Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » 3 hete szakítottam a barátomma...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3 hete szakítottam a barátommal és nemrég derült ki, hogy terhes vagyok tőle. Szerintetek elmondjam neki, hogy terhes vagyok és megkérdezzem a véleményét, hogy megtartsam-e a gyereket vagy ne?

Figyelt kérdés
Ő 30 éves én meg 28 vagyok. Azért szakítottunk, mert távkapcsolatban éltünk és nagyon keveset tudtunk találkozni.

2016. okt. 7. 09:47
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%
Azert apának akkor is szolni kelett volna... Mi van ha ő szívesen felnevelte volna.... Remelem egyszer kiderul... Lessz abbol a gyerekből még felnőtt remelem felkeresi majd...
2017. szept. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 kokohoho ***** válasza:
89%
Köszönöm, hogy ilyen sokáig figyelemmel kíséred a kérdésed és reagálsz is a válaszokra, nem csak valamiféle önigazolásra számítasz! Újra végig olvasva a kérdésed, a reagálásaidat és a válaszokat, arra a következtetésre jutottam, hogy te már szinte a kérdésfeltevésekor eldöntötted, hogy mit fogsz tenni, de voltak kétségeid afelől, hogy tisztességes-e ez, (legfőbbként az apával és a gyerekkel). Azt kell, hogy mondjam, nem ok nélkül! Próbálom a döntésedet megérteni, de nem mondanám, hogy sikerül. Ha csak a távkapcsolat, működésképtelensége volt a szakításotok oka, még bosszúra sem gyanakszom,,,, amit egyébként nem is tartanék jó indoknak, de legalább érthető magyarázatnak! Ez nekem most olyan, mintha egy szappan operából kölcsönvett adoptáció, 1. fejezete lenne! Ismerek olyan embereket, akik nem ismerik a szüleiket, ismerek olyat is, aki elől a nevelő apja utasítására, eltitkolták a vérszerinti apja kilétét és már meghalt mindenki, aki elmondatta volna, de nem ismerek senkit, aki ne lett volna rá kíváncsi, hogy ki ő, kik voltak a szülei, miféle emberek, hogy néznek ki, kiktől örökölhette a jellemvonásait, a testalkatát, mire számíthat a jövőben és van amelyiknek mikor megszülettek a gyermekei, azon töprengtek a feleségével, hogy vajon az ismeretlen nagyszüleire hasonlítanak-e, mert pl. az ismert családtagok közül, senki nem volt vörös hajú! De mindennek már semmi jelentősége, hiszen te válladra vetted a döntés keresztjét és ezentúl cipelheted majd mindenki helyett,,,, nekik csak a kétségek és a következmények jutnak! Nem ítélkezem, hiszen nem ismerhetem az összes részletet, meg hát, ki vagyok én, hogy ítélkezzem,,,, én csak megpróbálok rávilágítani olyan szempontokra, amiket talán nem gondoltál át. Szerencsére nem a legrosszabb döntést hoztad, a többit meg megoldja az élet! Én pl. 17 éves koromban kerestem meg a vérszerinti apám, (aki azóta már meghalt) és nem szívesen mondom, mert "halottról jót, vagy semmit" de semmirevaló, lumpen ember volt, akire nem lehetek büszke, de mégis nagyon sajnálnám, ha nem ismerhettem volna meg, mert kellet ez a tapasztalás ahhoz, hogy ne váljak olyan emberré mint ő és nekem ne mondhassa azt a gyermekem, amit én mondtam neki kevés beszélgetésünk egyikén,,,, "azért örülök neki, hogy te vagy az apám, mert így már tudom, hogy hogyan nem szabad csinálni!". Kívánok neked sok örömöt az életben és remélem, soha nem fogod megbánni a döntésed (sem az örökbe adást, sem az eltitkolást).
2017. nov. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:

Igen, már szinte a kérdésfeltevéskor tudtam, hogy én egyedül nem tudom felnevelni a gyereket. Ezért gondolkoztam az abortuszon és az örökbe adáson.


De én mégse akartam megölni a gyereket, hanem inkább életet adtam neki és most van neki két nevelő szülője, és remélem jobb lesz így neki.

2017. nov. 7. 14:00
 34/41 anonim ***** válasza:
17%
Ez egy cseppet kamu kérdés: Ok, hogy nem vállalta fel a gyereket, hiszen nem tehette. De az ilyen esetekben mindig megkeresik a másik élő rokonát. Szóval nem értem, hogy nem tud róla.
2017. nov. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
71%

ha már le van zárva az ügy, miért kell kiemelni?

ha csak elméleti a kérdés, akkor az apának joga lett volna tudni a gyerekről, hogy ha akarja, ő nevelje föl a gyereket. Nem értem, miért jobb, ha idegeneknek adod, mint a saját apjának.

