Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hölgyek! Nektek mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hölgyek! Nektek mennyire elrettentő, ha egy férfi soha nem szeretne házasságot?

Figyelt kérdés

Ugye rengeteg lány arról álmodik, hogy ha majd esküvője lesz, ilyen ruha, olyan templom, amolyan torta, stb.


Feleslegesnek tartom az egész házassági cécót. Ateista vagyok, szóval nálam a templomi esküvő kizárva és ugye, sokan ezért vannak főleg úgy oda, hogy Isten színe előtt örök hűséget fogadnak, de mivel én nem hiszek, számomra olyan kellemetlen és álságos lenne az egész.


Úgy is család egy család, hogy élettársi kapcsolat van két ember között. Attól hogy valaki férj és feleség, még nincs több joga semmivel, max egy esetleges válás esetén nehezebb a dolguk.



2016. aug. 3. 10:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Én ezzel ugyan így vagyok, feleslegesnek gondolom a házasságot. Nem egy papírtól akarok függni, nem attól fogjuk jobban szeretni egymást.
2016. aug. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én is házasságellenes vagyok, sosem nősülnék meg.

Kb. a nők harmada hajlandó ebben partner lenni, ez a tapasztalatom.

2016. aug. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
55%
Én is ugyan így vagyok, bár én mondjuk családot/gyereket sem akarok, egyszerűen nem akarok egy nőtöl sem függeni.
2016. aug. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más az igènye, csak találj olyan nőt, akivel ugyanúgy gondolkodtok erről. Házasodni nem csak költsègesen, hanem 2 tanuval is lehet. Ha pedig az èlettársi kapcsolat (ha a bejegyzettre gondolsz) sem különbözik a megtètelènek mòdjában. Én is ateista vagyok, eszembe sem jutna templomi szertartàs.

A fontos, hogy időben közöld a kapcsolatban és ne hitegesd a màsikat.

2016. aug. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Én egyetértek a nézeteiddel, soha nem akartam megházasodni. Végül mégis megtettem, de csak mert a férjemnek ez fontos volt, én pedig vele terveztem a jövőm és az ő boldogsága fontosabb volt nekem, mint az én nézetem, miszerint felesleges hülyeség az egész. Mindenesetre lagzi és felhajtás nélkül történt, aláírtuk a papírokat (semmi templom, menyasszonyi ruhám sem volt, semmi ilyesmi), utána pár baráttal elmentünk meginni valamit a törzshelyünkre, egész jó muri lett belőle :)


A baráti körömben (28-35 korosztály) egyébkánt nincs olyan nő, aki valaha szeretne házas lenni.

2016. aug. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

"Ugye rengeteg lány arról álmodik, hogy ha majd esküvője lesz, ilyen ruha, olyan templom, amolyan torta, stb. "


Ez szerintem legfőképp a gyerekekre igaz. Hidd el, hogy van sok olyan nő aki szintén nem szeretne házasságot.



"Feleslegesnek tartom az egész házassági cécót. Ateista vagyok, szóval nálam a templomi esküvő kizárva és ugye, sokan ezért vannak főleg úgy oda, hogy Isten színe előtt örök hűséget fogadnak, de mivel én nem hiszek, számomra olyan kellemetlen és álságos lenne az egész. "


Szerény véleményem szerint, nem azért szeretne a legtöbb ember házasságot, hogy isten színe előtt fogadjanak örök hűséget, pusztán szép emlék, egy olyan amit szerintem jó átélni, utána meg van lakodalom meg miegymás. Én például szeretnék megházasodni ezekért a dolgokért az viszont hidegen hagy, hogy "Isten színe előtt" teszem-e vagy éppen egy kellemes helyen. Ettől még semmi neme fog megváltozni a kapcsolatban, nem azért fogok kitartani a leendő párom mellett mert megesküdtünk, hanem mert szeretem és vele akarok lenni.


Az utolsó pontban leírtakkal viszont egyetértek.

