Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt sokan, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hiszik azt sokan, hogy a képek alapján nem lehet megítélni másokat társkeresőn?

Figyelt kérdés

Ezeregy dolog lászik egy fotón, azon kívül, hogy mennyire jóképű a pasi.


Látszik az arca, hogy kiszedi e középen a szemöldökét, a mosolyán a fogai állapota, az arcszíne, hogy jár e nyaralni, szoliba, vagy sokat dolgozik a szabadban, a frizurája, hogy követi e az aktuális trendeket, és ez még csak az arca. Ebből lejön az ápoltság, igényesség(akár túlozva) és az anyagi helyzete.


Utána a ruhái, itt is be lehet lőni az árkategóriát, az életfelfogását (kényelmes vagy divatos) esetleg a munkakörét.


Aztán persze a háttér, bútorok, azoknak a megjelenése, emberek a képen, állatok a képen, vagyontárgyak a képen, hobbi a képen.


Nyilván az is látszik, hogy nagydarab a férfi vagy inkább izmos.


Ez rengeteg lényeges információ, még a belső értékekből is lehet villantani egy egy ügyes képpel.


Plusz ugye az emberek esze is látszik itt, mint önéletrajznál.


Megvan a lehetőség, hogy a megnyerő oldalukat mutassák, a reálisat, vagy egyszerűen nincs annyi eszük, hogy hajatmossanak, normális ruhába öltözzenek, és esetleg ne a leomló falak elé álljanak.


2016. nov. 2. 14:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ehhez még hozzátenném az olyan képeket, szelfiket amik egyszerűen egy nagyon előnytelen szögből (pl. alulról) vannak fotózva. Vagy a tükörben pózolós képek, amiken a vaku miatt csak a kosz a tükrön látszik. :D Ezek már sokat elárulnak egy emberről.
2016. nov. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Az a baj, hogy ez a Doktor Houseban ugyan működik, a valóságban viszont könnyen tévútra vezethet. Kialakult az a hit, hogy az első benyomással mennyi mindent meg lehet tudni egy emberről, na de ezt az emberek is felismerték és elkezdték direkt úgy alakítani az első benyomást, hogy jót higgyenek róluk, miközben nem is jók. Magyarul szándékosan félrevezetnek, a nagyokos megítélő meg úgy benyalja, mint a sicc. Aztán vannak olyanok, akik nem mozognak olyan jól ebben az elsőbenyomás-dologban, nem sikerül nekik kellően megmutatniuk, milyenek is valójában. Náluk az első benyomás rosszabb lesz, mint amilyenek igazából, a nagyokos pedig lemarad egy rendes emberről esetleg, mert úgy gondolja, majd három másodpercnyi képnézégetés után már eléggé ismeri.


Szóval csak óvatosan ezzel a megítélősdivel.

2016. nov. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Igen, rengeteg minden látszik egy képen. Például, hogy kiszedi-e a szemöldökét, jár-e szolizni, követi-e az aktuális trendet, milyen árkategóriájú ruhákat hord. Van, akinek ez fontos, másnak meg inkább az, ami nem látszik egy képen.

Tény, hogy nem vagyok 18 éves (sokszor úgy érzem, hogy szerencsére, mert aminek a mostani fiataloknak meg kell felelniük, az egy rémálom), de nekem egy fotóból nem jön le az, ami számomra fontos, hogy például hogyan tudunk együtt létezni. Tudunk-e közös célért dolgozni, tudunk-e esténként beszélgetni, vagy akár csak jókat hallgatni, tudunk-e kézen fogva sétálni, az avart rugdosva, tudok-e neki olyan ebédet főzni, ami után mind a tíz ujját megnyalja, és ha igen, megköszöni-e, vagy csak tudomásul veszi, hogy ez a dolgom, elveszi tőlem a szatyrot, amikor a piacról hazacipelem a krumplit és a hagymát, olvasta-e a kedvenc könyveimet, és meg lehet vele beszélni, hogy miért tetszett, és még millió dolgot fel tudnék sorolni, ami nekem sokkal fontosabb, mint a kiszedett szemöldök.

