Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Első sorban férfiak! Szerintet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Első sorban férfiak! Szerintetek nőuralom van?

Figyelt kérdés

Itt az oldalon mindig olvasható ilyesmi, hogy a nők irányítanak, a nőknek mindent szabad a férfiak meg el vannak nyomva, ilyesmi..

Én nem látom miért lenne ez így, vagy miben jelenik ez meg, ezért kérdem


Lányok/nők, ti is válaszolhattok, de elsősorban férfiak válaszára lennék kíváncsi!


Egy igen-nem válasz nem elég, indoklást is kérek (de lehetőleg korlátozódjunk 3-5 közepes méretű bekezdésre)



2016. nov. 13. 12:26
1 2 3 4 5
 11/41 Emberek ***** válasza:
63%
Őszintén szólva nem tudom mit gondoljak erről. Koromból adódóan nem láttam még túl sokat a világból, de amit látok, hogy inkább a férfiaké a vezető szerep. Nem nagyon vannak női felsővezetők, és nem is nagyon látok a politikában sem nőket. Viszont párkapcsolatokban igen, volt olyan helyzet az életemben, hogy testközelből láttam azt amikor egy nő irányít, és "viseli a nadrágot". Szerintem nincs sem nő uralom, sem férfi uralom. Megy a világ a saját rendje szerint, és mindenki a saját maga ura. Legalábbis az én nézőpontom szerint.
2016. nov. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 Igen, én vagyok! :) ***** válasza:
54%
Ennel komplexszebb ez a nőuralom probléma. Ide tartozik az is, hogy ha egy nő fut az utcán és kergeti egy férfi a palit fogják kigancsolni meg akkor is ha a nő a zsebtolvaj. Vagy hogy sokan a férfiakat csak az ösztöneik által vezérelt bahxogépeknek tekintik, akik mind erőszakra képesek. Sok ilyen fejben elő hibas sztereotípia. Ettől függetlenül patriarchális társadalom van. Sok helyen a nők kisebb fizut kapnak ugyanazért a munkáért. Meg ott a rihhhbanc dolog is. De az az emberi baromság gyártmánya. Legyártunk női fogamzásgátló szereket majd lerihhbancozzuk, aki használja és kiélvezi h nem lesz gyereke. :D mindkét félnek megvan a maga keresztje. Meg az ostoba felsőbbrendű feministák is rendesen mergezik a társadalmat. Szerintem egy normál feminista aki tényleg egyenlőséget akar, az hisz a farok vagina 1-1 arányú cserében. :D No meg lehet látni a nők férfiasodását a férfiak nőiesedéset. Emiatt mindenki olyan hasonló lesz és elvész az a nemi polaritás, amitől igazán vonzodunk a masik oldalhoz. Sok hülyeség van, de nem lehet pusztán annyit mondani, h nőuralom. :D
2016. nov. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem meg csak vannak domináns, onbizalomhianyos, onzo férfiak es nok akik nem tudjak h a nemek kozotti kulonbseg miatt nem lesz kevesebb v tobb a masik. Feminizmus=fúj

Férfi dominancia=fúj


24f

2016. nov. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
58%

Ezen oldalon elszaporodtak feminácik ,ősanyák.

Tegnap volt egy kérdés nőkről.Gondolom GYK nők egyből magukra ismertek? :-) El is tünt a kérdés.

2016. nov. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:

Ja igen, annyit pontosítsunk, hogy szexuális/nemi értelemben értettem a kérdést, ne keverjük ide Merkelt.. a brit királynőt meg főleg ne, neki aztán annyi hatalma van pff:D


Szóval leginkább ez a "ki irányít"-ra irányul a kérdés


Szóba került a feminizmus. Eddig kb mindenki negatívan nyilatkozott itt róla. Miért?

Mármint nézzük a feminizmus alapgondolatát, ne a szélsőségeseket, hiszen azok mindig csak.. szélsőségesek lesznek

A feminizmus tudtommal a női egyenjogúságért küzdő mozgalom. Elsősorban jogi értelemben (vagyis egyenlő fizetésekért), mintsem nemi értelemben. De pl az első válaszoló által említett kettős mérce (miszerint a sokat dugó férfi a király, a sokat dugó nő a ringyó) eltörlése is célja lehet a feminizmusnak. Ezzel szerintem semmi gond nincs, ha már szabad szexualitás van, visszás lenne, ha csak a férfiaké lenne..


