Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt az emberek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hiszik azt az emberek, ha a másiktól elvárnak valamit, tehát követelődznek, hogy az jó dolog (mert nem kér, csak követel)?

Figyelt kérdés

A legtöbb ember nincs tisztában két alapvető fogalommal, ami különbözik egymástól értelmezés szempontjából:


1. kérés = pozitív, nem elvár, csak szeretne, nem az önző egoista vágyai irányítják leginkább

2. elvárás = negatív, követelődzés, utasítás, mintha az olyan természetes, magától adódó lenne, csak az egoista vágyak teljesítése a fontos


Sokszor olvasok ilyen jellegű kérdéseket, hogy pl: "Túl nagyok az elvárásaim..?" "Ez akkora nagy elvárás?"...stb.


Aztán az emberek panaszkodnak, miközben saját maguknak okozzák a problémájukat. Ha az embereket nem az önző egoista vágyaik irányítanák, akkor nem lenne ennyi sok panaszkodás. Sokan olyat várnak el, ami csak számukra természetes, az még nem biztos, hogy a másik számára is az.


Mennyivel szebben hangzik az, hogy p.: Szeretném, ha a párom minden másnap megborotválkozna.


Viszont a legtöbben így fogalmaznak: Elvárom, hogy a párom minden másnap megborotválkozzon!

(ha nem teszi, akkor milyen következményekre számíthatnak a felek?)


A legtöbbször a hozzáállásunk határozza meg a cselekedeteinket.

Nem mindegy, hogy most szépen kérek valamit valakitől, vagy utasítom rá!



2016. okt. 28. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Mert egész egyszerűen ezt hiszik. Biztos így nőttek fel, ezt látták a szüleiktől. És azt gondolják, hogy ez jó.

Ezt a viselkedésükből is le lehet szűrni. Ők valóban utasítanak és nem kérnek. Szeretnék irányítani a partnerüket.

A kiábrándult emberek is szeretik ezt a kifejezést használni. Átnevelni nem lehet őket, csak ha ők is rájönnek arra, hogy jobb kérni, mint elvárni.

2016. okt. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyik Kékfény műsorban beszélt erről a témáról egy kriminálpszichológus.

Vannak olyan emberek akik ösztönlények akár a szintén alsóbbrendű legyek vagy szúnyogok. Például a szúnyog sem kér, hanem egszerűen kielégíti ösztönét. Ugyanez jellemző egy primitív embertípusra is, ők alkotják a bűnözők táborát is. Például egy nemi erőszakot elkövetőnek ismeretlen az udvarlás, a közös megegyezés és egyéb emberi dolgok. Egyszerűen kielégíti saját primitív állati ösztöneit, akár egy légy mikor felszívja az asztalra cseppentett tejet.

Meg kell tagadni tőlük azt amit ellenszenvesen akarnak megkapni. És tudatni is kell velük a megtagadás okát.

2016. okt. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kérés is lehet önző. Én a testvéremet kértem meg, hogy maradjon itthon velem. (Meghalt anyukánk, és nem akartam egyedül lenni. Ez önző vágy.)


Ő meg elment a pasijával. Ő is mondta, hogy nem lehetek ennyire önző.


Úgyhogy vannak kérések is, amik önzők.

2016. okt. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3


Lehet benne valami. Azonban te kértél és nem elvártad hogy melletted maradjon. Ergó nem utasítottad, csak felajánlottál neki szépen egy lehetőséget, hogy szeretted volna, ha...


A kettő még mindig nem ugyanaz szerintem.


Az első két kommentelőnek köszönöm a válaszát. :)

2016. okt. 28. 17:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért mert egy felnőtt emberről beszélünk, nem egy gyerekről vagy egy kutyusról. Nem vagyok az anyja, nem fogom nevelgetni, igenis elvárom, hogy egyes alap dolgokat magától tudjon minden felnőtt ember. Hogy mi a következmény? Az, hogy akkor nem vagyok vele. Na nehogymár nekem kelljen ránevelni egy felnőtt embert, hogy borotválkozzon vagy egyéb ilyen alap dolgot...
2016. okt. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!