Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » 3 hete szakítottam a barátomma...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3 hete szakítottam a barátommal és nemrég derült ki, hogy terhes vagyok tőle. Szerintetek elmondjam neki, hogy terhes vagyok és megkérdezzem a véleményét, hogy megtartsam-e a gyereket vagy ne?

Figyelt kérdés
Ő 30 éves én meg 28 vagyok. Azért szakítottunk, mert távkapcsolatban éltünk és nagyon keveset tudtunk találkozni.

2016. okt. 7. 09:47
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
30%
A gyerek mindkettőtök felelőssége szerintem. Én például nagyon szeretem őket, szóval borzasztóan dühös és szomorú lennék, ha a gyerekem életét elvenné az anyja még mielőtt elkezdhetné élni. Más kérdés, hogy milyen volt a szakítás, miért nem működött, mennyire szerettétek egymást és mondjuk mennyire tudtátok egymást kiismerni a távolság ellenére? Biztos vagy benne, hogy pl. neki nem volt-e egy másik barátnője közelebb, vagy ő biztos benne, hogy te nem járattad meg magadban a fél falut és ezért kellett távkapcsolatot keresned? (ne értsd félre, nem feltételezek rólad ilyet, de ezeket jobb számításba venni) Amúgy ha szeretnétek még egymást, Magyarországon nincsenek nagy, áthidalhatatlan távolságok vagy akár együtt is kezdhettek új életet, például Németországban.
2016. okt. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
59%

Az emberek hajlamosak azt gondolni, hogy ez egyedül a nő dolga, pedig ehhez is két ember kell. Az hogy mi lesz a döntés, megtartjátok e vagy sem, vagy hogy van e értelme csupán a gyerek miatt együtt maradni, vagy esetleg egyedül vállalod e felnevelését, ez a kettőtök ügye. Az exednek ugyan úgy joga van beleszólni, és ugyan úgy felelősséget kell vállalnia érte, és viselni a következményeit.

Szerintem beszéld meg vele.

2016. okt. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
90%

Szóval akkor még nem is laktatok együtt... Meddig voltatok "együtt" távkapcsolatban?


Neked belefér most az életedben egy gyerek? És neki?... Gondolom nem...

2016. okt. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 Költőnő? ***** válasza:
86%
Voltam egy nagyon de nagyon hasonló szituban. Elmondtam neki, mert joga volt tudni.
2016. okt. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
84%

Jogilag nem kötelességed elmondani, hiszen egyedül is dönthetsz, hogy megtartod-e a gyereket.


Szerintem a döntést neked egyedül kellene meghoznod, hiszen ebben a helyzetben neki nincsen semmilyen jogi kötelezettsége feléd, tehát alapvetően arra kell alapoznod, hogy egyedül, a saját anyagi és egyéb erőforrásaiból kell felnevelned a gyereket, ha megtartod. Tehát alapvetően a te befolyásolja, az övét nem feltétlenül.


Ettől függetlenül elmondhatod neki és a véleményét is kikérheted, főleg akkor, ha hajlasz arra, hogy megtartsd a gyereket, hiszen ebben az esetben lehet, hogy szívesen látogatná és anyagilag is támogatná.


Igazából minden azon múlik, hogy ő milyen ember, hogyan szakítottatok és mennyire bízol meg benne. Erről nem írtál, de mivel te ismered, talán sejted, hogy hogyan reagálna.

2016. okt. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
76%

Ha úgy döntesz, hogy megtartod, mindenképpen mondd el neki, mert szemét dolog, ha nem tudja, hogy lesz egy gyereke. Lehet, hogy gondoskodni szeretne róla, látni szeretné stb. A gyereknek is jobb, ha többen szeretik, támogatják, van egy apja, akire számíthat többé-kevésbé.


Ha úgy döntesz, hogy elveteted, akkor szerintem ne mondd el neki, ne fájdítsd a szívét.

2016. okt. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
18%

Már ne haragudj, de ezt a kérdést miért kell újra és újra kiemelned? Okt.7-én írtad ki először --------> azóta még mindig nem tudod, hogy mit csinálj?

Ha így haladsz, kifutsz az időből, mi meg 2018. decemberében is ugyanezt a vergődést láthatjuk majd a címlapon.


U.i.: ha dugni volt eszed védekezés nélkül, akkor arra is legyen, hogy a felelőtlenséged kövrtkezményeivel szembrnézz!

2016. nov. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
62%
Pont ilyen szituban voltam, itt játszik a gyerek mellettem, már 3 éves. Ha szereted, legyőzitek ezt az akadályt.
2016. nov. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
0%
A 3 éves gyerek miért nem az oviban alszik ebéd után? Ma már minden 3 éves óvodaköteles.
2016. nov. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert decemberben lesz csak három. :)
2016. nov. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!