Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolják az itteni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolják az itteni férfiak, hogy a barátnőt "tartani" kell és hogy havi több tízezer forintba kerülnek?

Figyelt kérdés

Adott az alábbi kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__tarske..


Ami elég jól reprezentálja az itteni férfiak véleményét, amit már régebb óta olvasgatok.


Miért gondolják a férfiak, hogy a nőkre vagyonokat kell költeni, hogy a nők sosem fizetik ki a részüket és hogy csak azért vannak a férfiakkal, hogy ajándékokat kapjanak, valójában nem is szeretik őket?


Honnan veszik ezeket a marhaságokat?


2016. jún. 1. 14:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy általánosítanak, mint most te.
2016. jún. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

A párkapcsolat valóban pénzbe kerül. Nőként mondom, hogy mióta a párommal vagyok, alig-alig jut olyan "luxus" dolgokra pénzem, mint előtte. (Gondolok itt arra, hogy egyéb ismerősökkel eljártunk kávézni, koktélozni, akármi. Vagy épp hogy magamra költöttem, mert olyan kedvem volt.)

Jelenleg ezeket a pénzeket inkább a közös programokra szánom. Hogy jusson fagyi, kaja, egyebek, ha épp úgy alakul, hogy én vagyok a pénzes.

Persze, nálunk ugyanez igaz a páromra is, tehát ő is ugyanúgy a közös dolgainkra költi az "összes" pénzét. Pedig nem vesz nekem drága ajándékokat, sőt, egyáltalán semmilyet. Én se neki.


A közös programok, itt egy fagyi, ott egy vacsi, netán mozi vagy még több, tényleg felemésztenek több tízezret havonta. Persze, a linkelt kérdés beteges, azzal nem vitatkozom. :D


A gond nyilván ott kezdődik, ha ezek az összegek csak az egyik felet terhelik - sajnos a mai mentalitást tekintve általában a férfit. (De azért itt is láttam már olyan kérdést, ahol fordított volt a szitu...) Viszont ezekben a kihasználós helyzetekben nem csak a férfival van a gond, mert miért általánosítanak. Az a nő is elcs-szett, akinek ez a tök természetes.

2016. jún. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Hát én nem tudom, nektek hogy emészt fel több tízezret a közös program...
2016. jún. 1. 15:20
 14/17 anonim ***** válasza:
#13 úgy, hogy nem a sarki hamburgeresnél vesznek 350ért 2 hotdogot, hanem egy 5*os étteremben kajálnak fejenként 5 rugóért.
2016. jún. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Sunshinedoll ***** válasza:
Mert ők tudják magukról, hogy nem tudnák eltartani, de még egy jobb étterembe elhívni se, ezért inkább elé mennek a problémának és gyalázkodnak, és erre fogják, hogy nincs barátnőjük, közben meg azért nincs, mert gyökerek.
2016. jún. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#14 Köszi a feltételezést, de szerintem életemben nem voltam még olyan étteremben. :D


Nézzünk szimpla példákat.

- Mozi: mi mindig az olcsóbb moziba járunk, nem a sok-D meg a vip részlegbe, sőt, többnyire még csak nem is nagyobb láncok valamelyikébe, így picit olcsóbb a jegy. Két jegy, kukorica, üdítő, 5-6ezer Ft. Ha mondjuk van egy olyan hónap, ahol több jó film van, akkor mondjuk már 10-12ezernél járunk. És ez csak két esti program.

- Kaja: a korábban említett sarki hotdogos menő (bár mi inkább a 200 Ft-os pizzát favorizáljuk), de tegyük fel, hogy mondjuk a buszmegállóban kajálás helyett szeretnél randijelleget. Néha. Szóval, mondjuk legyen egy gyrosos, vagy kínais gyorsétterem. Ha nagy luxus van, akkor esetleg valamilyen kifőzde. 1200-1500 Ft körül van egy adag kaja, két embernek duplája. 2500-3000 per alkalom. Mondjuk, csak 2-3x van ilyen egy hónapban, mert spórolós vagy. Ezzel is majd' egy tizesnél jársz.

