Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudok túllépni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudok túllépni rajta ennyi idő és annak ellenére, hogy most már mással vagyok együtt?

Figyelt kérdés

Félreértések elkerülése végett: a túllépés itt nem azt jelenti hogy még szeretem az exemet! Ellenkezőleg, olyan düh és gyűlölet, sértettség köt össze vele még mindig, hogy úgy érzem ez rányomja a bélyegét a jelenemre.. gyanakvó vagyok, sértődékeny és nyugtalan. Összeszorul a gyomrom mindig, amikor tudomást szerzek róla hogy azóta is együtt van a lánnyal akivel megcsalt és akiért eldobott. Nekem első kapcsolat volt és iszonyúan fájt hogy nem járt el velem tisztességesen, korrektül. Úgy érzem hiába az új szerelem, új kapcsolat, a csorbát ami az önbecsülésemen esett, soha nem fogom tudni kiheverni. Nem tudom elviselni hogy nem voltam annyira jó mint az a lány. Félek hogy emiatt ingatag lesz minden jövőbeli kapcsolatom, vagy a mostanit is tönkreteszem majd esetleg. Mert benne sem bízom igazán. Mit tegyek? Hogy lehet túllépni ezen? Semmiféle elégtételt venni nincs lehetőségem és nem is akarok ártani senkinek, csak a saját békémre vágyom végre... De örökre ott az érzés hogy én voltam a vesztes.

23/L



2016. márc. 28. 13:09
 1/10 VirágésBence ***** válasza:
Ezzel nem tudsz mit csinálni, csak elengedni. Én általában leülök, becsukom a szemem és megfogalmazom magamban a problémámat, képzeletben gyúrok belőle egy labdát és egyszerűen csak eldobom és kész, nincs többet. Ezt a meditációt egyébként egy pszichiáter mutatta és beválik, sírok egyet és amikor felállok sokkal jobban érzem magam. Így, hogy gondolatban elengedem valahogy elengedem lélekben is és minden sokkal könnyebb lesz. Próbáld ki, ha nem válik be max leültél egy kicsit és megnyugodtál.
2016. márc. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet! Ki fogom próbálni, még ha kissé szkeptikus is vagyok, mert ezerszer hallottam már hogy "engedd el", mégsem megy már 3 éve. Ha tálcán dobnák elém sem akarnék soha többé semmit attól a sráctól, még ránézni se, szóbaállni se vele. Van párom, őt szeretem; csak a sérelmen nem tudok túllépni. Úgy érzem elengedni kevés, folyton arra vágyom hogy ő és a mostani barátnője is éljék át azt, amit én éltem át mikor átgázoltak rajtam emberileg...
2016. márc. 28. 14:14
 3/10 Blade Bone ***** válasza:
Téged a bosszú vezérel, nem a boldogság! Áltatod saját magad azzal, hogy nem lennél már vele soha többé, de viszont ha hozzád szólna, már lehet ugranál is, mert szereted ugyanúgy, ezért van benned ekkora harag és düh.. Plusz még a jelenlegi kapcsolatod sem túl rózsás, hiszen vesztesnek érzed magad.
2016. márc. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De nem szeretem, hányszor mondjam még el! 3 éve semmit nem tudok róla. Nem is rajta akarok bosszút állni hanem a lányon, mert hozzá képest érzem magam úgy, hogy kisebbségi komplexusom lesz ha csak rá gondolok... A volt barátomnak szépen megmondtam a magamét anno, vele végeztem ott és akkor. De az a lány belemászott valamibe amibe nem kellett volna, és partner volt abban hogy undorító módon, hazudozva, a hátam mögött játsszák ki az érzéseimet. Azt akarom hogy olyan nyomorultul érezze magát, mint én, örülnék ha pl szakítanának végre, de nem azért mert akarnék bármit is az exemtől, hanem azért mert akkor végre úgyérezném, hogy egyenlő a számla. A boldogság vezérel, a bosszúra azért vágyom mert nem lehetek boldog amíg nem adtam vissza amit kaptam.
2016. márc. 28. 14:43
 5/10 A kérdező kommentje:
Vesztesnek pedig a jelenlegi kapcsolatomtól teljesen független érzem magam. Ez nem új érzés, ez azóta fennáll mióta az első szerelmemnek így lett vége. Az csak enyhített a fájdalmakon, hogy azóta találtam mást, de az új kapcsolat sem volt felhőtlen, egyszer már őt is elvesztettem, csak rájött hogy mégis kellek neki. De úgy érzem már soha nem bízom meg senkiben és ezt annak az elsőnek köszönhetem... ha nem hazudozott volna, ha nem járt volna már mással is a hátam mögött cirka 2 hónapig miközben tette-vette magát a családomnak, és volt képe elutazni hozzánk, meg úgy viselkedni mintha még szeretne, miközben már rég a másik lányt szerette és lefogadom hogy együtt tervezgették hogy dobjon már ki végre engem, úgy hogy az NEKI ne legyen kínos.. mert az időhúzással, hazugságokkal, csak a saját rohadt kis bőrét mentette végig... annyira gyáva volt és jellemtelen. Soha nem érdekelte milyen sebeket okoz másoknak. Az egész családja ilyen, mindegyik testévre agyba-főbe csalta a párjait, a szülők meg még tapsoltak is hozzá...
2016. márc. 28. 14:47
 6/10 A kérdező kommentje:
Szóval nem kedves utolsó, nem egy ilyen utolsó férget akarok visszakapni. Hanem szeretnék "meggyógyulni" lelkileg, és boldog lenni, önbizalmat visszanyerni, mert nekem fáj az, hogy a jelenlegi barátomon csattan ez az egész és olykor nem vagyok tökéletes a számára, mivel nem vagyok teljes ember. Az valahogy a jellememből fakad, vagy tudja a fene honnan, hogy a bosszút látom az egyetlen útnak hogy elengedjem a múltat. De nem akarok személyesen bosszút állni, és lealacsonyodni a szintjükre... csak szeretném egyszer látni ahogy az élet megoldja, és a nagy boldogságukból sírás lesz. Tőlem függetlenül. Nem fair, hogy az a lány tiniként megkapta a "tökéletes" szerelmet és megtalálta a nagy Őt elsőre, azon az áron, hogy engem a sárba tiport az exem.
2016. márc. 28. 14:51
 7/10 anonim ***** válasza:

