Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek ebben a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek ebben a szituációban?

Figyelt kérdés
Párom kapott egy állást Barcelonában, nem nagyon akartam vele jönni, mert nem beszélem a spanyolt, csak az angolt. Végül rávett, hogy vele jöjjek, a sulit ott kellett hagynom, de eljöttem, mert úgy éreztem nem tudok választani közte és az otthoni életem között, nagyon szeretem és hiányozna. Jelenleg 5. napja vagyunk kint és én már az első pár nap után nem éreztem itt annyira jól magam. A legnagyobb problémám az, hogy mivel én csak angolul tudok és a felsőfokú tanulmányaimat nem fejeztem be kevés esélyt látok rendes hosszabb távú munkát találni. Párom első napja a mai az új munkahelyén, és érzem, hogy nekem ez így már nem lesz jó, hogy egyedül kell itthon lennem ennyit, mert megbuggyanok és depressziós leszek. Letelepedni soha nem akarnék itt végleg, párom se. Néztem spanyol kurzusokat, de nagyon drágák. Párom cége pedig már most egy vagon tartozást a nyakunkba varrt, mert úgy intézték a dolgokat, hogy az útiköltséget és a szállást, amit ők(!) választottak, levonják párom fizetéséből. Mindezek nagyon drágák és semmilyen papírt, vagy tájékoztatást nem kaptunk ezeknek az áráról az érkezés előtt. Ebben párom is felelőtlen volt, mert ő tárgyalt velük és korábban kellett volna egyeztetniük, mert mehettünk volna olcsóbb szállásba is. Ma is 8 órát egyedül vagyok itthon, az utcák hatalmasak egyedül nem szívesen bóklászok lent, erősen gondolkodok rajta, hogy haza menjek. Párom nagyon itthon ülős, hétvégén max nagyon ritkán hajlandó kimozdulni. Én pedig úgy érzem, hogy ez nem élet így, csak szenvedés. Erősen gondolkodok rajta, hogy haza menjek, de mindeközben a szívem szakadna meg érte ha egyedül itt kellene hagynom őt. Ti mit tennétek? Kicsit hosszú lett, ha elolvastad és válaszolsz köszönöm!

2016. szept. 26. 12:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
Már ne is haragudj, de nekem az jön le, hogy marhára unatkozol. Miért nem főzöl valami jó kaját estére, menj el megvenni a hozzávalókat, az angoloddal is el fogsz boldogulni. Vegyél akár online spanyol nyelvleckéket, csomó anyagot ingyen is le tudsz tölteni. Én biztos tök jól ellenék ott :)
2016. szept. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Csak hozzáteszem, hogy Barcelonában katalánul beszélnek. Azaz, ha ott élsz a katalán az elsődleges és a spanyol pedig a másodlagos.
2016. szept. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%

Először is épeszű ember nem ír alá semmi olyan papírt, amit nem olvas el az utolsó betuig és nem ért meg. A párodnak ez sikerült, gratulálok.

Te kapd össze egy kicsit magad, csinálj valamit, ne csak a szobában lebzselj.

2016. szept. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Gondolom nem jártál még itt, nem fogsz csak úgy lemenni kaját venni, mert lazán eltévedsz egyedül vagy kirabolnak. Mellesleg van kaja, de az, hogy egész nap egyedül vagy kb senkinek se egészséges. Online tanulásról meg az a véleményem van akinek megy van akinek nem. Én jobb szeretem, ha valakivel együtt átvesszük az anyagot.
2016. szept. 26. 12:23
 5/20 A kérdező kommentje:
Tudom ezt is, de katalónián kívül sehol nem beszélnek katalánul, ergo azt a tudást csak itt lehet kamatoztatni. a spanyolt pedig más helyeken is.
2016. szept. 26. 12:24
 6/20 anonim ***** válasza:
82%

Mit nem adnék egy ilyen lehetőségért...

