Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szeretnék gyereket, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon szeretnék gyereket, de féltem a kapcsolatomat, ami olyan tökéletes, hogy őszintén alig merem elhinni. Jól esne néhány segítő gondolat?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, a párom 31. Elég jó anyagi körülmények között élünk, elég pénzt tudunk félretenni hogy 1 éven belül az albérlet helyett saját házunk legyen. Már keressük a telket, az párom tervezi a házunkat.


NAGYON boldogok vagyunk, őszintén. Voltak persze vitáink, túlvagyunk a "tűzkeresztségen" és néhány sors-döntő beszélgetésen, de 365 napból 360 maga a földi mennyország. Minden reggel boldogan ébredek vele, minden este megköszönöm az életnek ezt az ajándékot. Egyébként nem fellángoló szerelem volt, barátból lettünk pár, nagyon mély és megalapozott a kapcsolatunk.


Nagyon szeretnék gyereket, már napi szinten gondolkozom rajta és egyre gyakrabban hasít belém a vágyakozás. Ugyanakkor a cuki rózsaszín ködön túl azt is tudom, hogy pokolian nehéz és a legjobb kapcsolatot is próbára teszi.


Tudom, talán butaság de nagyon félek, hogy ha jönne egy harmadik kis élet, akkor elveszítenénk azt ami közöttünk van. Nem lenne idő, energia, türelem. Nem hittem, hogy létezik ilyen összhang és boldogság és rettegéssel tölt el s gondolat, hogy ezt bármi veszélyeztetheti.


Begolyózok attól, hogy egyrészt szívből vágyom arra, hogy gyerekünk legyen, másrészt viszont félek, hogy éket ver közénk, oda az intimitás, a reggeli beszélgetések, az hátizsákos utazások, a spontán kalandok...


Azt elfelejtettem, hogy mindketten vállalkozók vagyunk kötetlen munkaidővel, rengeteget vagyunk otthon együtt a házi irodában - aztán ruccanunk el moziba vagy ebédelni ha ahhoz támad kedvünk. Nagyon NAGYON szerencsés és szép életünk van.



2016. okt. 13. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire fos.ol attól hogy a kényelmet fel kell adni akkor nem kell gyerek, mert csak nyűg lesz úgyis. Egy fél mondatot írtál arról hogy kéne gyerek, a többi csak rinyálás. Vegyetek egy kutyát. Vagy macskát.
2016. okt. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

A gyerek csak szebbé teszi a kapcsolatot, már amelyik eddig is jól működött.

Talán mégse vagy még kész az anyaságra, ha ilyen gondolataid vannak.

2016. okt. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első, érzem a sértő hangot de nem arra akarok reagálni hanem a felvetéseidre.


Hat persze, hogy rinyalas, azért írtam ki a kérdést, mert gondban vagyok. Félreértesz, nem a kényelmet félek feladni (azt amúgy szerintem nem is kellene, ezt s részét a válaszodnak nem értem) hanem az intim légkört ami ket ember között van egy meleg otthonban.


Attól felek, hogy a kapcsolatom tönkremegy akkor, mikor a nőből es férfiról anya es apa lesz. Szerintem ez egy normális félelem :)


Ha ez számít valamit, az en szüleim iszonyat hidegek voltak egymással, kulon szobában aludtak es nagyon boldogtalanok voltak. Biztosan ez is belejátszik, hogy ilyen görcsösen gondolkozom...


Van 2 macskánk.

2016. okt. 13. 19:39
 4/9 A kérdező kommentje:
Kettes, igen, én is ettől tartok, olyan nehéz megmondani, hogy mikor lehetsz jó anya... A gyerekvàgy kevés.
2016. okt. 13. 19:40
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Kettes vagyok. A szüleid biztosan nem a gyerekvállalás miatt voltak boldogtalanok, ott valami más gond van. Keress pozitív példákat, barátnők, ismerősök között.
2016. okt. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Ha a kemény őszinteség neked sértés, arról én nem tehetek :) Lehet valahol fáj az igazság, nem?

A szüleid sajnálom, rossz lehetett így felnőni hogy ezt láttad, de biztos nem a te születésed az oka annak hogy így éltek, ez egy sokkal mélyebben gyökerező dolog.

2016. okt. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

Ja, meg az se merült fel hogy csak te szeretnél-e gyereket vagy a párod is.

Nincs itt semmi baj, magadnak kreálsz egyet egyébként, teljesen feleslegesen.

2016. okt. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Márpedig előbb utóbb szembe kell nézned ezzel. Szerintem ennyi szabadidővel nem lesz gond. Azokat a kapcsolatokat szokta szétszedni ahol kevés a szabadidő pl pasi sokat dolgozik, anya a gyerekkel + házimunka +szülés utáni depresszió és elidegenednek egymástól.
2016. okt. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi történt veletek azóta?
2021. ápr. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!