Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tanácsolsz?

Figyelt kérdés
Ismerkedem egy lánnyal, nem tudja, hogy cigány vagyok, többször is cigányozott már előttem. Mivel nem bírja a cigányokat, nem merem elmondani neki, hogy cigány vagyok.

2016. aug. 10. 10:27
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Szerintem legyél vele őszinte akár kockázat árán is. Biztos megvan az oka a véleményének, esetleg beszéljetek a témáról.
2016. aug. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

#9

Akkor esett le, hogy nem tudja, mikor elkezdett cigányozni előttem. Ekkor már akartam őt, és nem mertem neki elmondani.

2016. aug. 10. 10:58
 13/23 anonim ***** válasza:

Szia

Hasonlo szintu roma lany vagyok (ertelmileg)

Hagyd a lanyt kerlek! Mar eleve az,hogy utalja a romakat. A masik rengetek nezetelteresetek lenne idovel hidd el. Masak a szokasok,a viselkedesi forma es minden egyeb.

Az en tapasztalataim alapjan,erdemesebb egy felig magyar felig roma szarmazu emberrel foglalkozni,mert a meglatasaim alapjan, egy ilyen ember tud alkalmazkodni mind a ket kilturahoz.

2016. aug. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Sztem a dolgot most engedd el és ha ez sikerült, mondd el neki tisztán és érthetően, hogy cigány vagy és elfogadtad, hogy ez nem fog menni köztetek.

Kívánj neki boldog életet és köszönj el.

2016. aug. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 aperitif ***** válasza:
38%

Nézd, ha megismer, akkor lehet, hogy téged elfogad, de a véleménye nem fog megváltozni, ő továbbra is rasszista lesz. Az előítéletes gondolkodás így működik. Figyeld meg, mindegyik azt mondja: nekem nincs bajom a cigányokkal (zsidókkal, b*z*kkal), nekem is van egy nagyon rendes cigány (zsidó, b*z*) ismerősöm, de... A fejben a sötétség nem fog változni, meg fogja keseríteni a kapcsolatotokat, hogy továbbra is cigányozni fog a jelenlétedben. Tapasztalat.

(hülye trágárságszűrő)

2016. aug. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
65%
Te is pontosan tudod, hogy akik cigányoznak, még azok is különbséget tesznek cigány és cigány között, de te nem adod meg neki a lehetőséget, hogy ezt bebizonyítsa, mert biztos vagy benne, hogy megszakítja veled a kapcsolatot. Valójában neked vannak előítéleteid.
2016. aug. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

#15


Te találkoztál már "igazi" romákkal? Nem a zenész, művész vagy a kérdezőhöz hasonló rendes, normális típussal, hanem azokkal akikre tipikusan illenek a cigány sztreotípiák és nem elő hanem "utóítélet" ami velük szemben van?

2016. aug. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
#17 hagyjad! Úgy beszél a magas lóról, mintha neki nem lennének előítéletei, pedig ha más információ nem állna rendelkezésre, ő is ugyanúgy a származás szerint döntene a véletlen helyett. Persze másnak ezt nem vallaná be, talán még magának se, csak egyből megy a lealacsonyítás, hogy a másik mennyire sötét.
2016. aug. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 aperitif ***** válasza:

#17, találkoztam. Szociális szférában dolgozom, így elég sokféle emberrel találkozom. Olyannal is találkoztam, aki a hatos villamoson meglopott, ennek ellenére nem a cigányokkal van bajom, hanem azokkal, akik lopnak, ha cigány, ha magyar, ha hottentotta. Ez a különbség kettőnk között.

#18, nem érzem magam magas lovon. Igen, nekem is vannak előítéleteim, de küzdök ellenük. Ez a különbség kettőnk között.


Mint írtam, tapasztalatból beszélek. Zsidó vagyok. Tudom, hogy milyen az, amikor egy antiszemita engem elfogad, mert ugye én más vagyok (miben? miért?), de folyamatosan zsidózik a jelenlétemben. Szar érzés. Ennyi.

2016. aug. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

#19


Inkább van az, hogy Ti vagytok paranoiások és mindenbe bele akarjátok látni amit beleláttok (gondolok itt időnként olyan butaságokra, mint a 88 vagy 18-ra végződő termékek betiltása a németeknél)

2016. aug. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!