Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmondjam neki, hogy a valóság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmondjam neki, hogy a valóságban nem vagyok olyan közvetlen, mint amilyennek gondol?

Figyelt kérdés
Mondjuk úgy, hogy közös ismerős révén megismerkedtünk egy lánnyal, akkor pár mondatot beszéltünk, aztán bejelölt fb-on több más közös ismerőssel együtt. Utána nem nagyon beszéltünk, aztán szóba jött egy rendezvény, ahol esély nyílt együtt részt venni (hivatalos minőségben). Így váltottunk pár levelet, meg egyszer felhívtam, és vagy 15 percet beszéltünk. De úgy igazán nem kerültünk közel egymáshoz, és a rendezvényen is csak pár szót szóltam hozzá, mert tetszett nekem, és kerülni akartam őt. Ugyanis nem tudtam, miről beszélgethetnénk, ha hosszabb időt töltünk egymással, nem akartam hülyét csinálni magamból, és egyébként is frusztrált, hogy mások szórakoztatóbbak, mint én, és hogy velük jól érzi magát, én meg nem tudnám így szórakoztatni. Nem tudom, ez nem tűnt-e fel neki, de legutóbb azt írta, hogy a megismerkedésünktől kezdve közvetlenek voltunk egymással, én meg azt hittem, hogy teljesen egyértelmű, hogy kerülöm őt. Néha még a felszínen sem tudok közvetlen lenni másokkal, bár úgy tűnhet, hogy laza vagyok. Félek, hogy ha megismer, akkor rájön, hogy görcsös vagyok, és nem tudok igazán szórakoztató lenni, de tapasztalataim szerint az őszinteség sem vezet túl sok jóra. Szeretnék vele jobban megismerkedni, bár nem tudom, lenne-e esélyem nála, és hogy nem olyan valakinek lát-e, aki esetleg nem vagyok. Ilyen esetben mit tegyek? Gondoltam, elhívom valahová, csak ha elmondtam valakinek, hogy kicsit "problémás" vagyok, akkor azzal sem jutottam előrébb. Valljam be neki az igazat, vagy ne törődjek semmivel, és próbálkozzak nála, ha esetleg találkozunk?
2016. nov. 7. 20:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon értem ezt a vallomás dolgot, de szerintem hanyagolt. Ha jól elvoltatok, aztán minden előzmény nélkül bevágsz egy olyat, hogy egy nagy görcs vagy azt nem tudnám hova tenni őszintén szólva. Nem lehet, hogy csak te gondolod ezt magadról?


Simán beszélgess vele és lesz ami lesz. Ha jól sikerül akkor happy van ha nem akkor meg legalább megpróbáltad.

2016. nov. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
"mert tetszett nekem, és kerülni akartam őt" WUT? Whi ar ju duing dis?
2016. nov. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
#1: Valószínűleg nem véletlen, hogy egész életemben magányos voltam, nem igazán volt társaságom, és hogy nem voltam népszerű. Sajnos nem igazán jók a kommunikációs képességeim, bár már fejlődtem, de ritkán engedek igazán közel magamhoz bárkit is, max. felszínesen elbeszélgetünk, ha a másik fél is hajlandó görgetni a pérbeszédet. De legtöbbször azt érzem, hogy mások kommunikatívabbak, szórakoztatóbbak, értékesebbek, mint én, és hogy senki nem szeretne hosszabb távon egy társaságban lenni egy hallgatagabb emberrel. Ráadásul azt vettem észre, hogy sok lány kifejezetten azt várja, hogy a hapsi szórakoztassa őt, és nem segítenek a párbeszéd folytatásában, nekem viszont fontos lenne az, hogy a másik fél is beszéltessen.
2016. nov. 7. 21:24
 4/12 A kérdező kommentje:
#2: Lásd, amit az első kollégának írtam. + Túl sok kudarcot szedtem össze, így inkább próbálom kerülni azt, hogy feleslegesen többet kezdjek el érezni bárki iránt is. Velem úgyse jön össze senki, csak olyan hülye vagyok, hogy ennek ellenére is mindig találok valakit, aki bejön nekem, és elkezdek reménykedni, hogy most hátha sikerélményem lesz. Most is ez van, az egyik részem többet akar tőle, a másik meg azt mondja, hogy próbáljam valamilyen formában rövidre zárni az egészet.
2016. nov. 7. 21:47
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#2-es vagyok. Első sor után el sem olvastam, mert ennyi jött át abból amit írtál "Brühühühühühühühühü :'( Jajj ki kosarazott pár lány. :'( Brühühühühühühühü"


