Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan legyek újra szerelmes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan legyek újra szerelmes és hogyan legyek boldog? (többi lent)

Figyelt kérdés

Előre szólok hogy hosszú lesz. Az egész eleve ott kezdődik hogy legutoljára talán ovisként gondoltam arra hogy majd férjhez megyek,esküvőm lesz stb... Aztán ez kb ennyiben is maradt sőt a közelmúltig egyáltalán nem akartam házasodni. Két évvel ezelőtt ismertem meg egy fiút, ő volt nekem mindenben az első, előtte a max az a csók volt. Már 19 múltam amikor találkoztunk és összejöttünk. Én addig tomboy ként éltem már évek óta. Érte ugyan nem azonnal de szinte teljesen magváltoztattam magam és az életemet, sajnos sokkal nagyobb hatása volt rám mint kellett volna, pedig előtte nagyon jól éreztem magam, imádtam az életem hiába nem volt tökéletes. Ő nem akart elengedni de teljesen felvállalni sem, amikor vele voltam akkor a világ egy szép hely volt, nélküle elviselhetetlen. Mérgezett szinte. Depressziós lettem, rohamosan fogytam mert nemhogy étvágyam nem volt de még a vizet is csak nehezen nyeltem le. Könyörögtem hogy dobjon ki mert nem voltam biztos hogy magamtól el tudnám hagyni, nem tette, bizonygatta hogy szeret. Közben a mostanra férjem elkezdett a lelkemre beszélni, hogy ez így nem jó nekem, de annyi minden másról is beszéltünk, megnevettetett hogy elkezdtem belé szeretni miközben a másikról lassan lemondtam, így volt erőm otthagyni. Viszont nem volt átmenet, azonnal összejöttem a férjemmel akivel először minden hibátlan volt, én is meglepődtem hogy mennyire enyhén fáj a másik hiánya. Aztán a párom tett pár dolgot ami miatt megrendült a bizalmam benne és az én maradék önbizalmam megint elköszönt. Próbáltuk helyrehozni, úgy tűnt sikerült is. Innen volt a bátorság a házassághoz is. De itt megint jöttek a problémák. Nem akart beszélni a családjának rólam (külföldi)még az eljegyzés után sem (eljegyzés sem volt igazából csak közölte hogy ő el akar venni), ezután kiköltöztünk ausztriába pedig sosem akartam ide költözni. Az hogy én mit szeretnék az életben általános hülyeségnek van kikiáltva és még az ábrándozásért is megy a morgás. Aztán jött az esküvő, amit azért én szerettem volna ha legalább a valami kategóriát megüti (nem akartam pénzszórást főleg hogy most csak az én fizetésemből élünk egy éve) de azt hiszem az sokmindent elmond hogy a karikagyűrűket én vettem egyedül (az eljegyzéskor dolgozott és messze több pénze volt mint nekem) mert az nem volt, azt az esküvő előtt is hordtuk, ő elhagyta az esküvő reggelére az esti buliban. Őt idézem amikor meglátta azanyakönyvvezetőt "szegény, ő milyen szépen felöltözött mi meg csak így" még én voltam a legjobban kiöltözve a blúz fekete farmer kombóval, mert kijelentette hogy ő utcai ruhában jön mert minek annyira költözni amikor senki sem látja, így már nekem sem volt kedvem. Rohantunk oda is mert miattuk(ő hozta a tanúkat) késésben voltunk, és onnan el is mert az egyik tanú ment vissza dolgozni. Ő akart koccintást, de elfelejtette hogy a pezsgőt csak ő tudta volna megvenni mert nálam már semmi pénz nem volt. Szóval az is elmaradt, kimondtuk a két igent és aláírtuk a papírt, csak a hihetetlenül kedves, angyali anyakönyvvezetőn múlt hogy nem lett tényleg katasztrófa hanem legalább ez szép volt. Én annyit szerettem volna igazából ha a polgárira csak szépen felöltözünk, hétvégén meg elmegyünk bulizni egyet a barátainkkal. Neki ez sem volt jó merthogy minek, sőt még megkaptam hogy ha annyira esküvőt akarok akkor csináljam meg egyedül és legyen meglepetés neki. Ezek miatt viszont még most is borzasztóan csalódott vagyok, főleg azért mert aztán ő az összes pénzét, sőt az én vésztartalékomat (amit ha most felhozok akkor persze jön hogy ja, nagyon sok volt az a 160000forint...) elküldte a testvérének mert hogy náluk mindenkinek nagy esküvője van és mindenki beleadja a kiszabott összeget, mi egy zsebkendőt sem kaptunk azóta sem a családjától. Másrészt meg azért mert nevelőanyám felajánlotta hogy náluk a balatonon csinálhatunk bulit, állja az egészet nászajándékként de ő akkor is azt akarja hogy legyen szép esküvőnk. Erről persze itthon hallani sem lehetett mert neki ne fizesse más...