Azt, mint lovagias férfi, kikérem magamnak, hogy a feminizmus termelte volna ki a lovagiasság, "jófiúság" gondolatát, és hogy ez egyenlő a papucssággal. Lehet valaki lovagias, kedves a nővel, miközben képviseli önmagát és nem hajlong meg bólogat.

2016. nov. 13. 13:17
 16/41 anonim ***** válasza:
38%

Teljes mértékben sajnos,igen.

Mert egy átlagos kinézetű nő bármikor válogathat a férfiak között.

Míg egy átlagos férfinál már az is eget rengető csodának számít,ha összejön egy barátnő.

Ha már egyenjogúságnál tartunk:

Akkor nem kellene azt sem hallgatni a mai napig a nők 95%-ától,hogy "én vagyok a nő,ő meg a férfi,hát kezdeményezzen ő,én meg várok"... Magyarul ő semmit nem tesz, a férfi meg adja ki szívét lelkét érte,és akkor talán meggondolja hogy lekoptatja-e vagy ad egy esélyt a férfinak...

Persze ha külsőre is bejön neki,és tökéletesen néz ki.

2016. nov. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
53%
16-os, tudom hogy fájdalmas elfogadni, de mindig is a férfiaké volt a kezdeményező szerep, ahogy az csecsemő gondozása pedig a nőé.
2016. nov. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
47%

Tehát csak abban akarnak egyenjogúságot úgymond,ami az ő szempontjukból pozitív,és könnyebbé tegye az ő dolgukat,és nem kell a nőknek semmit tenni érte.

De ha már nekik is kellene tenni valamit,vagy negatív lenne számukra,azt rögtön hárítják a férfiakra,hogy az az ő dolguk, stb...

2016. nov. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:

18

Óvodában mindenki lovag és hercegnő akar lenni. A lovag lovagias, a hercegnő szép.

A női egyenjogúság nem a nemek közti különbség megszüntetéséről szól.


Ha azt várod, hogy kezdeményezzenek a nők, akkor miért csodálkozol, ha később is a nő hordja majd a nadrágot a kapcsolatban, ő dönti el mi legyen?

Úgy mondod az egészet, mintha a férfinak nem lenne választási lehetősége... pedig a férfi dönti el, hogy akar-e valamit a nőtől, vagy sem. Ha a nő meggebed, akkor sem fogja tudni az akaratát rákényszeríteni egy férfira, aki nem akar tőle semmit...

2016. nov. 13. 14:03
 20/41 anonim ***** válasza:
52%

Egyenjogúság,egyenlőség az azt jelenti,hogy mindkét fél,jelen esetben egy férfi és egy nő, ugyanannyi,egyenlő.

Magyarul nincsen előre engedés az ajtóban alapvetően,meg nincsen megmondva hogy a férfinek ezt kell csinálnia,a nőnek meg ezt.

Hanem mindkettőnek pontosan ugyanannyi joga van bármit is csinálni,vagy nem csinálni.

Menj szépen Nyugatabbra, pl. Hollandia. Na ott egyenlőség van, és a fent felsoroltak amiket írtam,ott a valóságban is így vannak.

Persze,velem is volt olyan,hogy megkért egy lány ott,mert nehéz dolgot kellett cipelni,vagy segíteni kellett neki szerelni valamit.

De ha előre engedtem egy nőt az ajtóban,kb. csodálkozva néztek rám,hogy ez mi, és olyan boldogság volt a szemükben...

És nagyon hálásak is,nagyon kedvesen mosolyognak,megköszönik szépen.

Itthon mi megy? Kb. elvárás ez is,mint sok másik dolog még. És fapofával unottan,vagy flegma fejet vágva,még csak annyit sem mond,hogy köszönöm vagy valami,és megy tovább. Mintha ez lenne a férfiak feladata,hogy a királykisasszonynak nyitogassák az ajtót,meg kiszolgálják kb...

2016. nov. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!