Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek az a normális,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek az a normális, hogy egész napokat nem beszéltek a párotokkal, ha dolgotok van?

Figyelt kérdés

Párszor már tapasztaltam azt a mentalitást másoktól, hogy "ha dolgom van, akkor dolgom van, ez van, nem érek rád" és egész nap nem tud az ember a párjával beszélni.


Csak szerintem lenne az a normális, hogy ha van párom, akit szeretek, akkor - még ha nagyon el is vagyok foglalva, de - legalább egy pár perces telefonálást lebonyolítok vele legalább esténként, ha találkozni nem tudunk?

Meg úgy alakítom a programom, hogy akkor kicsit félrevonulok és felhívom/írok neki?

Persze, van olyan, amikor tényleg nem lehet úgy alakítani a dolgokat, hogy lehessen beszélni egymással, mert amikor nekem lenne jó nap közben, neki nem jó, és fordítva, de este tényleg olyan nehéz egy 5 perces telefont megejteni a kedvesünkkel?


Most is láttam egy kérdést, amiben a pasi ballagásra ment - az ugye délelőtt 8-9-10-től van, és hajnali 2 körül ért haza. A barátnője próbálta hívni, de egyszer se vette fel neki, a pasi hajnalban küldött egy sms-t, és most a csaj megsértődött és nem beszél vele.

Nem hiszem el, hogy vendégségben nem tudott volna pár percre kimenni levegőzni, vagy mosdóban pisilés után kicsit felhívni a lányt..


Most tényleg az lenne a normális, hogy csak akkor foglalkozunk a párunkkal, amikor szabadidőnk van, nagyon ráérünk, nincsen programunk?

Nekem ez nem is tűnik igazi párkapcsolatnak így..


Vélemények?



2016. máj. 9. 17:16
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

Én is olyan vagyok, aki igényli a napi kapcsolattartást, legalább egy 5 perces beszélgetést vagy csak egy kis írogatást messengeren. De ebből ekkora hisztit csinálni, mint a csaj... Ezt meg lehet normálisan is beszélni, hogy neki igénye van arra, hogy ilyenkor legalább egy sms-t írjon vagy hívja fel, mert ő attól jobban érzi magát, de a hisztiből és sértődésből még senki sem ért.

Ha a páromnak programja van, én sem hívom, csak ha sürgős. Max írok messengeren, ha tud, akkor válaszol, ha nem, akkor majd később. És ez fordítva is működik.

Tiszteletben kell tartani a másik magánszféráját is... összeegyeztetni az igényeket, megbeszélni, ha valami bánt.

Egyik verzió sem normálisabb a másiknál - igények és személyiségek vannak. Egyik szerelem sem lesz kevesebb a másiknál. És annyi még, hogy egyébként fogalmunk sincs, hogy a srác általában hogyan kommunikál a lánnyal, hogyan viselkedik vele, stb... Főleg, hogy amikor hazaért, írt sms-t...

A szerelem nem attól szerelem, hogy mindig a másik fenekében vagyok...

2016. máj. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

Szerintem ez is teljesen normális, mint ahogy már korábban is írtam. Számomra nem ad semmit egy kapcsolathoz az esténkénti pár perc "állapotjelentés", a 18-ashoz hasonlóan úgy gondolom, akiknél bensőséges, biztos lábakon álló kapcsolat van, ott nincs szükség ezt ilyen formában bizonygatni. Ha pedig épp kimarad pár nap, vagy este, abban semmi tragédia nincs. Ha nincs lehetőség pár hétig találkozni, akkor is ezerszer lecserélném a minden esti pár percet heti 1 tartalmasabb, hosszabb Skype-ra. Így is volt nálunk vagy másfél évig.


De ismétlem, itt a lényeg az, hogy a párkapcsolatban élő felek egyetértsenek a témában (és ez is egy olyan dolog, ami kiderül ismerkedéskor). Tudom, hogy ezen a téren UFO vagyok, és a nagy többség nehezményezné a hozzáállásom, nem is lennék számukra jó társ, ők sem számomra. Teljesen rendben van így, szerintem mindenkinek igaza van, nem is értem a lepontozást, tök szubjektív dologról beszélünk, nincs egységesen elfogadható, mindenkire érvényes univerzális igazság a témában.


8-as voltam.

2016. máj. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

Más a helyzet egy stabil kialakult kapcsolatban,házasságban és más egy újnál.

Persze embere válogatja.Amint a hozzászólásokból is kiderült.

Én is az a típus vagyok,aki igényli,hogy kommunikálhasson a párjával.Érezzük a kötődést,figyelmet egymás iránt.

Na meg ha szeretek valakit akkor érdekel is,hogy milyen napja van,hogy van?stb

Az már elég baj ha semmit mondóak a beszélgetések.