Nekem társra van szükségem, nem egy dísztárgyra a kanapémon.

2016. nov. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

Én azt nem értem, hogy akik nem fotogének (pl. én) vagy a genetika nem volt velük annyira kegyes, miért dőlnek a kardjukba, ha nem jön össze semmi vagy csak néha vmi vagy miért hisztiznek?

Mindenkinek a saját terepén kell ismerkednie. Rólam olyan 200 képből 1 sikerül jól, pedig nem vagyok ijesztő. :D A fotó az embert nem adja vissza, arra marha jó, hogy kreálj köré egy fikciót.

2016. nov. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
van nem egy ismerosom,akik csodás ruhakban jarkalnak,még is szegenyek mint a templom egere:) mindenki a leheto legjobban akar kinezni
2016. nov. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

"Utána a ruhái, itt is be lehet lőni az árkategóriát, az életfelfogását (kényelmes vagy divatos) esetleg a munkakörét.


Aztán persze a háttér, bútorok, azoknak a megjelenése, emberek a képen, állatok a képen, vagyontárgyak a képen, hobbi a képen. "


Szóval ha készítek egy képet, aminek a hátterében egy 20 milliós kocsi áll, akkor azt hiszed rólam, hogy felső vezető vagyok, és milliomos?



közben meg lehet, nem is enyém az autó, vagy el vagyok adósodva a következő 35 évre!

2016. nov. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Egyébként, sok jó dolgot mond a kérdező, csak szerintem rosszul közelíti meg. A háttérből pl arra lehet rájönni, hogy kupi vagy rend uralkodik (képes volt-e a kép kedvéért rendet rakni legalább, vagy arra is lusta volt?). Aki meg mondjuk autókkal fotózkodik, lehet szimplán úgy gondolja hogy "minden nőnek ez kell", de lehet csak szenvedélye az autók. Sokszor a meztelen felsőtestüket mutogató pasik szintén úgy gondolják, hogy manapság ez kell a nőknek, vagy ezt akarják értékként azonosítani. (Gondolom így van ez a csöcskidobós nőkkel is, csak őket nem látom annyit.) A ruhákból meg látszik az igényesség, hogy egy többéves bolyhos pulcsi van rajta elnyűtt mackónadrággal, vagy esetleg egy farmer inggel.


Satöbbi, satöbbi.

2016. nov. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy pozitív lesz a srácról alkotott képem, ha követi a divatot.


Viszont a fogak és a szemöldök, az arcszőrzet/haj ápoltsága férfiaknál is fontos.


És abszolút kiderül, hogy a közös célokért tudsz e küzdeni a másikkal pár jó kép alapján.


Nyilván az nem jön le, hogy ő lesz e életed szerelme, de az simán, hogy hasonló dolgok érdekelnek e titeket, egyezik e az anyagi helyzetetek, hobbitok, végzettségetek, megjelenésetek. Ezek is fontos dolgok ahhoz, hogy jól működjön egy kapcsolat hosszútávon.


A nem fotogén srácnak üzenem, hogy szánjon rá pár órát, és találja meg azt a szöget, ahonnan a legelőnyösebb az arca. Nem nehéz, vannak mázlisták, akik minden szögből jól néznek ki a fotókon, én nem tartozok közéjük, de 2 szögből szép az arcom a képeken, ezt megtalálni kb 4 órás munka volt.

2016. nov. 2. 14:54
 9/12 A kérdező kommentje:

Miért rossz szögből?


Pont ugyanaz a szög, csak nem írtam le több dolgot.


A macskás képeken mondjuk látszik az állatbarát jellem és az is, hogy nem allergiás a macskaszőrre. Mindent nem tudok leírni, sok lenne.

2016. nov. 2. 14:57
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem fotogén srác újfent!

Igen! Lehet h igazad van, de bennem pl van egy alapveto para is a netes tarskereses tekinteteben. Ez pedig a felrevezetes veszelye. Ezert nem is veszem tul komolyan ezt a lehetoseget az eletemben. Raadasul nagy a faszi tulkinalat a piacon. XD

2016. nov. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!