Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Annyira összezavarodom néha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Annyira összezavarodom néha és nem tudom eldönteni, hogy tervez-e hosszú távra vagy sem. Vajon melyik?

Figyelt kérdés

2 éve, 8 hónapja vagyunk együtt a barátommal.

Én 18, ő 21. Igen, nagyon fiatalok vagyunk. Kérlek ne nyaggassatok ezzel, tisztában vagyok vele!


Nem szeretném, hogy mostanában elkötelezze mellettem magát (eljegyzés, házasság, stb - Isten ments), de már én is elég érettnem érzem magam a saját, külön a szülőktől való élet.

Komoly terveim vannak az életre nézve, szeretnék még főiskolára menni, megyek is és szeretném beindítani a zenei karrieremet, ugyanis énekelek.


Néha kicsit én is hibázom, felvállalom, mert nem úgy kérdezek meg dolgokat tőle, ahogyan valóban akarom. Sokszor csak a jövőnkre (1-2 éven belül/esetleg egy összeköltözés) vagyok kíváncsi, mégis az jön ki a végén mindig, hogy eljegyzés, holott ez engem nem érdekel annyira (na nyílván vágyom rá, de még korai /gondolom/).

Korábban volt, hogy azt mondta nekem, szeretne minél hamarabb elköltözni a szüleitől, saját életet kezdeni és velem élni azt.


Mostanában viszont ez a hamarosan kicsit távolabbra került (nem tudom, most benőtt-e a feje lágya vagy miért). Azt mondja, szeretne pénzt gyűjteni (ugyanis a mai világban már minden a pénz, ezt egyikőnk sem díjazza) és még egy ideid a szüleinél élni.

Egyszer, mikor feljött a jövőnk témája, csak úgy kíváncsiságból kérdeztem afelől, mikor tervez eljegyzést (jelzem mégegyszer: korainak tartom még), akkor azt mondta szerinte 3-4 év együtt járás között ideális és ő is ezt szeretné, bevallom meglepődtem.


Egyikőnk sem vallásos, sem az a felvágó típus, mindketten szolídak vagyunk és tiszteletben tartjuk egymás döntéseit. Én szeretnék vele összeköltözni, jobb vele a hangulatom, készen állok rá és tanulni mellette sokkal jobban tudok.

'"Együttélni"' 'tudunk', mert voltunk már több hetes nyaraláson együtt és már laktam is náluk egy ideig, kiegyensúlyozottabb volt a kapcsolatunk, én azt vettem észre. Ne értsetek férre, nem arra gondolok, hogy most nem az, csak akkor mindketten jobban éreztük magunkat és nem aggodalmaskodtunk annyit, hogy a másik épségben van-e (biztosan tudjátok ezt az érzést).


Viszont most nem teljesen tudom eldönteni, hogy pontosan mit is akar, mert korábban még közeljövőben tervezett elköltözni, de mostmár inkább maradna és gyűjtögetne.

Meg az eljegyzéstervezgetését sem értem. Régebben 1-2 évre gondolta, mostmár 3-4. :D

Biztos én agyalom túl, de jelzem most is: Nekem nem fontos az eljegyzés!

Viszont szeretnék a közeljövőben összeköltözni vele (anyagi háttér viszonylag meg van hozzá, persze nem.most azonnal gondoltam).



Mit gondoltok?

Köszönöm a válaszokat előre is, csak kérlek, ne szidalmaskodjatok a korunkkal, tisztában vagyok vele!



2016. febr. 15. 21:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Eljegyzes elott mindenfelekeppen eljetek egyutt de tenyleg egyutt szulok nelkul 1-2 evet.
2016. febr. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Először te döntsd már el, hogy mit akarsz es a véleményedet merd felvállalni. Minden szavadból süt, hogy most azonnal szeretnél összeköltözni is, eljegyzést is, mégis mentegetőzöl, hogy majd, meg nem most... ilyen nincs, akarsz eljegyzést, de akkor ezt merd vállalni, ne szégyelld, ez vagy te, nehogymár mentegetőzni kezdj amiatt, hogy nem csak kúrogatsz valakivel, hanem klasszikus családmodellt, eljegyzést és később esküvőt is akarsz. Összeköltözés ugyenez, ha akarod, akkor ne kérj elnézést, ne mentegetőzz, ne hagyd, hogy évekig húzza az idődet ezzel az összejárkálósdival! Nincs azzal semmi baj, ha ő még nem áll készen erre, de akkor ne halogasson, hogy majd egyszer, talán, évek múlva... mondja az arcodba most, hogy NEM. És akkor ebbőt te is leszűrheted, hogy mennyit érsz neki, hogy mennyire számíthatsz rá a jövőben. Egy nagyon nagy, nagyon komoly beszélgetés áll előttetek. Nem azt mondom, hogy erőltesd rá azt, amit nem szeretne, hanem hogy mondja ki, ha nem akarja, ne hülyítsen téged évekig.
2016. febr. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Természetesen én is így terveztem, ha becsúszik az eljegyzés (ő hanarabbra teszi) biztosan örülni fogok neki és nem zavar.

Nekem nem annyira fontos!!!


Egy véleményen vagyunk #1

2016. febr. 15. 21:56
 4/4 A kérdező kommentje:

#2

Ne cáfold meg, amit én mondok!

Valóban nem fontos nekem az eljegyzés és nm is siettetem, nem fogom!


Köszönöm a 'megértésed, kedves! :)

2016. febr. 15. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!