Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, le tudnátok nekem...

Vegánok, le tudnátok nekem írni, hogy mit, milyen ételeket esztek egy nap alatt?

Figyelt kérdés

2015. febr. 20. 07:53
 1/3 aries 2 válasza:
24%

Nekem nincs kedvem változatos ételeket készíteni. A leggyakrabban paprikást szoktam főzni, amihez tészta a köret. A kedvenc a lencsepaprikás. Ma ez lesz. De olykor töltött káposztát is készítek, amit leggyakrabban babos-rizzsel töltök meg. Olykor olajban, és héjában sült krumpli van sütőtökkel. Pürét ritkábban eszek. Rizibizit is szoktam enni, sült cukkinivel. Ritkán főzök rakott kruplit, vagy karfiolt.

Főtt ételt nem nagy gyakorisággal eszek. Kenyeret szoktam enni vajasan, sajttal, amihez zöldségféléket fogyasztok. Néha joghurt-, vagy kefirkúrát tartok, amit reggeli előtt fogyasztok. Tejet is iszok.

2015. febr. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%

Kedves első, te mégis miért hívod magad vegánnak???


On: én a reggelit turmixszal indítom, 10 óra körül eszek kb fél kg idénygyümölcsöt (ilyenkor télen főleg narancs, mandarin, na meg alma, néha kivi, stb). Ebédre... huhh, rengeteg vegán kaja van. Imádom a "fasírtokat", főleg a lencséseket, ezekhez ritkán, de csinálok főzeléket, növényi tejföllel, de nagyon szeretem a töltött dolgokat, pl zöldségekkel töltött gombafejek, padlizsán, cukkini, paradicsom..

Krémleveseknél nincs határ, imádom azokat is.


Tényleg nem lehet leírni rendesen, szerintem én 2 hónap alatt nem főzöm ugyanazt. Kreatívnak kell lenni, én nem nézek külön vegán recepteket, a rendesben a húst helyettesítem zöldséggel, heti egyszer szójával, vagy szejtánnal, tejföl helyett növényi, tej helyett növényi, tejszín helyett növényi...

2015. febr. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
90%

reggeli: kávé valamilyen növényi tejjel – szója, kókusz, mandula, rizs - ami épp van

tízórai: vegyes gyümölcssaláta

ebéd: mindig változó, amire emlékszem az elmúlt napokból: zöldséges vöröslencseragu sült zöldségekkel, karfiolleves, barnarizzsel töltött padlizsán, lecsós krumplipaprikás uborkasalátával

vacsora: általában olyasmi, amit ebédre eszem, de ha nincs kedvem főzni vagy csak könnyebb vacsira vágyom, párolt zöldségkeveréket eszem vagy valamilyen mártogatóst készítek

2015. márc. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!