Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg randin, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam meg randin, hogy én csak vegán ételeket eszem?

Figyelt kérdés

Tehát az nálatok hátrány -e, hogy én csak vegán ételeket eszem, tehát nagyon korlátozott az, amit megeszem illetve megiszom (egészségügyi szempont miatt).


Persze egy randevú erejéig eszem húst vagy bármi mást, tehát nem vagyok úgy vegán, hogy soha nem eszem bizonyos ételeket.


De ez hátrányt jelenthet majd a párkapcsolatban is: ugyebár a nő főzőcskézik, és én azt nem fogom megenni, tehát hiába főz. Az én vegán ételemet, amit összerakok, pedig ő nem fogja megenni, hacsak nem találok egy olyan nőt, aki hasonló táplálkozási nézeteket vall.


Nem vegetáriánus vagyok, hanem vegán, tehát a nyers ételeket részesítem előnyben, ami tovább szűkíti az ételek listáját, de ez nem jelenti azt, hogy nem eszem főtt, vegetáriánus ételt, csak nagyon ritkán.


Szerintetek ebből lehet probléma? Mivel fél éve vagyok vegán, és nem volt párkapcsolatom ez idő alatt.


2016. okt. 27. 17:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%

Hm, randizzatok piacon, ott van nyers kóstolás!


Amúgy meg nem minden nő főzőcskézik, van, aki kifejezetten utál főzni, lehet, hogy könnyebbség leszel neki.

Vagy, keresel a magad halmazából nőt.

2016. okt. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.


És az hátrány lehet, ha ún. tisztítókúrát, böjtöket csinálok mostanában elég gyakran, tehát csak vizet vagy gyümölcsleveket iszom jó ideig (különböző hosszúságúak)?


Ugyebár az evés és ívás egyfajta társadalmi időtöltés, kedvtelés is.

2016. okt. 27. 17:24
 3/23 anonim ***** válasza:

Az biztos hogy nekünk nem lenne keresnivalónk egymás mellett. Én ugyan a főzéssel még hadilábon állok de szeretem a hasamat emellett komolyan ütköznének a nézeteink ami az egészséges táplálkozást illeti és (bár az én koromban még nem apát keres a legtöbb ember de én ilyen szemmel válogattam mikor párt kerestem) a gyereknevelésben is igen komolyan kiütköznének az eltérő nézetek.

Szóval nálam akármennyire szimpatikus is lennél valószínűleg nem választanálak.

Ez nem ellened vagy a vegán életmód ellen szól csupán ez a véleményem.

2016. okt. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
85%

A vegán nem feltétlenül az, aki a nyers ételeket eszi (az esetleg a "nyers vegán"), hanem az, aki SEMMILYEN állati eredetű dolgot nem visz be a szervezetébe- hús, tojás, tej/tejtermékek (még nyomokban sem!), illetve ide tartozik a méz és pl a vaj vagy akár a gumicukor is. Körül vagyok véve vegán barátnőkkel- ők mondjuk nem egészségügyi, inkább morális és állatvédelmi okokból vegánok-, és még úgy is nagyon irritáló, hogy nem nekem kell velük együtt ennek vagy nekem etetni őket. Bár amikor mondjuk társas összejövetel van, egy bográcsozás, vagy csak simán összejövünk filmezni valamelyikünknél, komoly fejtörést igényel (nekem, mint házigazdának), hogy olyan menüsor legyen, ami mindenkinek jó, de azért nem kell egyszerre húszféle kaját csinálni. Vagy akár csak az is, hogy a filmezésre nem jó a sajtos chips vagy a joghurtos mártogatás a zöldséges ropogtatóshoz. Azért ezek elég komoly kényelmetlenséget okoznak, pedig mondom, nem élek együtt velük és szerencsére azért általában maguk gondoskodnak a táplálkozásukról, meglehetősen ritkán eszünk együtt.


Így nézve nálam esélytelen lenne egy vegán pasi- főleg, ha morális okokból választotta ezt az életmódot, mert én viszont nagyjából a húst hússal kategória vagyok (egyébként, szintén elég nagy mértékben egészségügyi szempontokból, de nem leszek álszent, szeretek húst enni), de minthogy van három olyan barátnőm is, aki teljes egészében vegán és még két másik, akik sima vegetáriánusok, szerintem nem lenne problémás ilyen lányt találnod, mert nekik pl előnyös, ha a pasi is így táplálkozik.

2016. okt. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
52%

Ne haragudjál, de engem nagyon idegesítenél. Nem az étrended miatt.

Hidd el, hogy az első hónapokban senkit nem érdekelnek a léböjtjeid..

2016. okt. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
17%

Idióta böjtölésekbe ne kezdj bele, mert ki fog ürülni a vitamin készleted, ha csak egy-két féle ételt viszel be huzamosabb ideig.

Nekem elég nagy előny lenne, ha egészségesen szeretne élni az a nő, akivel ismerkedem, mivel én is egyre jobban kezdem utálni a szenny kajákat. Legfőképp a tipikus magyar ételeket. A kristály cukrot szinte teljesen elhagytam, mert csak káros hatásai vannak.

Nehéz így élni. Főleg itthon, a szülőknél, ahol muszáj vagyok őket is egészséges kajákra szoktatni, ha nem szeretnék agyon fűszerezett, gyárban készült lelketlen állati maradványokat enni stabilizátorokkal és tartósítószerrel teleszőrt kenyérnek nevezett nulla tápértékű szarral.

Szóval nekem előny lenne.

A vegán kifejezést egyébként azokra használnák, akik nem esznek mesterséges és állati eredetű ételeket.

2016. okt. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
41%
Keress vegán nőt, és meg van oldva ez a probléma.
2016. okt. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
41%

Nincs ezzel semmi gond, csak:

- ne várd el, hogy megtanulja a csaj és rád főzzön (hiába főz ha nem eszed meg?? Hát majd megeszi ő! Legalább több marad neki a finomságból. xD)

- ne akard megtéríteni, elitélni az ő étkezési szokásait

Én pl együtt lakom még a szüleimmel és teljesen külön főzünk és vásárolunk be magunknak, amit mások tök furának tartok, de szerintem nincs ebben semmi. Ők nem szeretik amit én eszek, én meg nem szeretem amit ők esznek. Így tudnám elképzelni egy ilyen férfivel is.

Mondjuk ezt a böjtöt nem tartom egészségesnek, de hát nem vagyok szakértő, meg nem is akarom megmondani más mit csináljon.

2016. okt. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. okt. 27. 17:47
 10/23 A kérdező kommentje:
Saját tapasztalataim és kutatásaim, illetve mások tapasztalatai alapján a böjt egészséges.
2016. okt. 27. 17:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!