Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Van aki tudatosan feladta a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van aki tudatosan feladta a karrierjét, a szerelmi élete/párkapcsolata miatt? Tényleg annyira gáz ez manapság?

Figyelt kérdés
Jó suliba jártam, ha befejeztem volna, most kifejezetten jó állásom lehetne, valószínűleg jó messze onnan, ahol most élek. viszont az évek alatt elegem lett belőle, hogy egyedül vagyok, soha nem jön össze senkivel semmi, olyan depresszióba süllyedtem a magánytól, hogy már azt hittem, soha nem jövök ki belőle. aztán hoztam egy döntést, nem érdekelt a suli, a majdani karrierem, elkezdtem ismerkedni, tanulás helyett pasiztam, és végre jól éreztem magam, kezdett visszajönni az életkedvem. így ismertem meg páromat is, akivel boldog vagyok, nem rég megkérte a kezem, és bár nem volt tervezve, de babát várunk és minden jó vele. úgy tervezzük, hogy legalább 3-4 gyereket vállalunk, én otthon lennék velük, vezetném a háztartást és nevelném a gyerekeket. Szüleim és legtöbben a környezetemben folyamatosan támadnak emiatt, anyám nem egyszer vágja a fejemhez, hogy nem vittem semmire, nem is fogom, elcsesztem az egész életem, mindent kihagyok, csak mert nem diplomáztam le. a barátaim is hiába mondják, hogy megértik, látom rajtuk, hogy totál idiótának tartanak. én azonban egyáltalán nem így érzem, csak épp a karrier helyett én a magánéletet választottam. ez tényleg ennyire összeegyeztethetetlen a 21. századdal? én vagyok csak ennyire régimódi felfogású?
2016. aug. 17. 12:37
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Ez nem regimodisag kerdese, hanem jozan esz kerdese. Lehet otven gyereket is tervezni, de mi lesz ha ott maradsz veluk veletlen egyedul (nem feltetlen szakitas, hanem varatlan halaleset miatt is lehet), vegzettseg munkatapasztalat nelkul? Akkor majd eltek a csaladibol meg a szuleid irgalmabol? Nyugdijad honnan lesz? Akik nem lelkesednek az otletedert azok valoszinuleg kicsit gyakorlatiasabban is vegiggondoltak mint te, mert nalad egyelore azt latom hogy te igazabol nem vagy egy motivalt szemelyiseg, de most lesz ferj aki eltartson es neked ez igy eleg is. De barmikor kikerulhetsz ujra az Eletbe, ahol esetleg mar 4 gyerekrol kellene egyedul gondoskodnod, amire valoszinuleg nem lennel kepes.
2016. aug. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Nézd... Őszinte leszek, az én szememben ugyanaz a kategória, amikor egy lány a családi házból rögtön beül az előteremtett házba, és eltartja a férje, mint mikor harminc éves kanok élnek otthon az anyjukkal, mert az "kényelmes". Én ezeket az embereket valóban életképtelennek tartom, hisz egyedül nem vitték semmire, kellett valaki, aki életben tartsa őket. Szerintem is jó dolog, ha egy férj tud lehetőséget teremteni ahhoz, hogy a gyerek pár éves koráig az anyuka otthon maradhasson, de hogy egész életében semmi mást se csináljon, csak otthon üljön, az számomra nagyon szegényes és vissza taszító. Nem tartanám magammal szellemileg azonos szintű társnak, ami nálam alapfeltétel lenne, egy életre szóló kapcsolathoz. Valószínűleg ugyanezt gondolják azok, akik támadnak.


De ugyanakkor ami fontos tényező, ha és amennyiben nektek ez így tökéletesen elég és megfelelő, akkor mindegy, hogy én vagy bárki más mit gondol. Ti életetek. Csak próbálom megvilágítani, kívülről ez hogy is nézhet ki.

