor? Ez olyan általánosítás. Nálunk pl apám egyáltalán nem volt szigorú és mindig hozzá mentem ha a könnyebb utat akartam.
2016. febr. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!