Most ott tartok hogy hiába csinál bármit, akkor is csak pár pillanatig érzem jól magam, egyébként viszont mindig bennem van a csalódottság hogy ő tudja hogy ez nekem mennyire fontos volt és mégsem érdekli. Pedig állítja hogy szeret, bizonyítja is, azóta állandóan beszél rólam a családjának akiknek egyáltalán nem vagyok ellenére, mindig kérdezik rólam (akkor is amikor nem tudják hogy hallom a beszélgetést). De egyszerűen nem tudok boldog lenni, azt látom hogy az amit anno terveztem az életemmel a kukában landolt, minden vágyammal és álmommal együtt és csak az övéin dolgozunk. Ha rajta múlik nekem nem lesznek "nagy napjain" és ettől mindig megfájdul a szívem. Szeretem, nem akarom elhagyni de nem vagyok szerelmes vagy legalábbis nem annyira mint régen. És sajnos boldog sem vagyok pedig mindenki azzal jön hogy ragyogunk és milyen szépek vagyunk együtt.

Nem tudom hogy az lenne a megoldás hogy valahogy erőteljesebben fellépni a saját akaratom mellett és közben megpróbálni újra "beleesni" vagy hagyni az egészet. És ami miatt még fontos volt leírnom az exemet, neki azóta is van egy kapcsolata, össze vissza csalja a menyasszonyát, mások előtt arról beszél hogy mikor és hogyan fogja otthagyni és folyamatosan alázza, de közben meg amikor együtt vannak olyan idilliek, miközben a férjem nem hajlandó megfogni a kezem az utcán merthogy ez neki furcsa érzés hogy olyankor elkezd izzadni a tenyere meg elkezd "izgulni".


Köszönöm ha valaki végig olvasta, igazából csak jól esett leírni szóval bocsánat ha valaki valami értelmes dolgot várt



2016. ápr. 15. 21:58
 1/4 Blade Bone ***** válasza:

Hát azt sikerült kivennem, hogy nem vagy boldog, kicsit sem, vagy talán nagyon picit, de ez nem elég egy párkapcsolathoz, ahoz több odaadás kell, tisztelet, mehittség, szerelem... Mostanra rájöttél, hogy mennyi mindent adtál fel a másikért és hogy ezernyi csodálatos dologról fogsz lemaradni, ha vele maradsz. Fel akarod adni az egész boldogságod, a tested, a lelked, mindent, egy olyan emberért, akinek az álmaid és vágyaid semmit nem jelentenek? Így szeretnéd leélni az életed?