2016. aug. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Én is otthagytam a sulit, bár nekem csak egy kicsi faktor volt ebben a döntésben a párom. Összeköltöztünk, viszont a diákmunkás fizum nem volt elég ahhoz, hogy tényleg jól kijöjjünk anyagilag, a barátomtól pedig nem akartam függni. Az egyetem meg amúgy sem nagyon érdekelt, így a szüleim azt mondták, hogyha felnőttesdit akarok játszani, akkor játsszak nagyban és vállaljak rendes munkát. Így is tettem, találtam egy kényelmes és jól fizető állást. De vannak terveim, szeretnék továbbtanulni majd, elvégezni egy képzést, szerencsére tanfolyamokat is támogat a munkahelyem.

Nem főben járó bűn a te elképzelésed sem, de mi a garancia rá, hogy a párod tényleg ott lesz melletted? Bármikor közbejöhet egy baleset, egy létszámleépítés, egy csőd, és akkor ott maradtok fizetés nélkül. Sajnos ilyen anyagias világban élünk, amikor ezt kell figyelembe venni. És persze ne feledkezzünk meg arról sem, hogy közöttetek is bármilyen probléma felmerülhet. Manapság már nagyon elképzelhetetlen, hogy egy pár együtt maradjon tényleg élete végéig.

Én is vágyom rá, hogy majd otthon legyek a kicsivel, de magamat ismerve bőven elég lenne az a 2 év, amíg a munkából kiesek és amit otthon töltök. De közben biztos, hogy fogom magamat továbbképezni, vagy esetleg otthonról melózni.

Szerintem azért nézik le az ötleted vagy a tervedet, mert a könnyebb utat választod.

2016. aug. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Azért ezt nem a karrier feladásának nevezném, mert feladni azt ad fel az ember, amit tudatosan tervez és AKAR. Te meg a leírás alapján sosem akartál karriert, csak csináltad a sulit, mert úgy érezted, a társadalmi nyomás miatt muszáj.


Amúgy ezzel nem is az a baj, amit anyád hajtogat... ki nem tojja le azt, hogy ki mennyire "viszi". Inkább az, hogy a mai világban nem okos dolog ez sajnos. 50 évvel ezelőtt az volt, mert akkor megvetették azt, aki elválik... manapság meg simán hagyják ott a pasik egy kapuzárási pánik vagy meghülyülés után a párjukat, vagy épp csak szimplán kiszeretnek belőle. A közös vagyon felezése még oké, de azt a lakást stb. fenn is kell ám tudni tartani... de úgy egy elvált, esetleg gyerekeket nevelő nő hogy fog munkát találni, hogy életében nem dolgozott egy percet sem... vagy ha igen, választhat a legaljább, legmegfizetetlenebb gyári munka, a közmunka, a k...válkodás/telefonszex/wecamezés meg a zepterezés között... nincs garancia arra, hogy ti mindig együtt maradtok majd. Ezért is kell két lábon állni, mert akkor sem zuhansz annyira mélyet, ha pofára esel.

2016. aug. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

1, nekunk nyugdijjunk valoszinuleg sehonnan nem lesz.:D


en is ott hagytam a sulit. Jobban mondva az egyetemet. Mehetnek befejezni,de anyagilag nem fogom birni,mivel masik varosban van.Most tanfolyamra jarok,olyan szakra ami keresett kulfoldon,szeretem is,de itthon sajna ezert a munkaert is annyit fizetnek,hogy ehenhalsz.


Kerdezo,szep es jo a sok gyerek,meg a szerelem,de gondolj arra is,mit csinalsz ha szetmentek.

