Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kellene tennem? Kit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kellene tennem? Kit válasszak?

Figyelt kérdés

Szóval: adott egy szexkapcsolat, nem túl gyakoriak a találkozások, viszont minden nagyon jó vele, elképesztően vonzódom hozzá, "túl jó pasi" , míg én leginkább átlagosnak mondanám magam. Attól félek, hogy kezd rámunni.

Mindeközben elkezdtem ismerkedni egy másik sráccal is. Nagyon aranyos, vicces, jófej, jól érzem magam vele, jól néz ki, látom rajta, hogy komolyabban érdeklődik irántam, viszont nem kifejezetten vonzódom hozzá. Egyszerűen hiányzik az a fajta szexuális feszültség, ami a másik sráccal megvan.

Attól félek, hogy a szexpartneremhez egyre jobban fogok kötődni, így annak ellenére is, hogy nagyon jól érzem magam vele, tudom, hogy le kellene zárnom ezt az egészet ( mint már említettem, amúgy sem érzem már hosszúéltűnek a kapcsolatunkat). Ezt valószínűleg megkönnyítené, ha (csúnyán hangzik) lenne valaki más helyette, és ugye ez most adott (persze az sem elhanyagolható, hogy egy párkapcsolat sokkal több lelki stabilitást és biztonságot nyújtana, mint ez, ami most van). Ugyanakkor nem vagyok benne biztos, hogy komolyan gondolom-e vele, de nagyon rendes srácnak tűnik ( igazábból akadnak kétségeim afelől is, hogy az erkölcsi értékrendünk mennyire egyezik meg), ezért semmiképpen sem szeretnék játszani vele, nem akarom kihasználni őt.

Szerintetek mi lenne a "helyes" ebben a helyzetben? Folytassam a szexkapcsolatot, amiben jól érzem magam, és közben maradjak nyitott a másik srác közeledéseire is? Hagyjam a szexkapcsolatot, és fordítsam teljesen a figyelmemet az esetleges új, komolyabb kapcsolat felé? (Kialakulhat idővel a vonzalom? főleg úgy, hogy már nem lenne "vetélytársa") Vagy hagynom kellene mindkettőjüket?

bocsi ha zavarosan fogalmazom

20/L



2016. jún. 12. 22:25
 1/5 Mumusan ***** válasza:
A szexkapcsolatot zárd le szerintem. A másik kapcsolatban sem látok sok jót, a vonzalom hiánya miatt, viszont ismerkedj, bulizz vele. Ismerjétek meg egymást, aztán vagy kialakul valami, vagy nem.
2016. jún. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ennyi alapján egyiket sem. A szexkapcsolat szerintem felejtős. A másik srácról meg nem sokat írtál, mit kell róla tudni, ő mennyire vonzódik hozzád?
2016. jún. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én elég aktív társasági életet élek annak ellenére, hogy kicsit zárkózottabb vagyok. Ő ennél sokkal visszafogottabb, és néha nagyon finoman célozgat is rá, hogy én folyton sörözök, bulizok, stb. Egy buliban kezdtünk el beszélgetni (addig kb látásból ismertük egymást), én pedig megcsókoltam, ami ugyan nem volt rossz, de "semmi extra" . Találkoztunk is azóta (én hoztam fel, hogy találkozzunk). A beszélgetéseink abszolút gördülékenyek, kb végig nevetünk és hülyéskedünk, sok dologról hasonlóan gondolkodunk, de puszinál több azóta nem volt. Úgy érzem érdeklem őt, de bátortalan és bizonytalan, nekem viszont fontos a határozottság (ha már én ennyire határozatlan vagyok) és nagyon szeretném, ha most ő kezdeményezne, kicsit kezébe venné az irányítást.

A szexkapcsolatot már többször próbáltam lezárni, de egyszerűen nem tudom kimondani, hogy "vége" . Pedig tényleg muszáj megemberelnem magam végre, még ha nem is lesz egyszerű.

Köszönöm a válaszokat :)

2016. jún. 12. 23:17
 4/5 anonim ***** válasza:

lehet, hogy pont azért nem érzel iránta semmit, mert bátortalan, ami viszont lehet, hogy csak rutintalanság és egy tévesen értelmezett udvariasság, tisztelet az irányodban. lehet, hogy csak azért viselkedik ilyen visszafogottan, mert nem akar nyomulni, lerohanni, viszont te talán pont ezért nem érzel szenvedélyt iránta.

szerintem fontos a nyitottság, talán érdemes lenne a tudtára adnod, hogy van értelme próbálkoznia, de te határozottságot és magabiztosságot vársz tőle. ezzel együtt pedig időt szánni rá és hagyni, hogy kibontakozzanak a dolgok. én jártam már úgy, hogy nem éreztem valaki iránt semmit, de idővel nagyon erős érzések alakultak ki - ahogy volt már szükségem hasonló megerősítésre, bátorításra is, hogy merjek lépni. aztán viszont működtek a dolgok.


a szexkapcsolatod viszont sok mindenben megakadályozhat, mert amíg ott megkapod, amire szükséged van (vagy legalábbis egy részét), addig nem is érzel késztetést, hogy tovább lépj és az ember hajlamos megrekedni az ilyen köztes állapotokban. nem tökéletes, de kényelmes, minek tovább lépni, ha nem muszáj? viszont ha elkezdesz többre vágyni és többet érezni az állandó szexpartnered iránt, akkor meg érzelmileg kiszolgáltatottá válsz, a kapcsolatotok megromlik és elveszíted, ami van, viszont akkor már sokkal nehezebben tudsz majd továbblépni és jobban sérülni fogsz, ami káros a további kapcsolatokra is.

2016. jún. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld kezecske :) Tényleg hasznosnak érzem őket. Azt hiszem türelmesebb leszek, és adok esélyt az új dolognak :)
2016. jún. 13. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!