Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti együtt maradnának olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti együtt maradnának olyan emberrel, aki kimondottan rosszul kezeli a pénz és folyton kölcsönkéreget másoktól?

Figyelt kérdés

Barátom 20 éves, én 19, nem olyan komoly a kapcsolatunk, de azért már együtt vagyunk 2 éve és gondolkozok az esetleges jövőnkön. Az a bajom, hogy nagyon meggondolatlan, ha valamit kigondol, hogy az kell neki, másnap már meg is veszi (pl telefon). Dolgozik már, de a szüleinek elég sokat lead (autójukat veszi részletre stb) és nem sok pénze marad, azt a pár 10 ezret is elkölti két-három nap alatt. Ezért a szüleitől vagy a nővérétől kér kölcsön. Nem élünk együtt meg semmi, tudom, hogy nekem nem sok közöm lenne hozzá, hogy mit kezd a pénzével, de idegesít, hogy ennyire felelőtlen... Most telefonra kért kölcsön 75 ezret, és ráadásul még azon gondolkozik, hogy táppénzre megy... Nem értem mért nem gyűjtögeti össze a pénzét, pár hónap alatt meg tudta volna venni... Nem hiszem, hogy sokat fog változni, és nem ilyen emberrel szeretném komolyra fordítani a dolgokat. Amíg ilyen laza párkapcsolatban vagyunk addik oké, de hajlamos vagyok minden téren a jövön agyalni.


Ti mit csinálnátok ilyen helyzetben?

És szerintetek van jogom bírálni, hogy már megint kölcsönkért, hülyeségekre költ stb? Mert ugye jogosan mondaná, hogy én milyen alapon szólok bele... Csak hát szerintem neki is jobb lenne, ha megfogadná a tanácsaimat.


2016. szept. 13. 23:58
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
20 evesen nem foglalkoznek meg ilyesmivel, nem tudom mit varsz tole, szerintem alap, hogy egy 20 eves meg kielvezi a penzt. Ugy beszelsz mintha nem 19, hanem 39 eves lennel, hitellel meg ket kolyokkel.
2016. szept. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát jó, csak ha valami nem passzol arra jobb, mennél korábban rájönni, amíg nem kötöttük össze az életünket.
2016. szept. 14. 00:08
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
20 evesen akarjatok osszekotni az eleteteket? Ember, 20 eves korom ota annyit valtoztam belsore, hogy meg sem ismernenek egyesek, akikkel azota nem talalkoztam es meg csak 25 vagyok. Ezerszer komolyabb vagyok en is. Szerintem kicsit koraven vagy gondolkodasra. Falun eltek?
2016. szept. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem akarjuk még összekötni az életünket, csak mondtam, hogy ha már túl későn jönnék rá erre az nem lenne túl jó. Ő is és én is komolyan gondolnánk egymással, csak hát én nem tudom így még.

Csak eszembe jutott, de pl. egyszer haveri társaságba hülyeségből felelsz vagy merszeztünk és azt kérdezték tőlem, mennyire gondolom komolyan vele, azt mondtam, hogy még szinte semennyire, lesz, ami lesz, ő meg erre majdhogynem megsértődött...

2016. szept. 14. 00:17
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Hát ilyen korban már kialakul egy értékrend az emberben és ha már most nem spórolós es ennyire felelőtlenül bánik a pénzzel akkor valószinű ő a mának érő tipus.

A szülei sem tanitottak gondolom erre, és most már nem is fog változni egykönnyen.

ez egy nagyon felelötlen hozzáállás hogy nem sporol rá semmire hanem ha szeretne egy drágább dolgot másnap rohan érte mindenáron ha kell kölcsönpénz árán is.

2016. szept. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

én kb annyi idősen mint te, próbálkoztam ilyen pasival együtt lenni

4 évet voltunk együtt, és nem hogy benőtt volna a feje lágya, ahogy többet keresett és fix munkahelye lett, egyre többet herdált el, egyre értelmetlenebb dolgokra

most az illető 35 éves és az anyjáékkal lakik, mert egy saját albérletre telik, telefonja nincs, mert nem tudott rá kitől kölcsön kérni, munkája igaz hogy van, de náluk heti a kifizetés, azért az a pénz is megy a levesbe, szerda fele már semmi nincs belőle


én a helyedben hanyagolnám ezt a pasit, találsz nála sokkal jobbat is

akit írtam, ő csak egy példa, de nem hiszem, hogy egyedi eset lenne

most még egy nem túl komoly kapcsolatban neked igazából mindegy mire költ, mert nem közös semmi, de ilyen emberrel nem érdemes jövőt tervezni

2016. szept. 14. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sokan alábecsülik, de a pénzügyi intelligencia is nagyon fontos egy kapcsolatban, illetve része a valódi intelligenciának. Én nem tudnék ilyen emberrel együtt lenni, mert szimplán butának tartanám, és innentől kezdve nem tudnék mit kezdeni a helyzettel, nem lenne értelme.
2016. szept. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon szélsőségesen felelőtlen, és ez nem fog változni, tök mindegy mit írnak itt. Rengeteg hozzá hasonló embert ismerek, kivétel nélkül mind egyformán egyik napról a másikra él még negyven évesen is. A pénzzel tudni kell bánni, ez tanulható, de kell hozzá az, hogy akarjon vele foglalkozni. Márpedig húsz évesen azért annyit tudnia kéne, hogy telefont nem hitelből veszünk, ha pár hónap alatt össze is tudja spórolni az árát. Úgyis szakítás lesz belőle, csak idő kérdése, két ennyire eltérő ember nem bír megmaradni egymás mellett hosszú távon.
2016. szept. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha már most kölcsön kéreget,akkor mi lesz később? Egy igazi lúzer! Később csak rosszabb lesz.
2017. jan. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!