Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan neheztelek a "jövendőb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan neheztelek a "jövendőbeli" anyósra?

Figyelt kérdés

A párommal több mint fél éve vagyunk együtt. Mindketten a szüleinkkel élünk. Úgy érzetük, h nem lenne rossz, ha a szülők megismerkednének egymással. Anyukám tervezett egy vasárnapi családi ebédet. A barátom szüleit is meghívta, h jöjjenek el aznap uzsonnára. Az anyósjelölt elfogadta a meghívást.

Vasárnap délután már az órát néztük, h mikor toppannak be, mikor érkeznek meg. Persze nem jöttek el,de semmi üzenetet nem küldtek, h ne várakozzunk vagy egy telefonhívást... Semmit. Este hívta a barátomat, egy "Szia, h vagy kisfiam?" beszélgetésre, de elnézést nem kért, amiért nem jöttek el. Mintha semmi sem történt volna. A párom rettenetesen érezte magát, amiért a szülei így viselkedtek. Én is úgy éreztem, mintha semmibe venne minket, pedig én úgy érzem, h semmivel nem bántottam őket meg, sőt... Amikor náluk vagyok, akkor a szemembe mindig a szépet teszik. Nem értem... Jelenleg olyan érzésem van, h egy ideig nem szeretnék hozzájuk menni, mert az az érzésem támadt, h minden csak kétszínűsködés részükről... :( Tanácstalan vagyok teljesen, fogalmam sincs, h mit gondoljak.

Most én kérdezzek rá, h mire véljem a viselkedésüket? Valaki volt már hasonló helyzetben?


Köszönöm a normális válaszokat!


23/L 24/F


2016. aug. 2. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Nagy bunkó volt az anyukád barátja, de egyébként elég abszurd egy ilyen friss kapcsolatban egymásnak bemutatni a szülőket.. Minek? Bőven ráér majd eljegyzéskor.


Nem mindenki szereti a kötelezővé tett pofaviziteket (nekem eszembe se jutott volna egy ilyen lépés, a szüleim kb kiröhögtek volna, ha ilyen ötlettel jövök), de akkor mondják meg egyből, hogy "köszi, de nem", mert szó nélkül el sem jönni egyszerűen taplóság. Én is a hátam közepére kívánnék egy ilyen megismerkedős találkozást, az teljesen biztos, függetlenül attól, hogy a gyerek párja mennyire szimpatikus, de legalább előre tisztáznám, hogy majd esetleg ha eljegyzés, addig nem.


Mindenesetre jogos a neheztelésed, még ha nem is értek egyet az ötleteddel. Szerintem a barátoddal együtt hozzátok fel a következő találkozáskor, ne hagyd szó nélkül.

2016. aug. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon gáz. É igen, jogos a neheztelés.

De a barátod nem kérdezett rá, mikor este felhívta az anyja, hogy mégis merre jártak, miért nem jöttek el?

2016. aug. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
A csondes nehezteles helyett tudom javasolni a kommunikaciot, leven hogy gondolom a baratod szulei nem barlangban nevelkedett ostulkok igy kepesek magyar nyelven megfogalmazott kerdesekre valaszolni, ahogyan azt is lehet gondolni, hogy esetleg mas dolgok is vannak az eletukben mint egy meghivas, szoval siman lehet hogy pl. 7-e helyett 17-re, jovo her helyett az azutanira emlekeztek. Nem kell rogton befordulni meg duzzogni mert azzal garantaltan elrontod a kapcsolatot elore.
2016. aug. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

100%, h nem feledkeztek el róla, mivel előtte való héten vasárnap mikor jöttem el tőlük, akkor említettem nekik, h "Akkor jövőhéten várjuk magukat uzsonnára, ahogy meg lett beszélve!".

Ha az anyuka úgy gondolta, h korai, akkor azt lehetett volna mondani, de ha elfogadta, h jön, akkor szerintem az a minimum, h valahogy értesítem a vendéglátókat, h "Sajnálom, de nem érkezünk!". Ennyi! De nekem rosszul esett és a szüleimnek is, tiszteletlennek érzem a viselkedését és nem tudom mire vélni. Vagy azt, h hogyan hozzam fel a legközelebbi találkozáskor... :/


Köszönöm szépen a válaszokat! :)

2016. aug. 2. 18:08
 5/10 anonim ***** válasza:
Az hogy egy hettel azelott elhangzott egy ilyen mondat, az kb. semmit nem jelent. Az alatt az egy het alatt tortent veluk szerintem meg ezer masik dolog, es ha picit is szetszortabbak mar siman elfelejthetik. Kommunikalni kell tovabbra is, nem megsertodni.
2016. aug. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem beleírni és utólag nem akartam csillagozni, h ő vasalta ki a fiának az inget, amit hozott hozzánk :D Természetesen elfelejthették, ám legyen :) Akkor is szerintem egy üzenet, h "Rossz dátumra emlékeztünk" belefért volna! :) Mindegy, azt is el kell fogadnom, h ők ezt tényleg fél vállról vették... :) És igen, a kommunikáció lesz a legmegfelelőbb! :)
2016. aug. 2. 18:20
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Párod rá sem kérdezett hogy miért nem jöttek el?

Mondjuk elég érdekes, ha én ott ülök a barátnőmnél és várom anyámat és késik/nem jön el akkor felhívom hogy hol vagy mutter mikor érsz már ide?

Hát de nem???

2016. aug. 3. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A barátod miért nem csörgött rá anyukára, hogy hol a pics..ába vannak? És amikor este felhívta, akkor se kérdezett rá? Én legalább a barátomtól megkérdezném, hogy ez mégis mi volt?
2016. aug. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, ezt én is kéreeztem tőle, h miért nem hívja fel, de azt válaszolta, h szerinte az anyjának kell hívnia ha nem jönnek...

Azóta pluszban rátett az anyuka az amúgyis "pozitív" hangulatomra vele szemben. A párom munkát keresett mert idén végzett az egyetemen. Szereztem neki a közeli cégben egyet (rokonunk cége), be is hívták beszélgetésre, de anyukája lebeszélte róla, h mert ha mi szakítanánk akkor én kirúgatnám őt onnan, vagy azért rúgnák ki mert már nem vagyunk egy pár... Teljesen ledöbbentem, mert nem gondolhatja komoly, h a munka-család az egy kalap alá van véve, főleg egy cégnél ahol nem játszogatni mennek be az emberek... Lehet én vagyok sértődékeny, de ezzel megbántott az anyukája, h ilyennek néz minket, ilyen kétszínűeknek..

2016. aug. 5. 07:35
 10/10 anonim ***** válasza:
Várj, a barátodat frankón le tudta beszélni ezzel? Mert oké, az anyós megéri a pénzét, de a barátodnak le kellett volna állítania, és nem engedelmeskednie anyukának, itt a pasiddal is bajok vannak...
2016. aug. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!