Akkor nem a gyakorisággal van a gond,hanem a kapcsolattal!

F40+

2016. máj. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 ~OnLány~ ***** válasza:
100%

De miért kell általánosságban azt állítani,hogy akik szeretik egymást és régóta együtt vannak,meg biztos lábakon álló kapcsolatban élnek,azoknak nem kell egymásnak bizonyítgatni?!


Ez nem bizonyítgatás,miért lenne az,ha csak azért hívom fel,hogy megkérdezzem jól-e van,vagy éppen mit csinál? :D

Ez tényleg nem azt jelenti,hogy egymás s*ggében lógtok,csupán érdeklődsz iránta,mivel számodra ő nem egy vadidegen.


És persze ez olyanokra vonatkozik leginkább,akik egymástól távolabb élnek,szóval akik együtt élnek,adott esetben ha én is a barátommal lennék,nem hivogatnám egész nap biztosan.

2016. máj. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
Egy perce csak van valamikor a nap folyamán, hogy köszönhessen neked. Ha nincs, akkor nem vagy fontos neki.
2016. máj. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Elnézést a kioktató stílusom miatt, belátom helytelen volt, most hogy már tudom hogy te sem annak szántad, bár már az első mondatodból is azt éreztem hogy szerinted ha nem lógok àllandóan a telefonon hogy bármikor elujságolhassam hogy épp vettem egy vonaljegyet, akkor az enyém nám nem is igazi párkapcsolat (ez persze csak ilyen tréfa volt, ne vedd konolyan, ugyanis sosem veszek vonaljegyet, mindig bérletet használok... Bár ebben az esetben hírértékkel bírna :) szóval szerintem olvasd el még egyszer a kérdésedrt, és láthatod hogy a stílusom nem volt teljesen váratlan, mert ezek szerint nem olyannak sikerült megírnod, amilyennek akartad.

2016. máj. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

A telefonálással nem értek egyet én sem. Ha dolgom van, akkor adott esetben nem biztos, hogy fel tudom venni, ha ő hív, vagy netalán ha én hívom, akkor nem biztos, hogy pont ő tudja gond nélkül felvenni.

Biztos lábakon álló, stabil, kiegyensúlyozott kapcsolatom van, nem szoktuk túl gyakran, ok nélkül hívogatni egymást.


De annak ellenére, hogy együtt élünk (nyilván, házasokként), egész nap állandóan üzengetünk egymásnak, leginkább facebookon. Persze, előzetes megbeszélés alapján általában a telefon is megcsörren, olyankor annyira jó érzés hallani a hangját :) De én egészen biztosan túlságosan ragaszkodó típus vagyok, nagyon sokan idegbajt kapnának tőlem, mert bár adok szabad teret, azért szeretem, ha közben jelez, hogy nem feledkezett meg teljesen a létezésemről :D És ez nem bizalomhiányból vagy a kapcsolat stabilitásának a hiányából fakad, egyszerűen csak nekem jól esik folyamatosan jelezni felé, hogy hiányzik, illetve jó érzés ha ez viszonzott.

2016. máj. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Én a telefonhívást alapból pénzkidobásnak érzem, hacsak nincs olyan fontos szituáció, amit írásban megbeszélni fárasztó vagy bonyolult volna.


A Messenger korában szerintem nem nagy erőfeszítés küldeni egy szívecskét, vagy megkérdezni, hogy "Milyen napod volt?" de nálunk előfordul olyan is, hogy napokig nem beszélünk, mégis együtt vagyunk évek óta. (Még nem élünk együtt.)


Van az a típusú ember, akinek evidens, hogy minden nap beszélnek a kedvesével, bármi is legyen, illetve van az a típusú, aki csak akkor telefonál, ha fontos mondandója van, néha üzenetben tudtára adja a partnerének, hogy szereti, de ha egy nap kimarad, az sem a világ, és nem a kapcsolatukat minősíti.


26/L

2016. máj. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

Úgy látom, nagyon félreértették páran a kérdést!


Nem arról van szó, hogy ha egy nap nem beszél az ember a párjával, akkor összedől a világ, nem arról van szó, hogy folyton egymás nyakán kell lógni.

Nem is írtam olyat, hogy folyamatosan egymáson kellene lógni..


HANEM HA SOKSZOR/ÁLLANDÓAN AZ VAN, hogy elfoglalt az ember, még akkor se keresi a párját, mert "elfoglalt vagyok, hagyjál békén" a mentalitása.

2016. máj. 10. 12:52
 30/36 anonim ***** válasza:
Ja, ehhez pedig felhoztál egy ballagásos példát. Az pedig tényleg nagyon életszerű, hogy valaki minden nap, állandóan, életvitelszerűen ballag... Ja bocs, nem, mert ballagás csak egyszer van egy életben. :)
2016. máj. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!