Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az amitől ez megváltozna?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az amitől ez megváltozna? Van ebből kiút?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, jóideje nem volt párkapcsolatom, amit röviddel ezelőttig hiányoltam, és bár lett volna rá lehetőség, hogy ismerkedjek, randizzak, de aztán mindig visszakoztam. Eddig úgy voltam vele, hogy félek egy párkapcsolattól, a csalódástól, a fájdalomtól, talán ezért alakult így. Az utóbbi időben viszont teljességgel arra jutottam, hogy NEM AKAROK párkapcsolatot, irtózok mindentől, ami a szerelemmel kapcsolatos. Még egy dalt is képtelen vagyok végig hallgatni, amit azelőtt szerettem. A testvérem szerint teljesen elzárkózok az egész téma elől, nem engedek közel magamhoz senkit, és talán így is van. Kialakult bennem valami, ami megkérdőjelezi ezt az egészet. Persze az ember boldog ha beleszeret valakibe, na de meddig? Egy idő után feloszlik a köd, és szép lassan elmúlik, jön veszekedés, a csalódás, nekem erre nincs szükségem. Világéletemben úgy voltam vele, hogy ha beleszeretek valakibe, akkor vele szeretném leélni az életem (ódivatú,naiv, unalmas gondolat,tudom) ez eddig sajnos nem jött össze. A mai világ nem ilyen, elfogadom, manapság a legtöbb férfitól nem lehet elvárni, hogy élete végéig hűséges legyen egyetlen nőhöz. Én viszont nem bírnám ki, ha el kéne veszítenem azt, akit szeretek. És ez sajnos nem hozzáállás kérdése, mert egyszer minden szerelemnek vége.

A kérdésem az, hogy voltatok-e hasonló helyzetben, mi az, ami esetleg változtatott a véleményeteken, és én mit tehetnék?



2016. aug. 17. 12:40
 1/3 Noren1989 ***** válasza:

Igen, kb 3éve ezen az állásponton vagyok...közben voltak kapcsolataim is, de a bizalmatlanság miatt nem tudtam átadni magamat az érzésnek. Emiatt persze a kapcsolatok megromlottak, és önigazolást találtam ebben is. Sajnos ez egy öngerjesztő mechanizmus. Kiutat csak úgy látok, hogy hosszú ismeretség után jöjjek össze valakivel, aki barátként is megállja a helyét, és feddhetetlen bizalmi kapcsolatot alakíthatok ki vele.


Egyenlőre utóbbi csak elmélet.

26/F

2016. aug. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Noren1989:

Ez az elmélet nem működik... Próbáltam... Nem számít semmit a hosszú ismerkedés, barátság ilyenek. Tapasztalat. Ráadásul elég friss. Ha érdekelnek részletek, akkor szívesen megosztom...


Kérdező: A szerelem előbb utóbb elmúlik. Ez tény. De vannak annál lényegesebb, letisztultabb érzelmek is, amik átveszik a helyét, és pontosan ezekre kell törekedni egy kapcsolatban. Valaminek a kezdetén nem arra kell koncentrálni, h mi lesz ha vége lesz, milyen lesz a vége, hanem meg kell élni a pillanatot, és valamennyire tudatosan kell irányítani a dolgokat tudván azt, h a szerelem el fog múlni, és mi lesz majd helyette. Azért vannak lehetőségek bőven. De amúgy elég fiatal vagy még ahhoz, h ezt magadtól is megtapasztalod majd! Kitartást! És sok sikert!

2016. aug. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Noren1989 ***** válasza:
Gubchee: kösz, de erre rájöttem, viszont valamivel meg kell nyugtatni magamat ;)
2016. aug. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!