Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire befolyásolja a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire befolyásolja a megítéléseteket az ha egy adott ember kinézetileg semmiképpen se illik abba a munkakörbe amit dolgozik?

Figyelt kérdés

mondok egy pl-t


Képzeljetek el egy szőke pláza cicát akinek 5 cm-s műkörmei vannak és tisztára ilyen barbis az egész lány majd kiderülne róla, hogy diplomás mérnök.


Képzeljetek el egy 50kg-s girnyó kockás inges pasit aki még alacsony is majd elmondaná, hogy ő tűzoltó.


nem néznétek furán ?

Tehát ilyen szélsőséges dolgokra gondoltam.


2016. márc. 4. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért vannak olyan szituációk amik nem lehetségesek. 50kg girnyó kockás inges pasiként nem fogsz tudni tűzoltóként elmenni. Azért az oktatás elég kemény ott. Meg izmosodik az ember is el is várják, hogy formában legyen, hiszen lehet más embereket kell kiemelned, kihoznod. Ilyen helyeken a felvételinél vannak követelmények, tehát rossz példát hozták fel, de a lényeget értem.


Amúgy nem nem néznék furán. Egy pláza cica 5cm műkörmökkel is lehet diplomás mérnök, csak szereti azokat a dolgokat, hogy "csinositgassa magát".

2016. márc. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem néznék furán a szőke nőre. Mert egy csinos nő is lehet okos. A külső az csak külső.

Egy csúnya nő is lehet buta, tanulatlan.


A tűzoltó meg tényleg rossz példa. Ha normál testalkatot írsz, vagy azt hogy alacsony, akkor oké.


De még egy pl. egy csinos nő, aki hentes.

Olyan is van. Ez mondjuk nekem furi. De nyílván itt is az van hogy egy normál testalkatú nő is feltud emelni egy hússal teli ládát, ha izmos.

2016. márc. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezek nem jó példák. Én jogot végeztem, az egyetemen 5-ből 4 csajra illett volna a leírásod. Mérnöknél miért ne lehetne ugyanígy?

Girnyó pasi meg nem lesz tűzoltó, mert az komoly fizikai edzettséget kíván meg.

Azon esetleg elcsodálkoznék, ha valakinek úgy lenne munkaköréhez nem illő a megjelenése, hogy az esetleg akadályozná is az adott pozíció betöltésében. Pl. nagyot néznék egy fültágítós, szanaszét tetovált bírón.

2016. márc. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. márc. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Kinézete alapján nem illik a munkakörbe"

Ez így marhaság.Ha jobban körülnéznél, láthatnád, hogy egy munkakörön belül is nagyon változó a dolgozók kinézete.

Szerintem ez ízlés dolga elsősorban.Hacsak nincs valami meghatározott elvárás, például tűzoltóknál, rendőröknél valóban szükséges a jó fizikum, bár még ez sem kifejezetten a külsőségben nyilvánul meg.Például tesóm rendőr, ő egy nagyon magas, de "girnyó" ember.Pont úgy néz ki, mint ahogyan egy indiai fakírt elképzel az ember.Viszont nagyon fitt, jó erőben van, ugyanis jógázik.

De mondhatnám a saját példám is.Egy törékeny alkatú, dekoratív, elegáns hölgyről gondolnád, hogy takarító (pontosabban, szobalány, de hát az is csak takarítás...)?

De ismertem villanyszerelőt, aki mindig öltönyben járt.A felesége meg mindig szebbnél szebb kosztümökben, magassarkú cipőben, makulátlan frizurával járt.Ő is takarító volt.Mikor a szomszédunkba költöztek, egy ideig azt hittem, orvos házaspár, a viselkedésük, öltözékük alapján.A házuk is mindig szép, tiszta volt, mint a patika.

Viszont ismerek olyan orvost, tanárt, nem is egyet, akiről külseje (és sajnos viselkedése) alapján azt gondolnám, egy csöves.

Jobb megítélésem van arról, aki alacsony beosztása ellenére látszik, hogy megpróbál fenntartani egy jó színvonalat, tehát ápolt, magára és környezetére igényes.Mint arról, aki jobb pozícióban van és bár megtehetné hogy kulturáltan éljen és jól öltözzön,mégis hanyag.

2016. márc. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az elején nekem is nehéz volt. Csak szöges cuccos, együtteses szakadt rocker szereléseim voltak XXLes pólokkal (m-es is bőven elég lett volna). Egy kosztümöm volt, ami megmaradt az érettségiről. Abban jártam interjúkra, de az elején így se tudtam leplezni, hogy nincs váltás ruhám. Kicsit mosolyogtak rajtam, mivel egy hatalmas puccos multihoz kerültem. Az első három fizetésemet kb elegáns munkahelyi ruhákra kellett költenem. :)


Tudom, ez nem túl szélsőséges példa, de az elején én is furán néztem ki a sok díszpinty között.

2016. márc. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
3-as: én viszont műszakira jártam, ott egyetlen ilyen nő sem volt :)
2016. márc. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez rám is igaz,kisportolt,stílusos,igényes srác vagyok és amikor bevágom,hogy programozó,nem hiszik el.

Tipikus ilyen piperkőc pasi.

Ugye tudjuk milyenek a programozók 85%-a.

Külsőre egy kigyúrt,külsőmániás de közben amikor egyszer telefonban elkezdtem mesélni egyik kollégának,hogy itt a hiba a kódban meg ott a hiba,ezt kellene még megnézni,így lesnek,szempillák rebegnek.

2016. márc. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!