Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfitársaim! Ti járnátok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfitársaim! Ti járnátok feminista nővel?

Figyelt kérdés

Feminista alatt itt nem azt értem, aki egalitarista, tehát támogatja, hogy a nőknek egyenlő jogaik legyenek a férfiakkal, és akire itt az oldalon gyakran alkalmazzák a fenti kifejezést.

Feminista alatt az olyan szervezetek tagjait, támogatóit értem, mint a Femen; valamint Kiran Gandhival és a többi nyugati feministával egyetértő nőket.



2016. ápr. 12. 17:50
1 2
 1/11 Sunshinedoll ***** válasza:
5%
Ok, az egyértelmű, hogy a Femen miért gáz, meg az is, miért gázak a tipikus nyugati feministák, de Kiran Gandhival mi bajod?
2016. ápr. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

A Femen, és Kiran Gandhi lényegében egyenlő az első mondatodban vázolt feministával. Annyi a különbség, hogy a társadalom nagy része nem látja (és nem is akarja látni) az ún. radikális feministák tettei, nyilatkozatai mögötti tartalmat, ami UGYANAZ, mint a - többségi társadalom által - "elfogadható feministáké".

Ajánlom figyelmedbe a következő írást, ami - szerintem - letisztítja, érthetővé teszi a dolgot:

[link]


Amúgy a párom válasza a kérdésedre (itt ül mellettem): igen, és hamarosan el is veszem feleségül. :)

2016. ápr. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
Isten ments.
2016. ápr. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Ha nem abból áll az egész napja, hogy minden férfit ócsárol, meg ha nem tapasztalok olyat, hogy rajtam is folyton csattogtatná az ostorát (ezenkívül nem néz le, nem néz hülyének stb.), meg ha nem kutatja bennem a hibákat, nem károgja folyton, hogy "me' csak te is egy büdös, ócska pasas vagy", akkor felőlem... gondolom nyomokban ők is tartalmaznak még valamennyi szívet, lelket. :D Szóval ez csak tőlük függ. (Bár nekik lehet, hogy más elképzelésük van a párkapcsolatokról, mint általában egy átlagnőnek. Pl. azt hiszik paranoid módon, hogy a saját párjuk összeesküvést szövöget a hátuk mögött stb.) De ha olyan, mint az a Burger Kinges aktivista YouTube-on, aki ütött-vert, tört-zúzott az utcán, akkor nem.
2016. ápr. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

Nem hiszem, még összejárásra sem.

Ami a jó feminizmusból mára lett az explicit férfigyűlölet. Alig maradtak páran, akik ezt megtagadnák és inkább kooperálnának, együtt fejlesztenének. Amelyik nő agyát ezzel megmérgezték, nem akarom, hogy köze legyen hozzám, nem hogy a leendő gyermekeimhez.


Aki engem ellenségként kezel, annak az ellensége is leszek. Aki viszont nem engem kirekesztve, engem megfosztva és engem vádolva akarja a saját ügyét előrevinni, azzal boldogan küzdök vállvetve.

2016. ápr. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha tényleg csak egyenjogúságot szeretne, akkor igen. Ha többletjogokat akar, gyűlöli a férfiakat, vagy férfi akar lenni, ahogy a legtöbb mai feminista, akkor nagy ívben elkerülöm.
2016. ápr. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A barátom ismertetett meg igazából a feminizmussal, most találtam meg egy könyvet, amit a kapcsolatunk elején (4 éve) nyomott a kezembe:)

25L

2016. ápr. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%

Az egyenlőség híve vagyok, de a feminizmus ma már régóta nem az egyenlőségről szól, hanem a nők felsőbbrendűségéről, illetve a férfiak ócsárlásáról (gyakorlatilag egy soviniszta férfigyűlölő politikai mozgalom lett). Szóval nem, semmiképp nem lépnék még csak baráti kapcsolatba sem egy feminista nővel.

Aki csak szimplán a valódi egyenlőséget támogatja, mindenféle politikai genderideológia nélkül, azzal semmi bajom nem lenne.

2016. ápr. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"When did I ever say I support equality?

Feminism is about anything as half assed as “equality.” Equality for whom? With whom? Who is to be made equal with whom, and at what cost? With white men, the most well off group in our world? But white men only have it so good because they’ve exploited and brutalised the entire world for centuries. Their benefits have come to them at the cost of every one else. God forbid anyone else be equal to them, can you imagine? We need less f that, not more.

Can’t be done under capitalist patriarchy.

Feminism is a radical politics that tears down the whole system with all its inherent structural inequalities and beginning anew. It’s revolution. It’s not EQUALITY."

2016. ápr. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
38%
Nem csak "ilyen" feministákkal nem járnék de semmilyennel sem. Ütném verném az ilyen szutykokat.
2016. ápr. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!