2016. aug. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én maximum a jogi hercehurcák egyszerűsítése miatt szeretnék házasodni vagy bejegyeztetni élettársi kapcsolatot, a többi nem érdekel. Két tanús esküvő, utána egy grillparti vagy ilyesmi csak a hangulat kedvéért, de egyébként nem érdekel. Rosszul vagyok a fehér ruha gondolatától, a sok embertől, stb... Kell a francnak a felhajtás.

Ne hitegesd azt, akivel összejönnél, van bőven olyan, aki letojja az egészet, de ne vedd el olyan ember álmát, aki hatalmas esküvőre vágyik :). Szerencsére színes a világ.

2016. aug. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én már 31 vagyok, és eleget nyaggattak az idősebb rokonok. Huszonévesen még lelkesített a hófehér ruha, már úgy vagyok vele, hogy nem lényeges, ha lehet egy jól működő kapcsolatom valamikor. Mondjuk lehetnek olyan hivatalos ügyek, amihez jól jön az a papír, vannak, akik csak emiatt házasodtak vagy házasodnak.
2016. aug. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképpen akarok esküvőt, így számomra "elrettentő" lenne a hozzállásod, viszont nincs veled semmi gond egyébként, annyi a lényeg, hogy SOHA egy percig se hitegesd a párod, ne mondd, hogy "majd megkérem a kezed ha blablabla", mert az szemétség, viszont ha nyíltan megmondod, hogy nem akarsz házasodni, az tök korrekt, és egyre több nő gondolkozik ugyanígy.


Amúgy én is ateista vagyok, templomi esküvő szóba se jöhet.. Nagy habos fehér ruhát nem akarok, meg nagy felhajtást se. A tortát szeretem, nagyon édesszájú vagyok, így az tuti lesz, de nem valami óriási csipkés giccshalom, hanem valami finom házi készítésű. Az "álomesküvőm" pedig úgy néz ki, hogy max 20 vendég, egyszerű polgári szertartás, aztán egy kis grillezős-bográcsozós móka otthon a kertben.

Nem mindenki vágyik óriási felhajtásra.


Egyébként annak nézz jobban utána, hogy mik a különbségek a házasság és az élettársi kapcsolat között, mert igenis több joguk lesz, és mellesleg a házasok csomó kedvezményre, stb-re jogosultak. Az élettársad jog szerint senkid, egy idegen, nem fognak hivatalosan értesíteni, ha történik vele valami, lehet olyan helyzet, hogy pl orvos neked nem ad ki információt a párodról, illetve apasági nyilatkozat kell, ha gyereketek lesz, nem indíthatod el az ügyintézést, ha a párod meghal, stb stb.


Ne érts félre, szerintem teljesen oké, ha valaki nem akar házasodni, de azért legalább nézz utána, hogy mit tartasz annyira feleslegesnek. :D Személyes véleményem szerint "jobb" egy sima 2 tanús esküvő minden felhajtás nélkül, házassági szerződéssel (hogy ne kelljen parázni az esetleges válás miatt, ha már ez a gond), mint azt, hogy jogi szempontból vadidegenekként éltek együtt. Persze te tudod, csak érdemes lenne utánaolvasnod.

2016. aug. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Alapvetően én sem tartom fontosnak az esküvőt, főleg nem a templomit, gyerekkoromban sem vágytam ilyesmire, de egyáltalán nem zárom ki a jövőmből annak a gondolatát, hogy esetleg megházasodjak, ha meglesz rá a megfelelő személy. Nekem nem az az unszimpatikus, hogy nem ez a prioritásod (ez teljesen természetes), hanem hogy látszólag nagyon ellene vagy, márpedig nem vagyok benne biztos, hogy szívesen lennék valakivel, aki előre kijelenti, hogy ha én lennék élete szerelme se lenne hajlandó elvenni mert ő ilyen makacs meg konok. Ha egy pasinak valóban én vagyok az élete szerelme, és én az övé, akkor igenis gondolkozzon el a házasságon, és legyen élete legszebb napja, mikor kimondja az igent. Nem azért, mert a házasság ennyire baromi fontos lenne, hanem mert én annyira fontos vagyok neki, hogy élete végéig a feleségének akar hívni.
2016. aug. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!