Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Élet a megszökésem után?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Élet a megszökésem után? (Bonyolult kicsit)

Figyelt kérdés

Születésem után nem sokkal, a szívszerinti szüleimhez kerültem akik egy bizonyos vallást követnek (hagyjuk melyiket).

A közösség tagjai nagyjából elzártan élnek, a lányoknak tilos szóba állni bárkivel is. A szülők választanak számára partnert stb...

A közép iskola sem divat... én mégis jártam persze a szüleim titkolták. Dolgoztam is amiről a szüleim nem tudtak azt hitték óráim vannak.

A pénzemből titokban vettem egy mobilt és fizettem rajt a netet így tudtam tartani a kapcsolatot másokkal.

Egész régen meg akartam szökni, mivel én semmivel nem értek egyet szinte a szüleim vallási nézeteivel.

De amikor az interneten egy bizonyos csoportban megismerkedtem valakivel aká korábban kilépett a vallásból. tudtam ejövök.

Suli után a munkahelyemen találkozgattunk kb egy évig amikor megbeszéltük eljövök otthonról.

Amikor el akartam jönni vissza tartottak mindent a fejemhez vágtak, hogy mivel egy idősebb férfivel megszegve a szabályokat elszökök soha nem láthatom őket sem a testvéreimet.

Én mégis eljöttem.

Azót nem is halottam róluk, viszont pár hete kaptam pár csúnya levelet. Mivel nemsokára férjhez megyek és ez szúrja a szemüket.

Mit csináljak jelentsem fel őket mert zaklatnak a levelekkel?

De ha a szüleim írták... akármijenek ől neveltek fel...

21L



2016. szept. 13. 13:08
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi a hibákért. :)
2016. szept. 13. 13:10
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

A szüleid írták, azok, akik abnormális módon neveltek, és akik megtagadták a veled való kapcsolattartást is, csak mert normális életet akarsz élni.

Bocs, lehet, hogy most a lelkedbe gázolok, de az én szememben az ilyen nem szülő.

2016. szept. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk Amishok...!
2016. szept. 13. 13:14
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is kiléptem egy vallási csoportból sajnos későn mert senki nem hitt nekem.

Azt mondták ne hazudjak Magyarországon ilyen vallási csoport nincs...

Léptem amint tudtam.

2016. szept. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Ignoráld őket, és kötözz olyan helyre ahol nem találnak meg, mert a végén véletlen megölnek/leöntenek savval/felgyújtanak, mindezt a vallás és a becsület nevében.


Menekülj minél messzebb. Változtass nevet.


És ezeket komolyan is gondolom.

2016. szept. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos ilyenek tényleg vannak, az egyszerűbb és nagy vallások is simán megcsinálják. Egyik igen jó barátnőm Jehova tanúja volt, az anyja a vallás égisze alatt mászott bele egy házasságba, ahol a férfi rendszeresen verte a szerencsejáték mellett... elválni, beszélni róla nem szabad, akkor sem, ha a lányait is bántja. Aztán ez a barátnőm volt a szemét, amikor lelépett egy fiúval. Ő ugyanebben a dilemmában volt. Kérdező, sajnos ezek a vallások nagyon mélyen beleépítik az emberbe a szülők iránti feltétel nélküli tiszteletet, de neked nincs miért tisztelned őket vagy hálásnak lenni, hiszen az életedet is tönkre vágták volna zokszó nélkül. Szakítsd meg a kapcsolatot velük, aztán éljenek úgy, ahogy akarnak.
2016. szept. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
42%
Ezek lőnivaló agyhalottak, nem szulok. De meg nem is nagyon utik meg az ember szintet ennyi intelligenciaval. Sehol ne tudjanak elerni, az lesz a legjobb neked.
2016. szept. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért ennyire én nem ítélném el a szülőket(ha jól látom örökbefogadó szülők, hiszen szívszerintit és nem vér szerintit írtál)


Csak azt akarták adni, ami szerintük a legjobb neked. Más kérdés, hogy buták és korlátoltak, de a szándék megvolt.


Feljelenteni őket egy két mocskolódó levél miatt szerintem nem lehet. Honnan tudják a lakcímed?


Ha nem reagálsz abba fogják hagyni. Ha csak albérletben laksz, válts albérletet, de ezért házat eladni szerintem nem a legjobb ötlet.


Nem hiszem hogy kárt tennének benned, bár nem tudom milyen vallási csoport, de ha úgy érzed feljogosítva érznék magukat arra, hogy bántsanak, akkor tényleg add el a házat és ne mondd meg a lakcímed nekik.


Én a helyedben írnék nekik egy köszönő levelet, amiben leírnám azt is, hogy sajnálod, hogy fájdalmat okozol nekik, de ezt meg kell tenned saját magadért. Azt is írd bele, hogy ha készek megismerni az unokájukat, majd persze ha lesz, akkor nálatok a saját szabályaitok szerint megtehetik, de csak akkor, ha jó szándékkal jönnek.


A levelet személyesen add át, ha szerinted nem bántanának.


Egyébként, ha örökbefogadtak sem tartozol nekik semmivel, nekik ajándék, hogy felnevelhettek.

2016. szept. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!