A bosszút hagyd a sorsra, mert te hiába is állnál rajtuk bosszút, az nem biztos, hogy fájna nekik. Tudom, keményen fog hangzani, amit most írok, de az élet úgy szokott visszavágni annak, aki megérdemli, hogy ott tényleg a legjobban fáj neki (ez lehet teljesen más terület is akár, nem pont a srác szerelmi élete).

Szóval ne foglalkozz vele. Gondolom sajnálod az elpazarolt időt és energiát, de ezt már nem tudod visszaszerezni.

Másrészt, neked is el kellene gondolkodnod, hogy hogy tudott kihasználni a srác. Mert bizony, valamit te is elrontottál, ha ez megtörtént. Ha ebből az esetből nem tanulsz, meg fognak ismétlődni a dolgok.

Tehát ha nyerni szeretnél az ügyön, akkor tanulj a hibáidból (sokszorosan megtérül)!

2016. márc. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Blade Bone ***** válasza:
Erre nem tudok mit mondani, mert bár engem is ugyan csak zavarna nagyon ez a dolog, de én mégis azt mondanám, hogy örülök, hogy megszabadultam egy ilyen embertől. A bosszútól nem leszel több, hanem pont hogy kevesebb és jól látod, nem kell lealacsonyodnod a szintjükre, maradj tisztességes minden körülmények között. Az ő kapcsolatuk lehet boldog, de csak ideig-óráig, mert ahol egyszer felütötték fejét a rossz gondolatok, ott ott is maradnak.
2016. márc. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Ez a hozzászólás nagyon betalált. Tudom hogy én is hibáztam, csak fáj elfogadni hogy ekkora árat kellett fizetnem a hibákért. A legnagyobb hibám a naivitásom és a tapasztalatlanságom volt, első kapcsolat révén. Meg hogy azt hittem, feltétel nélkül szeret, és sosem szólt semmiért, ha valamit szerinte hibásan csináltam, akkor ez egyenlő azzal hogy minden rendben van. (nem követtem el semmi hasonlót amit ő velem, nem néztem más pasira; de sokszor magam alatt voltam, mert nehéz időszakon mentem keresztül, és ő nem jelezte időben hogy teher neki a depresszióm)

Biztos is vagyok benne hogy ha megpróbálnék én magam bosszút állni, maximum nevetségessé válnék és még inkább megaláznám magam, főleg hogy eltelt 3 év és mindenki azt hiszi, már rég túlléptem ezen. (én magam is sokáig ezt hittem...) Csak néha eszembe jut, bizonyos időszakonként, pl most is. Szoktam is arra gondolni hogy a szegényes belső világuk és gerinctelenségük talán épp elég büntetés nekik, nem biztos hogy az élet a kapcsolatukon fogja visszaadni amit ők adtak, de sajnos valahogy ez sem tudott megvigasztalni az évek során. Inkább a sírhatnék jön rám mikor látom hogy az exemnek és az anyjának van képe likeolgatni a facebookra feltöltött fotókat a szakmai munkásságomról. A helyében én nagyon csúnyán meghúznám magam, mert csak azért nincs már letiltva egy ideje, mert így próbáltam meg a saját lelkemen könnyíteni, nem azért mert annyira megbocsátottam volna.

2016. márc. 28. 15:23
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát lehet. Tényleg nem akarok én igazán bosszút állni, csak jó érzés néha játszani a gondolattal. Örülnöm kéne hogy van már mellettem más, olyan akivel tényleg tűzön-vízen át is kitartottunk végül, még ha voltak is csúnya botlások. Az exem kisujjnyit nem ér a mostani barátomhoz képest. Ott is hibáztam hogy féltékenykedni kezdtem, gyanakvó voltam, de az Isten szerelmére, volt is mire mint kiderült! Mégis engem hordott el mindenféle undorító féltékenykedő hárpiának... ennyire nem bírt szembenézni azzal, hogy lebukott... ott is hülye voltam hogy adtam esélyt ezek után mert úgy tűnt őszintén megbánta, sírt is, végül pedig kiderült hogy végig színjáték volt az egész, és mialatt azt hittem a kapcsolatunk helyrehozásán dolgozunk, ő már tervezett az új lánnyal és alig várták hogy kikerüljek a képből... azóta sem fogom fel hogy lehet valaki ennyire nyomorultul gyáva.
2016. márc. 28. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!