(jártam már ott, éppen azért mondom)

2016. szept. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért pár nap után még természetes, hogy nem érzed jól magad, ne aggódj...

Viszont, szerintem nem volt jó ötlet a sulidat otthagyni, és persze-persze, szép dolog a szerelem, de én két évig éltem tök jól működő távkapcsolatban, aztán mikor tudtam jönni, jöttem. Idén volt az esküvőnk. Pedig nem voltam biztos benne, hogy működni fog a távkapcsi, de nekünk például sikerült :)

Azt meg teljesen megértem, hogy aggályaid vannak az egyedüllét miatt. Én is észreveszem magamon, hogy azért nem jó irányba változtam, sokkal ingerlékenyebb vagyok, néha rám tör a céltalanság érzése, és sokat híztam is, mert errefelé semmit nem lehet csinálni, egy alföldi kisebb városban élünk.

Sokszor gondolkodom, hogy mit kéne tenni az életemmel, hazamennénk nemsokára (pár év), és mindig oda lyukadok ki, hogy jó lett volna anno egy normál szakma, egy normál, használható diploma, és akkor most nem itt ülnék háztartásbeliként. -.-" Mert egyébként angolos vagyok, és az OKJ szakmám intézményi kommunikátor, na hurrá, sokra megyek vele egy osztrák iparvárosban.

Szóval ha tudsz, halassz egy szemesztert és menj vissza Magyarországra, fejezd be a sulit, ha érdemesnek tartod, és addig is ott a skype meg a többi, lesz időtök találkozni. :) Ha időben foglalsz repjegyet, még elég olcsón ki is tudnál menni látogatóba.


Na mindegy, nem akarlak meggyőzni, de én a mai fejemmel kb ezt tenném.

2016. szept. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%

Hàt én ha már egyszer kimennék így, akkor megpróbálnám a legtöbbet kihozni a helyzetből.

Csak negatívumokat írtál (drága, eltévedsz, kirabolnak, stb)

Próbálj pozitívumokat találni.

Ott a nyelvtanulás (oké, jobban szereted iskolai körülmények között, de egy próbát megér).

Valaki említette a főzést. Keress helyi recepteket, élvezd, hogy felfedezhetsz új ízeket, hozzávalókat.

Párodnak meg igenis mondd meg, hogy mivel te felégettél otthon mindent, hogy támogasd, tőle is várható annyi kompromisszum, hogy legalább hétvégén felfedezitek együtt a várost.

2016. szept. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
68%
Megertem a problemadat de en itthon magyarorszagon vagyok egyedul vagyis egy egy eves gyerekkel napi 10-14 orat. Ez a jobbik eset. Van hogy tobbet. A parom latastol mikulasig melozik. En a helyedbe nem kepzelegnek hulyesegeket higy kirabolnak megtamadnak stb. Probald meg lefoglalni magad. Nehez az elejen mert kopp egyedul erzed magad idegen varos idegen nyelv de ...idot kene adni. Ot nap utan ne varj csodat megfogod szokni. Csak probald lekotni magad. Online nyelvlecke. Keress a neten magyarokat akik ott elnek. Ismerkedj veluk . Ok is segithetnek sokmindenben.
2016. szept. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért írtam ennyi negatívat, mert én így élem meg sajnos, közben meg mindenki a fejemhez vágja, hogy én vagyok a rossz és nekem ezt mennyire szeretnem kéne, hogy be vagyok ide zárva, főzhetek és takaríthatok hurrá! Mert milyen jó ez a hely, persze, mert ők voltak itt nyaralni 1 hetet és akkor milyen jó volt, de élni azért teljesen más. Az igazi baj az, hogy már inkább haza mennék a családomhoz és hogy befejezzem a sulit,habár ott már halasztok egy évet, de nem merem itt hagyni egyedül a barátomat, tekintettel arra, amit a szerződésekkel is művelt, hogy úgy írja alá, hogy el se olvassa stb.
2016. szept. 26. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!