Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki járt párterápiára, hányadi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki járt párterápiára, hányadik alkalom után érezte azt, hogy kapott valami "ötletet" a probléma megoldására?

Figyelt kérdés
Első alkalmon vagyunk túl, de én úgy érzem, hogy csak ahhoz legalább 5-6 alkalom kellene, hogy felvázoljuk a helyzetünket.
2016. márc. 2. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Jól érzed. Utána lesz még 20-50 alkalom ahonnan a megoldást reméled. Ez alatt kifizettek kőkemény pénzeket egy olyan embernek aki közben röhög rajtatok mert pontosan tudja, azt amit én:


Tudja az, hogy ha ti ketten nem vagytok képesek megbeszélni egyszerű emberi nyelven a dolgaitokat azon bizony ő sem segíthet és szépen mosolyogva azzal keresi a pénzt, hogy emberi beszélgetést hallgat. Megjegyzem az összes pszihomókus ezt csinálja. Konkrétan meghallgatnak a pénzedért és kapsz nagyon hasznos tanácsokat is, amiket ügyesebb gugli kereséssel megkapsz ingyen is...

2016. márc. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nincs probléma a kommunikációval kettőnk közt, mindent meg tudunk beszélni, szóval nem azért volt rá szükség, mert azt gondoltuk egymásról, gondolatolvasók vagyunk.

Egyszerűen nem találtunk megoldást a problémánkra, 2 éve guglizgatunk és könyveket vásárolunk, de nem megy egyedül.

2 éve ez volt az első hét, hogy nem vesztünk össze semmin, úgyhogy valamit már most is ért.

2016. márc. 2. 20:36
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Pedig de. Ha tudott bármi újat mondani egy vadidegen nektek 1 óra után, akkor a) nem ismeritek egymást; b) mégsem vagytok képesek kommunikálni. Ettől még igaz amit leírtam, de látom hogy az egyszerű embereken mennyire könnyű pénz keresni. Hiába ez a kapitalizmus alapja.
2016. márc. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem tudott semmi újat mondani, épp ezt írtam a kérdésben is. :)

Látom, a magát nem egyszerű embernek vallónak a sértegetés megy, de a szövegértés nem. ;)

2016. márc. 2. 21:17
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, hogy az ilyesminek nem sok értelme van. Ha még meg is oldjátok, akkor majd mindig hozzá szaladtok, ha valami gondotok van és ő fog közvetíteni?
2016. márc. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kérdésem úgy szól, hogy "Aki járt párterápiára..." és nem pedig úgy, hogy "Mi a véleményetek a párterápiáról?".

Legyetek szívesek ne offoljatok már, én se válaszolgatok a disznótenyésztős/sertéstelepes kérdések alá, mert lövésem sincs, hogyan kell disznót tenyészteni/tartani.

2016. márc. 2. 22:31
 7/8 anonim ***** válasza:

Ok ebben igazad van, én személy szerint valóban nem jártam még párterápián. Csak azért bátorkodtam írni, mert a munkám során némileg érintett voltam és én ebből úgy vettem ki, hogy nem sok értelme van.

Azért gondolom ezt így, mert amennyire én tudom, főként a kommunikációra fektetik a hangsúlyt. Hogy ne támadólag beszéljenek egymással, illetve hogy mit is akar "üzenni" a másik a mondandójával. Viszont, ahogy én tapasztaltam a párok sokszor nagyon is jól tudják, hogy mi a céljuk azzal, amit kimondanak és sokszor valami mélyebb probléma lapul meg az egész konfliktus alatt, amit így adogatnak vissza. Ha pedig nem akarják megérteni mit mond a másik ott is azt véltem felfedezni, hogy az egyik felet nem is érdekli igazából a kapcsolat, csak úgy létezik benne, valami oknál fogva.

Szóval ezért gondolom, hogy nincs értelme, mert a végeredmény az, hogy igazából az egyik fél nem is akarja megjavítani a dolgokat. Így elcipelhetik egymást 100X is, de mindig ugyanoda kötnek ki. Legfeljebb arra jönnek rá a végén, hogy miért nem illenek össze. Meg talán arra, hogy mit rontottak el párválasztáskor.


De ezzel nem eltántorítani akarlak (csak szerintem felesleges pénz-/időpocsékolás), csak én így láttam ezt eddig.

2016. márc. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
2 hónap (kb. 7-8 alkalom) elég volt, de az utolsó 2-3-at már feleslegesnek éreztük. Május eleje óta teljesen ok minden. :)
2016. jún. 14. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!