- Maradva a sarki pizzásnál: 200 Ft egy szelet, párom nagy étkű, tehát kettőt eszik. Meg hozzá valami innivaló, 8-900 Ft kettőnknek. Mondjuk maradva a heti egyszeres példánál még ez is 4ezer Ft.

- Parkban séta, mert az ingyenes program. Itt csak ilyen apróságokra gondolj, hogy mondjuk egy fagyi (két gombóccal számolva 800-1000 Ft két embernek), vagy egy vattacukor (5-600 Ft), vagy mondjuk elfelejtettél vizet hozni, ezért valamelyik árusnál veszel (5-600 Ft). Persze ez sem mindennapos, de 4-5ezer Ft rászámolható egy hónapban.

- Otthon főzünk, mert az romantikus. Nyilván akkor nem a vízbegrízt rakom a párom elé, amit hó végén csórón eszek, meg nem a diétás zabkásámat, ami párszáz Ft. Mondjuk csirkemell, tejszín, krumpli/rizs köret, meg az egyéb hozzávalók. Két embernek 4-5ezer Ft. De sokat mondok, legyen 3, mert olcsóbb kaját is lehet főzni, nem kell a luxus. De még így is, ha mondjuk csak egy héten egyszer esztek együtt, már így is 12-15ezer Ft-nál járunk.

- Jön a nyár, mondjuk strandra megyünk. A két belépő 6ezer Ft (legyen 5, keressünk olcsóbb helyet), és akkor még nem ettünk, nem ittunk egész nap semmit.

- Menjünk el kirándulni. Mondjuk kicsit messzebb, hogy ne városi séta legyen. A kirándulás ugye ingyenes. Csak a busz/vonatjegy kell távtól függően (1-2ezer Ft, duplázva...), meg hát valamit vigyünk magunkkal, hogy ne kelljen költeni. Szendvicskenyér, felvágott, valami ásványvíz, esetleg vigyünk egy-egy szelet csokit vagy egy almát, mert luxus is kell. Boltban kb. 3-4ezret ott hagytál két emberre. Tehát megint elköltöttél 6-8ezer Ft-ot, és most tényleg spóroltál, ingyenes programra mentél egész napra.


Néhány példát mondtam csak. Kihagytam belőle az olyan felsőbb osztálybeli dolgokat, mint mondjuk étterem, koncertek, vagy éppen egy közösen eltöltött hétvége valahol.

Önmagában nem sok egy program. Tényleg, csak egy-két ezres itt meg ott. De ezek összeadódnak. És normális esetben nem egyszer mész el valahova egy hónapban.

Persze lehet ingyen is. A parkban sétához nem kell a fagyizás, lehet ücsörögni az üres padon egész nap, hiszen tök romantikus, hogy együtt vagyunk. Ugyanígy lehet sétálni a városban is, ahhoz se kell pénz. De a minőségi együttléttel együtt járnak a közös élmények is. A mindennapos parkban séta (szoktunk azt is, imádom) erre nem elég hosszú távon.

2016. jún. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Utolsót én is csak megerősíteni tudom. Egy kapcsolat pénzbe kerül, kár is tagadni.

Tegnap mi cukrászdában voltunk. Megkóstoltuk a tavalyi országtortát, plusz két üccsi, 2 ezer. Pedig ez még nem is ebéd. Egyedül nem mentem volna el.

Moziba ha őt érdekli, elmegyek olyan filmre is, amire amúgy nem mennék.

Ezen kívül az ajándékokkal is számolni kell. Mert időnként jó meglepni a párunkat. Ennek pedig ára van és kész, mindkét fél részéről.


Persze a kérdésben nyilván nem erre céloztál. De azért az erősen a másik véglet, amikor az ember azt mondja, egy kapcsolat nem kerül pénzbe. Dehogynem! De megéri :)

2016. jún. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!