Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom fizet általában, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom fizet általában, ha kajálunk vagy programra megyünk. Ez elég viszonzás szerintetek?

Figyelt kérdés

A barátom dolgozik, én tanulok, úgyhogy ragaszkodik hozzá, hogy az esetek 95%-ában ő hívjon meg, ha megyünk valahova enni, vagy valami programra.

Cserébe néha kikönyörgöm, hogy hadd fizessek én (ez akkor sikerül, ha messzebbre megyünk, és mivel ő visz kocsival, erre rá tudom fogni, hogy azért cserébe hívnám meg, és akkor elfogadja), szoktam venni neki rendszeresen 1-2 dolgot a kedvenc édességei közül, meg néha sütök is neki olyanokat, amiket szeret, illetve igyekszem figyelni az elejtett megjegyzéseire, hogy pl melyik hamarosan megjelenő könyvet várja, és azt megveszem neki, meg szoktam neki készíteni apróságokat, pl kisautót, 0 pénzért beszerezhető alapanyagokból.


Szerintetek ez elég "viszonzás"? Néha kellemetlenül érzem magam, amiért ő fizet mindent :/


2016. okt. 3. 19:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
12%
A testedet megkapja cserébe, az épp elég.
2016. okt. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Ohh ha ilyen lett volna az exem... Egyébként igen. Szerintem ez egy aranyos formája a viszonzásnak és a férfi büszkeséget sem sérti. :)
2016. okt. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha téged zavar a dolog, akkor mond meg neki, hogy téged ez a dolog zavar, nem akarsz eltartott lenni és egyezzetek meg, hogy ha drágább helyre mentek, akkor ő fizet, ha olcsóbba akkor meg te. Vagy mindig az fizessen, aki kitalálta a programot. Ez nem könnyű dolog, főleg, hogy belénk van nevelve, hogy a férfinak kell fizetni, meg hogy nincs önálló kereseted.

Vagy még egy lehet, ha elmentek étterembe, akkor ő fizet, cserébe ha otthon esztek, akkor azt te fizeted és főzöl. Valahogy ki kell alakítani, hogy a lehetőségekhez mérten mind a két fél hozzájáruljon a dolgokhoz.

2016. okt. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Az számít, hogy a barátod mit gondol. Ha neki teljesen megfelel ez a helyzet, akkor nyilvánvalóan ez elég viszonzás. Remélhetőleg vagytok olyan kapcsolatban, hogy őszintén meg tudjátok ezt beszélni és elmondja neked, hogy ez zavarja őt, csak udvariasságból nem szól vagy pedig szerinte minden rendben van.


Ha téged zavar, akkor megoldást jelenthet, ha elhívod közös programokra (pl. moziba, színházba, koncertre vagy bármire, ami érdekel titeket) és előre megveszed neten a jegyeket.

2016. okt. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Beszéltünk már róla sokszor, és már ez is haladás, hogy néha "engedi", hogy én fizessek. Eleinte abszolút nem akarta, soha.
2016. okt. 3. 19:15
 6/13 anonim ***** válasza:
45%
szerintem ez így megfelel
2016. okt. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem azzal nem vagy "beljebb", ha néha te fizetsz. De a többi aranyos dologgal, főleg azokkal, amit Te készítesz, hisz azok megfizethetetlenek, bőven kárpótolod.


És tudod, ha valakivel megosztjuk az élményt, akkor az jobb nekünk, úgyhogy nem kell fizessen egy aranyos lány azért, hogy eljöjjön valahova velünk.

2016. okt. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem te egy zorall baràtnő vagy.
2016. okt. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%

Teljesem megértelek, nekem is harcolnom kell azért, hogy néha én fizethessek,ert ugyanilyen helyzetben vagyunk, hogy én még tanulok.

Szerintem ne idegeskedj emiatt, te viszonzod, ahogy tudod, rajta pedig látod, ha örömmel hív meg :)

Mondjuk én közös kajálásban kíméletlen vagyok és mindig kiharcolom, hogy felváltva fizessünk. Emellett szoktam neki én is sütni, vagy valami finomat venni, lert szereti a hasát. Illetve ha moziba megyünk, arra én szoktam meghívni, mert nagyon filmes vagyok és azokkal mindig én nyaggatom, hogy menjünk el.

22/L

2016. okt. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%
Én sem engedtem nőnek fizetni soha. Részemről egy gesztus a szerelmem felé, ami boldoggá tesz. Soha nem számoltam, mennyi is megy el rá. Veszekedésnél, szakításnál sem hoztam fel, mert az az én saját akaratomból történt. Vannak nők, akik, kérik is. Na őket gyorsan lerázom.
2016. okt. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!