Vagy úgy, hogy átélted a szerelem a minden formáját és végül majd boldogan, teli élményekkel és érzelmekkel gondolva a múltra? :)

2016. ápr. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Fish1 ***** válasza:
Ameddig a férjed így áll a dologhoz, és ameddig hagyod neki azt, hogy minden az ő kénye-kedve szerint történjen, téged meg lefos, addig ennek nincs jövője. Ez az ember borzasztóan önző, csak a saját dolgai érdeklik, ez egy normális kapcsolatban nem így működik. Egyáltalán nem kezel téged egyenrangú félként, és ennek folyamatosan az lesz a következménye, amit most is átélsz - a folyamatos elnyomottságérzés. Szerintem 2 lehetőséged van: - vagy elmondod neki, hogy mit érzel, és ez így neked nem jó, és meglátod mit reagál: ha továbbra is ilyen önző módon viselkedik, akkor nincs értelme folytatni. Ha hajlik a kompromisszumra (amit kétlek, hacsak nem állsz elé határozottan), akkor talán menthető a helyzet, bár nem vagyok biztos benne. Ha ő mindig ilyen volt, akkor nem fog szempillantás alatt megváltozni, maximum látszólag. Ez azt jelenti, hogy 1-2 hétig máshogy fog viselkedni, hogy megfeleljen neked, de aztán visszaesik az eredeti viselkedésbe. Egy ilyen változás, ha tartós, akkor hónapokat-éveket vesz igénybe. A másik lehetőség, hogy kilépsz ebből az egészből, mert így semmit sem fogsz elérni az életben, odalesz az összes terved, álmod, és minden. Emiatt folyamatos önostorozásban élnél, teljesen boldogtalanul. Azt meg nem hinném, hogy ez bárkinek is jó.
2016. ápr. 16. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Fish1 ***** válasza:
És még valami: ne legyél ennyire befolyásolható, tanulj meg nemet mondani, legyél határozottabb. Ha te máshogy állsz hozzá, akkor az ő reakciója is más lesz. A változás mindig belőled indul el.
2016. ápr. 16. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat, igazából meglepődtem, hogy nem kaptam lehurrogást vagy hasonlót, kellemesen csalódtam :)

Másodszor, igen tudom hogy határozottabban kéne fellépnem csak olyankor meg egyszerűen elkezd bukózni és előadja magát mint nagy férfi(egész nap takarítóként dolgozom, amikor meg hazaérek akkor is mindent csináljak még meg és vágjak hozzá jóképet, amikor meg pl egy poharat bent hagyok az ablakpárkányon mert még innék belőle akkor meg elhord minden lustának, miközben ő most munkanélküli és a szó legszorosabb értelmében nem csinál itthon semmit)

Egyáltalán nem úgy tűnik mintha örülne annak amikor hazaérek, utána is ugyanúgy csak gépezik.

Kezdek egyre bizonytalanabb lenni abban, hogy meg akarom menteni ezt az egészet. Nem az volt az álmom, hogy olyan emberrel éljek akinek nem vagyok elég fontos.(néha eléggé így áll a dolog, de ő bizonygatja, hogy meghalna nélkülem-nem, nem az érzelmi zsarolós módon, hanem amikor szóba kerül, hogy nem biztos hogy olyan sokáig fogok élni, mint terveztem akkor előjön, hogy ilyenre ne is gondoljak, mert...-)

Viszont egyszerűen nem tudok néhány dolgon csak úgy átlépni, amikre ő állítja hogy csak viccel pl amikor olyan látványosan megbámul más lányokat, hogy már rám néznek sajnálkozva a körülöttünk lévők, aztán meg hallgatom, hogy így meg úgy kéne fogyóznom meg sportolnom, hogy szép legyek(4 kiló feleslegem van, tudom, de így is alig eszem mert munka közben nincs rá időm), aztán amikor szólok hogy ez már tényleg b.nkóság és megsértődöm vagy csak a fejemre van írva hogy szarul esik akkor rávágja hogy csak viccelt.


Sajnos így az önbizalmam nem igazán tud épülni pedig tudja, hogy nagy szükségem lenne rá, hogy támogasson, és tudja hogy régebben sokat bántottak a külsőm miatt és egyszerűen nem érti hogy mi a bajom azzal amikor így "viccelődik".


Egyre nehezebben hiszem el hogy tényleg szeret-e egyáltalán, pedig én szeretem és valószínűleg belerokkannék, ha el kéne hagynom. :(

2016. ápr. 22. 00:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!