Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Feministák! Ti egyenjogúságot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feministák! Ti egyenjogúságot vagy egyenlőséget akartok?

Figyelt kérdés

Mert nem mindegy.


Egyenjogúság az, hogy a jog előtt egyenlő legyen a két nem. Akik ezt akarják, mondják már meg nekem, hogy a jog előtt hol vannak hátrányosan megkülönböztetve a nők? Mondjatok egy olyan törvényt, ami a nőket diszkriminálja.

Ha esetleg tudtok, akkor is van még egy kérdésem: Az is zavar titeket, ha egy férfi van hátrányosan megkülönböztetve a jog előtt? (pl. gyermekelhelyezési perek)


Egyenlőség pedig gondolom az, hogy eltűnjenek a nemi szerepek, ne legyen az a köztudatban, hogy a nőknek otthon a helyük a gyermek mellett, és a házimunkát végezzék el stb. Viszont itt is felmerül az, hogy ha egyenlőséget akartok, akkor a férfiak szerepét is meg kellene szüntetni. Tehát ha el akarjátok tüntetni a nemi szerepeket, akkor nem zavar, ha a leendő párotoknak nincs nagy karrierje, nem erős, nem izmos, kissé félénk. Hisz a nagy karrier, az izomzat, a határozottság hozzátartoznak a férfi nemi szerephez, és ha a nemi szerepeket el akarjátok tüntetni, akkor a férfiakét is el kell.



2015. jún. 25. 20:38
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Elnézést, ha kissé zavaros lett, de remélem, érthető, amire gondolok.
2015. jún. 25. 20:39
 2/13 anonim ***** válasza:
34%
Van egy közhely erre: minden nő "egyenjogúsága" kámforrá foszlik, amikor a szekrényt fel kell cipelni a nyolcadikra.
2015. jún. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
25%

Nem tartom magam különösen feministának, de én a jogi egyenlőség párján állok, bár ez szerintem a legtöbbször meg is valósul, azért már ritkább, hogy valakit a neme miatt különböztetnek meg.


A köztudatból is lassan eltűnnek azok a sztereotípiák, amikről írsz, hogy a nőnek otthon a helye, hiszen ma már a nők többsége is dolgozik, a férfiak többsége is. Az, hogy esetleg egy család valamiért úgy dönt, hogy a nő, vagy a férfi otthon marad, egyéni döntés kérdése.


Az erő (elsősorban lelki) és a határozottság pedig embertípus kérdése és nem annyira nemi szerepektől függ, hogy kinek mi tetszik, az pedig ízlés dolga. Én nem tudtam volna elfogadni a férjemként olyan férfit, aki túlzottan határozatlan, félénk, mimózalélek és nem azért, mert nem ez lenne a társadalmilag elfogadott férfi szerep, hanem egyszerűen nem vonzódok és soha nem is igazán jöttem ki jól ezzel a típussal.

2015. jún. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
11%

hogy a nők mit akarnak? mindenből az előnyt a jót a jobbat,a kedvezményt,mert ők is csak gyarló emberek


ezért a feminizmust nem szabad engedni terjeszkedni.csak is ésszel.Mert ellopják még a szemünket is,azért mert ők nők.


de ha mondjuk egy férfi vezetné őket sokkal barátibb és emberibb és erkölcsösebb lenne,mondjuk én is vezetnék egy ilyen mozgalmat,akkor biztosan paradicsomi környezetben élnénk


akkor életképes lenne,így bohóckodás,és lator fosztogatás.semmi több


"minden elveszek mert nő vagyok."mindent akarok mert nő vagyok",nekem alanyi jogon jár"! csak az előny kell,a hátrányra fújnak mint a dühös macskák.


ismerős? :D bizony nem csak náluk van ez .

de nem nevezek most meg más népeket.



egyébként jó magam feminista vagyok,egy igazi feminista,! nem fake, nem hazug,nem tudatlan hanem igazi!


aki a nőknek akar jót,és megóvja őket saját pusztító,fájdalmas,rombolásuktól,az által hogy rajtam keresztül érvényesítik az akaratuk ^^



erre lenne szükség

2015. jún. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%

A cím alapján sokkal gázabb kérdésre számítottam. Meglepődtem, hogy a második fele teljesen ok. Igen, a nemi szerepek csecsemőkortól való sulykolását mindkét oldalon szeretnénk felszámolni.


Az első feléhez: nem vagyok jogász, de tudtommal nem különböztetheti meg a jog ilyen módon a nemeket. Viszont a gyakorlatban ez TELJESEN másként néz ki. Javaslom google keresésre: üvegplafon jelenség

És egy jó összefoglaló: [link]

2015. jún. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%

Az előző által belinkelt írásban minden benne van.

Jelenleg a feministák például olyanokért küzdenek, hogy azonos végzettséggel, azonos munkáért ugyanannyi pénz járjon a nőknek és a férfiaknak, hogy a közszereplő nőknek ne a megjelenésük legyen egyedüli téma, hanem a tevékenységük, hogy több nő legyen a politikában, hogy a nőknek ne kelljen tűrni a szexista megjegyzéseket, stb. stb. stb. stb.

Ezekkel még az empatikusabb férfi ismerőseim egyet szoktak érteni általában, nem is kell hozzá feministának lenni...