2017. nov. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 kokohoho ***** válasza:
0%
Kedves Kérdező! Értem és értettem is, hogy a te helyzeted kilátástalan volt és hogy az abortusz és az örökbe adás is benne volt a pakliban, de a kérdésed, nem ez volt! Amikor azt mondtam, hogy "a kérdés feltevéskor eldöntötted" akkor nem ezekre gondoltam első sorban, hanem az apa kihagyására! Arra még mindég nem kaptunk választ, hogy, apának és családjának miért nem adtál esélyt? Mivel feltetted a kérdést, ebből arra következtetek, hogy volt jogosultsága ennek az opciónak is és az adott válaszok egyike sem buzdított az eltitkolásra,,, sőt, éppen ellenkezőleg! Mivel ez elől a téma elől szisztematikusan kitérsz, kezdek én is arra gyanakodni, hogy az utolsó 2 hozzászólónak igaza lehet és a kérdés csak elméleti, vagy "uram bocsá" provokatív! Remélem, hogy nem így van, viszont akkor, csak önigazolást kerestél és mivel azt nem kaptál, a válaszaiddal kitérsz a kényes téma elől és csak "magyarázod a bizonyítványod", várva dicséretet és a feloldozást, hogy "milyen ügyes és felelősség teljes voltál és a babának így lesz a legjobb"! Hát ezt úgy tűnik hiába várod! Ha már bizonyítvány, akkor megnyugtathatlak, nálam nem buktál meg! Ha én lennék az oszifőd, a képzeletbeli bizonyítványodba 5-öst akkor kapnál, ha vállalva minden nehézséget, tisztességben felneveled,,,, 4-est, ha megszülöd és az apával közösen hoztok döntést a sorsáról,,,, 3-ast, ha megszülöd, de csak a saját szempontjaid alapján, az érintettek kihagyásával döntesz,,,, 2-est, ha az apával közösen, az abortuszt választjátok,,,,, és 1-est, ha sunyi módon, kihagyva a döntésből minden érintettet, megcsináltatod az abortuszt! Amennyiben ez az osztályzási (érték)rend számodra is elfogadható, akkor döntsd el te, hogy magadhoz képest, megelégszel-e a közepessel, vagy alul teljesítettél és képes lettél volna a jó"-ra is, ha nem sumákolsz, vagy a kiválóra, ha vállalva a nehézségeket, odateszed magad, a közepesek langyos medencéjében való tengődés helyett! Nem szívesen lennék a helyedben, azzal a tudattal, hogy egy részem (húsom és vérem) sorsára, nem lesz többé sem rálátásom, sem befolyásom! Nem vagyunk egyformák, de az életünk során néha elgondolkodunk olyan meddő dolgokon, hogy "mi lett volna,,, mi lenne, ha?" és akkor biztosan eszedbe fog jutni a gyermeked és ez a döntésed is,,,,, mert ha nem gondolsz rá többet, jobb is, hogy örökbe adtad! Még az én lumpen apám is, nyomon követte a sorsunkat az öcsémmel, legalábbis az újdonsült féltestvéreim, tudtak rólam !
2017. nov. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

A kérdés valódi, megtörtént. Nem kamu, nem provokatív és nem elméleti.


Azért emeltem ki, mert kokohoho válaszolt és hogy utána többen is lássák a válaszom.


A volt barátom rossz dolgot csinált velem régebben, ezért nem említettem, hogy miért nem mondtam el neki, hogy terhes lettem tőle. És nem is szeretném megemlíteni.

2017. nov. 14. 14:00
 38/41 A kérdező kommentje:

Az ügy már rég le van zárva, de még mindig kapom a személyes üzeneteket a témával kapcsolatban, hogy miért nem mondtam el a gyerek apjának.


Egyrészt azért, mert privát a dolog, a végére már nem volt jó a viszonyunk és kárt okozott nekem.


Nem akarom leírni konkrétan, hogy miket csinált, nehogy ő vagy valamelyik ismerőse felismerje, de azt elmondhatom, hogy amit tett, az a becsületsértés és könnyű testi sértés bűncselekménye.

De nem volt semmi konkrét bizonyítékom ellene, ezért csak ráhagytam és teljesen megszakítottam vele és a családjával a kapcsolatot. Már majdnem két éve nem is beszélek vele és nem is szándékozom a jövőben...

2018. máj. 22. 11:51
 39/41 kokohoho ***** válasza:
0%
Most úgy gondoltad, teszel egy csavart a fikciódba, hátha megint érdekessé válik? A tanácstalan életet adó jó tündérből, átváltottál a bosszú angyalába. Ha tényleg annyire kényes lennél a becsületedre, akkor nem hazudoznál feleslegsen! Hajlok arra, hogy Sötét Léleknek van igaza és csak kamuzol.
2018. máj. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:

Nem kamuzok, igazat mondok. De nem is fogok mutatni rá bizonyítékot, hogy tényleg terhes voltam és örökbe adtam. Például nem mutatom meg a papírt a terhességről, hiszen ennek az oldalnak az anonimítás a lényege.


Nem említettem minden információt ezzel kapcsolatban, hiszen egy része nem jó dolog, amiről nem szeretnék beszélni, a többi meg privát és nem akarom nyilvánosságra hozni és részletesen leírni a dolgokat, hogy mik hogyan történtek.


Már nem is emeltem ki a kérdést, és kérlek ne írjatok ezzel kapcsolatban több személyes üzenetet és ide se kommentet, mert már vége az ügynek.

2018. máj. 30. 10:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!