2016. aug. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem ezt a sulit, de valami mást azért kezdhetnél magaddal, hogy két lábbal állj a földön. Oké, tegyük fel, hogy összeomlik a nyugdíjrendszer, és csak a saját megtakarításainkra hagyatkozhatunk, és tegyük fel, hogy soha nem hagynak el DE! Mit csinálsz, ha a párod lerokkan, balesetet szenved, meghal, tartósan kiesik a munkából? Bárkivel történhet baj. Én meggondolatlanságnak és felelőtlenségnek tartom, ha valaki ennyire teljesen ráhagyatkozik másra, aki ugyanúgy egy sérülékeny ember. Vagy van annyi tartalékotok, hogy baj esetén sem kell életmódot váltanod?
2016. aug. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Először is, 3 éve hagytam ott az egyetemet, azóta folyamatosan dolgozom. igaz, nem luxusfizetéssel, de meg lehet belőle élni. Én sem úgy képzeltem el, hogy teljesen a férjem tartana el, ha nem jön egyből a következő baba, akkor természetesen visszamegyek dolgozni, épp csak nem egyetemi végzettséggel. de az 1-2-t mindenképp szeretnénk, hogy együtt nőjenek fel, utána meg ahogy jön. Egyébként sem értem ezt a nagy egyetem mizériát, mindenkinek az a rögeszméje, hogy csak diplomával a kezedben tudsz érvényesülni, ezzel szemben, nem egy volt csoporttársamnak még a mai napig sincs munkája, vagy közmunkán van, holott a kezében a papír, én meg mint mondtam, 3 éve folyamatosan dolgozom. Nem a könnyebb utat választottam, mert a munkahelyemen főleg eleinte vért izzadtam, semmi tapasztalattal a hátam mögött, miközben mindenki a diplomám hiánya miatt támadott. Lehet könnyebb lett volna, ha szépen tanulok tovább, és élek tovább szüleim nyakán. És igen, akkor valószínűleg lett volna egy viszonylag kényelmes életem, csak épp nem lettem volna boldog.

Másodszor pedig igen, van annyi tartalékunk, hogy eleinte baj esetén meghúzzuk magunkat, még ha egy kicsit össze is kell húzni a nadrágszíjat. Páromnak elég jó vállalkozása van, amibe ha vele történne valami, akkor akár be is tudok segíteni, legalább míg talpra nem áll. Munkahelyemen is bármikor visszavárnak, ha úgy esik, még el se mentem és már mondogatja a főnök, hogy akár 1 év után is visszamehetek, tárt karokkal várnak. Persze én is úgy vagyok vele, hogy mondani bármit lehet, sok minden történhet 1 év alatt, bár én 2 évig minimum szeretnék itthon lenni a picivel, de a legtöbb munkahelyen még ez sincsen.

2016. aug. 17. 19:45
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem csak a diploma van, de a tanulás nem rossz dolog, ha felismered, miben lehetsz jó, és hogy azt hogyan tudod hasznosítani. Én nem bántam meg, hogy tanultam, de én olyat tanultam, ami érdekel is, és amivel szívesen foglalkozom. Te ezek szerint nem találtad meg azt a tanulmányt, egyébként munka mellett is lehet tanulni, ha érzel magadban valami felé ambíciót. Nem baj, hogy nem fejezted be azt a tanulmányt, ami úgysem érdekelt volna, csak állj stabil lábakon, ez a gyerekek érdeke is, akik rátok vannak/lesznek utalva. Nekem egyik kolléganőm most csinál egy továbbképzést, oké, a cég állja a költségeket, mert olyan képzés, ami a cégnek is jó, neki meg szakmájába vág. Egyébként van két gyereke is, akik kisiskolások. Szerintem ezeket a lehetőségeket érdemes figyelni.
2016. aug. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azt nem mondom, hogy nem tanulnék semmit a jövőben, de az is max egy OKJ-s tanfolyam vagy valami ilyesmi. még lenne is ötletem mi lenne az, igazából már világ életemben azt szeretem volna, de pályaválasztáskor hagytam magam lebeszélni róla, utána meg nem volt lehetőségem belefogni, ugyanis szülők abban nem támogattak, a fizumból meg megint nem tudtam megoldani. Nem tudom, hogy gyerek mellett el tudom-e majd kezdeni/végezni, jó lenne, most az anyagiak legalább engednék, de ez még a jövő.
2016. aug. 17. 20:16
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem nincs főiskolai/egyetemi végzettségem. Szimpla technikusi vizsgám van. Mégis jól keresek vele "itthon".

Én sem értem, miért van ez az egyetemi mizéria.

A lényeg amíg jól elvagytok, kényelmesen éltek addig semmi gond. Az, hogy a környezetetek mit mond, ne foglalkozz vele. A Ti életetek éljétek boldogan, harmóniában, szeretetben. :)

2018. jan. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!