Figyelj, pár dolog ami eszembe jutott most hirtelen:

1. Ha kosarat kapsz, akkor az nem személyes. Nem azért kapod a kosarat, mert te te vagy, hanem azért, mert valamit rosszul csinálsz és/vagy szimplán nem vagy a másik esete (ízlés kérdése).

2. Ha nyafogsz, mint egy kislány, azzal nem fogsz előrébb jutni semmivel.

3. Mindenki más adottságokkal rendelkezik, úgy tűnik neked ez nehezebben megy. Viszont mint minden (készség) ez is fejleszthető. Maga az emberekkel való bánásmód (tudom nem jó szó, de nem találtam rá megfelelő kifejezést) is egyfajta készség, fejleszthető. A nők meg szintén emberek és nem egy ismeretlen faj képviselői. Tehát neked is lehet barátnőd, ha fejleszted a szociális készségeidet, megtanulsz bánni az emberekkel, aztán megtanulod, hogy hogyan bánj a kiszemelt lányokkal. Nem PUA baromságokra gondolok. Itt egy egyszerű videó, ami elmagyarázza, hogy mire is gondoltam: https://www.youtube.com/watch?v=nuWpYsDeeSo

2016. nov. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mivel fogalmad sincs arról, hogy milyen vagyok, és min mentem keresztül, így inkább figyelmen kívül hagyom a gúnyolódásaidat. Nem nyafogok, te kérdezted, hogy miért teszem, amit teszek, én csak válaszoltam. Amúgy próbáltam rendbe tenni az életem, jártam pszichológushoz, pszichiáterhez, hogy jobb legyen, és igyekeztem levetkőzni a gyerekkori "nem szólok senkihez" mentalitást. Nem néhány lány kosarazott ki, hanem elég sok kudarcot szedtem össze, még a normálisnak tűnők is zömmel csak hazudoztak, mondvacsinált indokokkal lepattintottak, vagy nyomtalanul leléptek. Így eleve az fordult meg a fejemben, hogy érdemes-e véget nem érő és felesleges tiszteletkörök futkosásába fektetnem az időmet és az energiámat, ha nem felelek meg senkinek, és ha sok nőnek csak a szája nagy, de a tetteik ellentmondásban vannak a szép szavaikkal.
2016. nov. 7. 22:57
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

És a pszichológussal nem beszélgettek ezekről, hogy csajozás, szociális kapcsolatok kiétíése, stb.? Nem sértésből írom, de lehet nem ártana.


Egyébként akárkit akármennyire lehet szidni, de ismerkedésnél és állásinterjúnál szerintem nem lehet elvárni azt, hogy a másik harapófogóval szedje ki belőled az infókat, mert az fog lejönni a másiknak, hogy téged ő vagy az a munka nem érdekel. Saját ismerőssel is lefolytattam ezt a beszédet, nem kell előadni egy cserfes musicalt, de a passzivitást is lehet bunkóságnak felfogni, csak mondom...

2016. nov. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szóval te nem az a fajta ember vagy, aki soha nem adja fel. Érdekes...Járni valahogy még is megtanultál, pedig gyanítom sokszor el estél. Akkor is sok kudarc ért, még is megtanultál járni :'D Ez sem sokkal különb helyzet. Az egyetlen lényeges különbség csak a hozzáállásod.


Amúgy megsúgom:

A cél olyan, mint egy hegy. Meg kell mászni. ---> Egy folyamat amíg eljutsz a célodig. Ez a hegy sosem lesz nagyobb. Maximum megállsz menet közben és úgy döntesz, hogy eleged van a mászásból. Itt felmerülhet a kérdés, hogy ha már belekezdtél valamibe (több csalódásod is volt, tehát igen is bele kezdtél valamibe) akkor ha feladod, akkor mi a francért kellett csalódnod előtte? Nem lett volna egyszerűbb el sem kezdened? Gondolj arra, hogy már rengeteg időd ment el ezzel a hülyeséggel, ha feladod azt amibe már sok időt bele öltél, akkor sem fogod visszakapni az elvesztegetett időt. Ha már elkezdted legalább legyen valami értelme és csináld végig.


