Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én gondolom úgy, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én gondolom úgy, hogy egy párkapcsolatban akármelyik félnek segítenie kell a másikat, ha megtámadják őt?

Figyelt kérdés

Tehát szerintem ha a nőt megtámadják, a férfinak segítenie kell legyűrni a támadót, de ha a férfit támadják meg, a nőnek is segítenie kell a támadó ellen. (Most olyan esetre gondolok, mikor a megtámadott fél nem tud elmenekülni, mert ha ez lehetséges, akkor szerintem a legjobb, ha együtt elfutnak.)


(Mielőtt jönne valaki azzal, hogy itt egyenlőséget akarok, de a konyhában nem, szólok, hogy ez nem igaz, szerintem a házimunkát, a gyereknevelést is közösen kell megoldani.)



2016. aug. 12. 19:32
1 2
 1/16 BlackSword ***** válasza:
52%
Csak Te... Egy férfi tud magára vigyázni... Ráadásul én is kevésbé izgulnék, ha elfutna segítségért... Azzal előrébb lennék, mintha nekiállna hadakozni...
2016. aug. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
# 1: Mi az, hogy tud magára vigyázni? És ha egy nála erősebb férfi támadja meg? Vagy aki nem olyan erős, az már nem is férfi?
2016. aug. 12. 19:46
 3/16 A kérdező kommentje:
# 1: Persze, ha hamar tud segítséget hívni, akkor oké. Csak arra gondoltam, hogy szerintem se egy férfitól, se egy nőtől nem elfogadható, hogy elfut csak hogy saját magát mentse, miközben a párját megverik.
2016. aug. 12. 19:47
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
A férfinak mindig azt kell tennie, amivel segít. Ha azzal segít, hogy segítséget hív, akkor azt kell tennie, ha azzal segít, hogy nekimegy a 3 méteres kigyúrt vaddisznónak, akkor meg azt. Az igazi férfi az eszéről ismerszik meg, nem feltétlenül a bicepsze nagyságáról.
2016. aug. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Az esetek többségében jobban teszed, ha nem harcolsz, hanem nyugodt maradsz és átadod, amit akarnak, hidd el.

Bármilyen tárgy is az, lesz másik.

Ha elkezdesz hadakozni, azt csak akkor tedd, ha mégis nyered biztosan.

Én egyszer kerültem olyan helyzetbe, hogy hárman támadtak meg az utcán és kis dulakodás, majd kb. 20m menekülés után szembefordultam velük és matatni kezdtem a táskámban, amire azt hitték, hogy pisztolyom van. Az egyikük menekülés közben lefejelt egy kukát is, úgy vonszolták el a többiek...

2016. aug. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

# 4: Persze, ez jogos, ha tud segítséget hívni, akkor menjen és hívjon, ha nem tud, akkor segítsen a párjának a támadó semlegesítésében.

Csak én úgy gondolom, hogy ez nemcsak a férfira, hanem a nőre is igaz.

2016. aug. 12. 19:49
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem, én is így látom, bár nem a "kell" szót érzem megfelelőnek. Egyszerűen csak nem tudom elképzelni, hogy ne próbáljak meg tenni valamit (nőként), ha a párom veszélyben lenne. Függetlenül attól, hogy mennyi az esélye annak, hogy sikerrel járok.

Persze mivel élesben még nem történt hasonló velem, nem tudom, mi lenne a reakcióm, szóval csak elméletben nyilatkozhatok. Biztos lesz itt, aki kevésbé gondolkodik idealistán, mint én, és majd megmagyarázza, miért jobb a nőnek "kussban maradnia". Én egyelőre úgy gondolom, hogy amennyiben szeretem a páromat, alap, hogy nem hagyom magára.

2016. aug. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
# 5: Ha lefognak vagy körbevesznek többen, akkor valamilyen szinten muszáj harcolj, legalább azért, hogy kiszabadulj, és utána elfuthass.
2016. aug. 12. 19:50
 9/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, épp ez történt velem. Egyik mögém került, egy jobbról fedezte a menekülőutat, a harmadik meg ütött(testre). Valahogy kivágtam magam és a bal oldalin keresztül futottam el és ekkor jött a váratlan megállás és szembefordulás a részemről. Igazából bunyózni akartam és valami tárgy után kutattam, de ez úg meglepte az elsőt, aki utánam jött, hogy felkiáltott, hogy "pisztolya van!", erre kezdte szanaszét futni. Én meg utánuk, mint akinél az az Ezer igazság kardja van és nem fél azt használni...
2016. aug. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

# 7: Örülök, hogy van olyan nő, aki így gondolkodik. :)


# 9: Oké, sok esetben el lehet futni, de biztos van olyan is, mikor ez nem megoldható. Például ha már lefogtak, akkor először ki kell menekülnöd harccal, hogy elfuthass.

2016. aug. 12. 19:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!