Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A féltékenységnek, birtoklásna...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A féltékenységnek, birtoklásnak van köze a szeretethez? Aki féltékeny az szeret? Aki nem féltékeny nem szeret? Ez nőnél férfinél ugyaugy van?

Figyelt kérdés
2016. nov. 8. 10:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Aki féltékeny és birtokolni akarja a másikat, az nem szereti őt, csupán saját magát. Az ilyen ember soha nem azt nézi, hogy mit a jó a másiknak, hogy a másik mit szeretne, hanem hogy saját magának mi a jó. Ha időnként úgy tesz, mintha foglalkozna a másikkal, akkor is saját érdekből teszi, nem pedig szeretetből...
2016. nov. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Aki féltékeny, azt mindig nagy ívben kerültem. Aki szeret, nem féltékeny. Az félt, ne legyen semmi bajom. A kettő, nagyon nem ugyanaz.
2016. nov. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nincs köze a kettőnek egymáshoz.
2016. nov. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

A kettőnek semmi köze egymáshoz. A féltékenység önértékelési problémákból, önbizalomhiányból, problémás kötődési mintákból származik (ezekről pl. itt olvashatsz röviden: [link] ). Aki féltékeny, az nem szeret, hanem birtokolni, kisajátítani akar. Aki szeret és egészséges lelkű, az nem féltékeny, mert képes a bizalomra saját maga és a párja irányába is.

A féltékenység nem elég, hogy nem megoldás semmire, egy rák, ami szépen felemészti akár a legjobb kapcsolatot is. Személy szerint irtózom a féltékenységtől, elviselhetetlen defektnek tartom, nem is tűrném el.

2016. nov. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
én azt gondoltam annyira szereti az illetőt és azért félti nehogy elveszitse.
2016. nov. 8. 10:47
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
Ja, sokan ezzel tévesztik össze vagy ezzel magyarázzák (tipikus jele az alacsony érzelmi intelligenciának), de ettől még ez nem igaz.
2016. nov. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Igen, van köze a féltékenységnek és a szeretetnek. Aki féltékeny, az nem képes szeretni önmagát.
2016. nov. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezekkel a gtondolatokkal nagyrészt nem értek egyet.


Az ok. hogy "aki féltékeny az szeret" kijelentés nem feltétlenül igaz. Egyetértek.


Az hogy ha valaki féltékeny az nem szereti magát? Nem érett? stb... a saját élettapasztalataimból kiindulva nem tudok egyetérteni.

pl. a volt párommal 7 évig éltünk együtt. Ő volt az első olyan társ az életemben akinél eszembe sem jutott hogy féltékenynek kellene lennem. Pedig igen csinos, sokan próbálkoztak volna nála. Aztán az utolsó évben mégis befészkelte magát ez az érzés az életembe. Nem is nagyon értettem hogy miért talált meg ez az érzés.

Utólag derült ki hogy bizony volt egy mókus aki felé ő sem volt teljesen közömbös. Nem tett meg semmi komoly dolgot vele, de lelkileg ott volt, megérintette.

Tehát a féltékenység érzés nem volt véletlen.

És nem gondolom hogy azért lettem rá féltékeny, mert nem szerettem magamat. Vagy éretlen lettem volna.

Szerintem ez egy teljesen természetes érzés akkor ha van alapja.

Persze ha alaptalanul megy a dolog, az más...

2016. nov. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 omba ***** válasza:
91%
Aki szeret, az nem uralkodni akar másikon. Az féltékeny, aki ezt veszélyben látja - meg az akit megcsalanak.
2016. nov. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%

A férjem egy exével egyezkedik egy találkát illetően miközben szivem alatt hordom a 27 hetes babánkat, akivel már 9 éve "traktált" és állitása szerint mindennél jobban akart.


Akkor én most mi vagyok?


Féltékeny?

Szeretem, nem szeretem?

Ő szeret engem?


Szerintem a féltékenység nem egyenlő azzal, hogy "csak" birtokolni akarjuk a másikat. Aki féltékeny attól fél, hogy elveszti a szerelmét...az is más, ha valaki ebbe teljesen bele őrül, de egy hangyaf***nyi sose árt.


Én inkább ugy vagyok vele, hogy félni nem akarok...félni attól a pillanattól, amikor újra megakarja tenni...inkább elengedem, ha komolyan lyukra játszik, ha csak incselkedik....az én életemet nincs joga tönkretenni.

2016. nov. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!