Mondjuk van egy olyan érzésem, hogy én most falhoz beszélek, mert nem fog átmenni neked az, amit szeretnék, hogy átmenjen :D

2016. nov. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#7: Beszéltünk, de semmitmondó általánosságokon túl nem igazán segített. Plusz amit reméltem, hogy gyerekkori traumákat fel fog oldani, azokat is hiába mondtam el, meghallgatta, és ennyi. Nem szoktam hallgatag lenni egyébként, mert sokszor tapasztaltam azt, hogy ismerkedésnél is még én tettem többet bele az egészbe, mint a másik fél, csak éppen nehezen engedem közel magamhoz a másikat. Persze nem beszélek senkinek sem lyukat a hasába, de egy idő után viszonylag fel szoktam oldódni. De olyan vagyok, hogy én fél napig is simán el tudnék úgy ülni valaki mellett, hogy meg sem szólalok. És pl. ismerkedésnél is igyekszem gombolyítani a fonalat, kérdezgetem a másikat, szóval próbálok "normálisan" viselkedni. Csak néha azt érzem, hogy teljesen feleslegesen csinálom mindezt, és hiába nézek ki valakit magamnak, sose jön össze, mert... Ezért is gondolkoztam el azon, hogy kerülni fogom a nőket, nem akarok senkinek sem csalódást okozni, hogy nem olyan vagyok, mint amilyennek esetleg elképzel.
2016. nov. 8. 13:35
 10/12 A kérdező kommentje:
#8: Sajnos van annyi eszem, hogy felfogjam, mit mondasz. A járás mint hasonlat nem stimmel, mert egyrészt az ösztönös dolog, tehát ha vannak lábaid, és nem bénultak le, akkor kb. automatikusan megtanulsz járni. Plusz ez alapvető létszükséglet, ezért a szervezeted automatikusan megtesz mindent a létfenntartásért, úgy van beprogramozva, hogy tudj járni. Míg pl. a párkapcsolat kialakítása bár biológiailag lehet létszükséglet, társadalmilag már egyáltalán nem biztosított a siker. A járás terén nagy valószínűséggel borítékolható a teljes siker, ráadásul amikor tanulsz járni, akkor még majdnem "öntudatlan" vagy, tehát az eséseket a tested és a lelked természetesnek veszi, mint amikor a kismacska leesik a fáról. Ha elesel, felemelnek és bátorítanak, ha sikerélményed van, akkor "ünnepelnek". Ha ismerkedsz, az teljesen más kategória. Ha kudarcok érnek, nem segít senki, nem mondják meg, hogy mi a "rossz" benned, min változtass, csak elvárják, hogy legyél olyan, mint mások. Rosszabb esetben képletesen szólva még beléd is rúgnak, vagy lefitymálnak, hogy majd neked is eljön. Ráadásul ha még egy tisztességes elutasításra is képtelenek, vagy nem mondják meg, hogy mi a baj veled, akkor fejlődni sem tudsz, vagy mondjuk szó nélkül lelépnek sorozatban, így megint csak törheted a fejed, hogy mi volt "rossz", és még neked kellene szarul érezned magad azért, mert semmi nem jön össze, mert biztosan kizárólag te lehetsz a hibás a saját sikertelenségedért. Igen, nyilván elvesztegettem egy csomó időt és energiát, de azt sem tudja garantálni senki, hogy ha folytatom, akkor lesz értelme. Van értelme annak, hogy futom a felesleges köröket, és ugyanúgy nem változik semmi? De felteszek neked egy kérdést: ha mondjuk az lenne a feladatod, hogy rúdugrásban ugord át a négy métert, te a végtelenségig próbálkoznál, vagy egy idő után feladnád, ha nem menne? Mert akkor elvileg tőled is bárki megkövetelhetné, hogy fejlődj.
2016. nov. 8. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!