Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Rettegek a szüléstől, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rettegek a szüléstől, de szeretnék gyereket, családcentrikus vagyok. Ez a félelem el fog múlni?

Figyelt kérdés

Amióta tudom, hogy a kisbabát nem a gólya hozza, azóta ahogy egyre többet megtudtam a szülésről, egyre jobban tartok tőle. Szeretnék családot alapítani egyszer, még nincs itt az ideje, de lassan abba a korba lépek, amikorra "elterveztem", hogy lesz már egy gyerekem. Ráadásul minél fiatalabban szül az ember, annál jobb. Állitólag. :)

Viszont tényleg rettegek a gondolattól. Néztem videókat, melyben kismamák beszámolnak arról, hogy ők hogyan viselték. Már az is szörnyen hangzik, amit ki kell állni hónapokon keresztül. Hát még maga a folyamat. Szeretnék ezen változtatni. Eddig azt hittem, kinövöm ezt a butaságot, de ahogy egyre többet tudok meg a témáról, csak erősödik a félelmem.


2016. okt. 15. 09:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne hergeld bele magad, és ennyi.

A harmadik babát várom, és én szeretek terhes lenni. :) Az egyik legjobb dolog a világon.

A szülésről annyit, ha minden hónapban egy hétig menstruálsz és túlélted, akkor az életed során az egy-két szülést is ki fogod bírni. Az fáj és úgy, csak erősebben, cserébe 2-3 óra alatt túlvagy rajta.

Én ezzel mindig úgy voltam, hogy szívesen"feláldozom" azt a pár órát, ha cserébe egész életemben lesz egy gyerekem. :) Arányaiban tök megéri.

És gondolj bele, ha olyan borzalmas lenne, senki se vállalkozna rá még egyszer. :)


Nézegess inkább képeket arról, mikor az újszülöttet először teszik az anyára. Nézd meg az arcukat! :) Az az érzés, az a pillanat mindent megér.

2016. okt. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt a leginkább úgy tudod orvosolni, ha találsz magad mellé egy olyan férfit, aki megkönnyíti a várandós időszakot, és úgy viselkedik veled, ahogy egy kismamával kell. Amikor a feleségem várandós volt, próbáltam mindig mellette állni, és segíteni bármiben. Jó, nyilván ez máskor is meg volt, de akkor még inkább törekedtem rá. Ennek szerintem meg is lett az eredménye, hisz ha nem lett volna, nem vállalta volna ezt a folyamatot háromszor, utoljára duplán. Jó, nyilván a szülés nagyon nehéz, viszont az én feleségem egy kis törékeny nő, mégis olyan amazon volt, amikor kellett, hogy én lepődtem meg a legjobban, és én voltam/vagyok a legboldogabb, hogy négy gyerkőccel ajándékozott meg. Szóval nyilván, érhető, hogy tartasz tőle, de ez ne vegye el a kedvedet az egésztől, hidd el, az a fájdalom tízmilliószor meg fog térülni egy-egy mosolyban, van "anya" megszólításban :) 42/F
2016. okt. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nézd, a terhesség, szülés valóban nem egy lányregény (bár egyénfüggő, sőt, terhességfüggő is, mert mind más, és nem tudhatod, hogy neked mi jut...)

Viszont vannak olyan irracionálisan felnagyított félelmek, amik nincsenek arányban a várható kellemetlenséggel, fájdalommal, illetve az elérhető előnyökkel. Az ilyen félelmeknek mindig valamilyen tudattalan oka van, jellemzően nem is attól félünk, amitől, hanem valami egészen mástól.

Én a magam részéről azt tapasztaltam, hogy ezeknek az irracionális félelmeknek (nevezzük fóbiának) az okát feltárjuk, akkor azok jelentősen enyhülnek, vagy akár teljesen elmúlnak. Nagyon erős fóbiáktól szabadultam már meg így, olyanoktól, amik a hétköznapjaimat is tönkretették.

Azért is célszerű lenne feltárni az okokat, mert már bizonyított, hogy a tartós, feloldatlan stresszhatás és félelem magzati korban is "átmegy" a babába.

Szóval szerintem keress egy jó szakembert, pszichológust, hipnoterapeutát, bárkit, aki segít feloldani ezt a félelmet.

2016. okt. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha tényleg durvának érzed eme félelmed akkor pszichológust javaslok. Én is féltem a szüléstől, főleg mikor teherbeestem. Akkor gondoltam bele h te jó ég, ennek a babának ki is kell jönnie! :) 2x szültem (az első 8 óráig tartott, a második 6), itt vagyok, mindenki túlélte! A terhességeim álombaillők voltak, se rosszullét se panaszok. Ezen kár kattogni, ha valóban szeretnél anya lenni akkor ez nem lesz probléma.
2016. okt. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szerintem soha nem tudhatod milyen lesz

mivel még két terhesség és szülés is tökre más lehet


de ha előre belehergeled magad akkor tuti rossz lesz

én a helyedben nem olvasnék vagy néznék ilyen videót blogot könyvet stb...

csak hagynám h történjenek a dolgok és nem képzelnék bele olyat ami nincs


3 gyerekem van

de mindegyiknél csak a 10ik héten mentem elsőre dokihoz és csak a legminimálisabb kötelezőkre mentem el

nem stresszeltem túl magam butaságokkal


az eredmény : hosszú de nem fájdalmas vajúdás és aránylag könnyű szülés :)

lassan tágultam és a nagyrészt otthon töltöttem (tettem vettem ezt azt elvoltam), végig simán kibírható volt, még viccelődtem is a dokival

2016. okt. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Programcsászár, és le van tudva...
2016. okt. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!