2015. jún. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyenjogúságot, és a választás lehetőségét. Hogy ne legyen elvárás, hogy egy nő otthon üljön, szüljön legalább négyet, de rögtön, hogy ha úgy dönt, élhessen úgy, ahogy akar. Akár otthon, ha neki az felel meg, akár kint, a "világban".
2015. júl. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ui.: ez ugyanúgy vonatkozik a férfiakra is. Már miért ne vonatkozna?
2015. júl. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

Bocsi hogy "régi" témát veszek elő:

"Jelenleg a feministák például olyanokért küzdenek, hogy azonos végzettséggel, azonos munkáért ugyanannyi pénz járjon a nőknek és a férfiaknak, hogy a közszereplő nőknek ne a megjelenésük legyen egyedüli téma, hanem a tevékenységük, hogy több nő legyen a politikában, hogy a nőknek ne kelljen tűrni a szexista megjegyzéseket, stb. stb. stb. stb.

Ezekkel még az empatikusabb férfi ismerőseim egyet szoktak érteni általában, nem is kell hozzá feministának lenni..."

1: a fizetéskülönbség egy MÍTOSZ. Ezt elhitették a feministák hogy létezik, és téves felmérések adatait közölték.

2: közszereplő az azért közszereplő, mert az egyetlen érték amit képvisel, az, hogy szerepel. Celeb. Nem véletlenül. De meg lehet nézni hogy kik veszik a bravot, kiskegyedet, vagy tudom is én milyen bulvárlapok vannak, amiket a NŐK vesznek.

3: több nő legyen a politikában? INDULJ. Te itt egyenlőségről beszélsz, és nem egyenjogúságról. Vannak nők a politikában, vezető szerepben. Nem lehetlen. Viszont elvárni, hogy 50-50 arány legyen, csak azért mert a feministák kitalálták (avagy kvóta), na az már nálam a femináci kategóriába esik.

4: nőknek ne kelljen tűrni a szexista megyjegyzéseket? Ez hol egyenjogúság? Ez tahóság az egyik oldalról, és ostobaság a másik oldalról, hogy tűri. Ez egyéni probléma, és nem egyenjogúsági kérdés.



"Egyenjogúságot, és a választás lehetőségét. Hogy ne legyen elvárás, hogy egy nő otthon üljön, szüljön legalább négyet, de rögtön, hogy ha úgy dönt, élhessen úgy, ahogy akar. Akár otthon, ha neki az felel meg, akár kint, a "világban"."


Egyenjogúságot? Tudtommal a jog nem különböztet meg hátrányosan nőket, ellenben pozitív diszkrimináció éri őket. Itt már akkor nem beszélhetünk egyenjogúságról, csak az ellenkező oldalról. De ha tévednék, idézzetek már be törvényt, ami nem biztosít egyenjogúságot (vagy fogalmazzak úgy hogy egyenjogúbbságot) a nőknek.

Ja hogy te nem éltél úgy ahogy akartál mert szültél? Miért vállaltál gyereket akkor? Vagy miért mentél férjhez? Lehet picsogni, de ugyanannyi esélyed, jogod, és lehetőséged van úgy élni, ahogy csak akarsz, mint egy férfinak. SE TÖBB, SE KEVESEBB.



Nah csak pár dolog amit tisztába akartam tenni, remélem feléled a téma.

2015. júl. 20. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A jog és a jog betartás 2 külön dolog. Pl. tesóm exbarátnője szívsebésznek tanult, már az egyetem közölték vele, hogy nő ne legyen már ezen a szakirányon, de állásinterjún is megmondták neki.


Más példa: tudtad, hogy 2009 óta a siket nyelv kisebbségi nyelv? Ehhez képest nekem van egy siket évfolyamtársam az egyetemen, akinek egyes órákon nincs tolmácsa, mert az állam csak 50 óra tolmácsolást fizet ki. Az, hogy a magyar jelnyelv kisebbségi nyelv, azt jelenti, hogy a siketeknek van lehetőségük anyanyelvükön tanulni.


A valóság: a siketeknek fenntartott iskolákban nem engedik jeleni a gyereket. Egymás közt sem, szünetben sem. A tanár rájuk szól, azt mondják, beszéljenek normálisan, egyes szülők nem hajlandók megtanulnia jelnyelvet. A gyereknek persze hasznos, ha megtanulja a szájról olvasást, de neki így ülni tanórán olyan, mintha te franciául tanulnád a matematikát. Hány siket egyetemistát ismersz? Hány siket felső vezetőt ismersz? Nem azért nincsenek sokan, mert buták, hanem mert nehéz tanulniuk. A jelnyelvnek rengeteg dialektusa van. Az egyik siketiskolában más dialektusban tanítanak, mint a másikban. Ennek egységesítése tenné lehetővé, hogy akár tudományt is lehessen ezen a nyelven művelni.


2009-ben a siketek felvonultak, és kiharcolták, azóta államnyelv a magyar jelnyelv. És akkor mi van? Az is törvény, hogy kell mindenhova akadálymentesített bejárat. A templom ott, ahol én lakom (Pest megye) 20 lépcsőfok fölé épült. Ez azt jelenti, hogy egy tolószékes könnyebben el tud menni a Sziget Fesztiválra, ahol kiemelkedőbb bánásmódban részesül, mint egy adott templomban Pest megyében.



Persze, törvényileg sok minden van. Törvényileg embert ölni tilos, aztán mégis van rá példa.

2016. máj. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!