Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi egy hosszú kapcsolat titka?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi egy hosszú kapcsolat titka?

Figyelt kérdés
A párommal még csak 21 évesek vagyunk és két éve vagyunk együtt, ami tudom hogy semmi. Sokszor meg is kapjuk pl. nagyszülőktől, hogy jaj pár év és már emlékezni se fogunk egymásra. Én mégis úgy érzem hogy nekem ő az igazi. Túl vagyok már több rossz kapcsolaton is. Exemmel együtt is éltünk egy évig, úgyhogy nem vagyok már teljesen kezdő. Neki viszont én vagyok az első komoly. Túl vagyunk már sok mindenen. Egy éves távkapcsolatot is kibírtunk úgy hogy csak nehezen, áldozatok árán tudtuk megoldani a találkozást. De most itt vagyunk, együtt élünk és imádjuk egymást. A jövőről alkotott képünk megegyezik, amiért mindketten sokat dolgozunk. Sok közös programot csinálunk együtt, de azért nem lógunk mindig egymás nyakán. Mindent meg tudunk beszélni. Két év alatt még egyszer se veszekedtünk. Azt mondta neki nem kell más, és majd pár év múlva szeretné megkérni a kezemet, amit nagyon szeretnék. Annyira szép minden. De mégis mi szokott elromlani? Mire figyeljek? Tudom, ez kettőnkön múlik, de én mit tudok tenni, hogy majd 10-20 év múlva is érdekes legyek a számára?
2016. ápr. 16. 19:37
 1/3 Noblesse Oblige ***** válasza:
61%

"de én mit tudok tenni, hogy majd 10-20 év múlva is érdekes legyek a számára?"

Először is el kell felejteni azt az idealizált vélekedést, hogy a szerelem sírig szól.

Van egy nagyon jó példa erre. Ha az embernek a kedvence a csokifagyi, mindig azt kér a fagyisnál. Évekig elvan rajta. Mégis megunhatja egy idő után és csábítóbb lesz neki a vanília vagy a sztracsatella.

Ez szerinem a szerelemmel is így van. Hiába vagy te az élete asszonya. Az, hogy mindig ott vagytok egymásnak, az megszokottá és unalmassá válhat. Ez ellen nem lehet mit tenni.

Viszont azt, ahogy ezt a helyzetet kezeli az ember, az az ami egyénenként eltérő, és ami a hosszú házasság titka. Van aki csak szimplán félrekefél, mert jól esik kielégíteni az igényeit. De van aki felismeri, hogy itt állapot változások állnak be, és beszél erről. Azt, hogy aztán ki hogy oldja meg, arra nincs egyetemes recept.

A hűség döntés kérdése. Ha valaki nem csalja meg a párját az többségében a másikhoz való lojalitás eredménye.

Hogy nem lép ki a kapcsolatból, az is.

2016. ápr. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szép történet! Ritka az ilyen, de létezik. 2 év alatt eldől sokminden, de biztos lesz majd vita, olyan kapcsolat nem létezik, ahol nincs veszekedés. 7 év a vízválasztó, no meg ha lesz gyerek meg házasság, akkor lesz sokszor nem egyetértés. De gratulálok nektek, azt gondolom, hogy ne változtass, valószínűleg nektek így működik.
2016. ápr. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
TÜRELEM! SOk-sok türelem elviselni a másik hül.yeségeit, változását. Mert mindenki változik. Folyamatosan. 10 év múlva lesznek már olyan tulajdonságaitok is, amik jelenleg még nincsenek meg...és ezek nem biztos, hogy pozitívak lesznek, vagy könnyű lesz őket tolerálni.
2016. ápr. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!