Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Első sorban férfiak! Szerintet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Első sorban férfiak! Szerintetek nőuralom van?

Figyelt kérdés

Itt az oldalon mindig olvasható ilyesmi, hogy a nők irányítanak, a nőknek mindent szabad a férfiak meg el vannak nyomva, ilyesmi..

Én nem látom miért lenne ez így, vagy miben jelenik ez meg, ezért kérdem


Lányok/nők, ti is válaszolhattok, de elsősorban férfiak válaszára lennék kíváncsi!


Egy igen-nem válasz nem elég, indoklást is kérek (de lehetőleg korlátozódjunk 3-5 közepes méretű bekezdésre)



2016. nov. 13. 12:26
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
78%

[link]


A világ vezető férfiai nők zaklatásával viccelődnek egymás között.. Igen, így néz ki a nőuralom.

2016. nov. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
85%

Na 1-2 hozzászólás eléggé kicsapták nálam a biztosítékot.

Nő vagyok és feminista is sosem jutott eszembe hogy több jogot akarjak mint ami a férfi nemnek van de a férfiak szerint nekik alapvetően több jár mint nekünk (tisztelet a kivételnek) mi nők rengetegszer vagyunk a családon belüli erőszak áldozatai testileg és lelkileg egyaránt és amikor ez megtörténik elvárják hogy 1 óra múlva már csináljunk úgy mint ha mi sem történt volna és ezt saját tapasztalatból mondom. Mi nők ezzel együtt én is elvárom hogy egyenlő félként tekintsen rám a partnerem azaz ha nekem nincs időm ő is vegye ki a részét a házimunkából vegye ki a részét a gyerek nevelésből és nem mentség hogy dolgozik mert mi is dolgozunk és még 1 családot is ellátunk én is elmehessek legalább 2 hetente 1-2 órára kikapcsolódni és igen is vigyázzon a gyerekre mert ez nekünk is jár ez egy egészséges kapcsolat és nem női uralom. A szex meg nekünk is fontos nem csak a férfiaknak sokszor nekünk jobban is kell de ha a férfi el akar minket nyomni akkor ne csodálkozzon ha nincs kedvünk de akkor meg megcsalnak minket szóval ördögi kör ez. Az a baj hogy a férfiak sokszor elfelejtik hogy nekünk a szex kevés szükségünk van a törődésre az odafigyelésre ahogy nekik is de tőlünk ez elvárt dolog részükről a nő meg fogja be mert van szex meg haza viszed a fizetésed... Most sokan ezt támadásnak fogják felfogni de ezek tények és tapasztalatok akinek meg nem inge... Nőként a kapcsolataimban mindig hagytam hogy a férfi legyen a dominánsabb egyébként pedig én vagyok a vezető személyiség és azt vettem észre hogy ha a nő nem érvényesíti az akaratát akkor a férfi elnyomja illetve bántalmazza és ez "természetes" mert a férfi viseli a nadrágot, szerintem a nők igen is álljanak ki magukért mert nem vagyunk kevesebbek egy férfinél ,sőt többek és több minden nyomja a mi vállunkat,gyerek,munka,háztartás,a párunk, a boldog házas élet kialakítása,és mindehez vágjunk még jó pofát is. Szívesen cserélnék 1 férfival 3 napra és akkor meglátnánk vajon milyen "nehéz" a sorsa egy férfinak és "könnyű" a sorsa 1 nőnek...

2016. nov. 15. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
30%
Azoknak a pasiknak van nőuralom, akik ezt hagyják.
2016. nov. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
30%

7-es ez viszont abszolúte nőuralom amit írsz. hogy anglia királynője nő. és a történelem során mindig is nő töltött be minden királynői, hercegnői, császárnői, cárnői posztot.

felháborító!

2016. nov. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
13%

Egyrészről igen: csak figyeljétek meg a népességcsökkenést, ez a nők döntése.

Másrészről nem: az egész világ maszkulin (férfias), mert a versenyszellem/javak birtoklása/megszerzése/rövid távú érdekek/rasszizmus/média agresszív-megosztó hírei uralkodnak az együttműködés/szolidaritás/hosszú távú gondolkodás/környezetvédelem/alapjövedelem (női principium) helyett.


Egy értéket találtam amit nem tudok bekategorizálni: ez a kreativitás/alkotás. (ez lehet női is férfi is)

2016. nov. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
48%

Előző: ez úgy hangzott, mintha a női princípium eleve csak pozitív, jóságos lenne, a maszkulin meg mintha csak negatív volna...


Valójában minden fajta jelleg megnyilvánulhat pozitívan is, negatívan is, más kérdés, hogy az utóbbi évezredekben többségében a negatív értékek dominálnak, sajnos, és történetesen főleg a maszkulin jellemzők negatív változatai.


Azonban kezd évtizedek óta a női erőszak, a pszichés erőszak teret nyerni, ami talán még a maszkulin agressziónál is durvább, mert képmutató, aljas , alattomos.


A kreativitásról meg most annyit, hogy a valódi művészek 99%-a férfi...

(Beleértve a szakácsokat is, hiszen a specialitás inkább maszkulin, az általános képességek meg inkább feminin jellegek: ld férfi a legtöbb mesterszakács, de a legtöbb és legjobb háziasszonyok nők.)

2016. nov. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
62%

Igen, nem jól fogalmaztam.

Nem a maszkulinitás a negatív dolog, hanem az, hogy az van túlsúlyban.

Az se lenne jó, ha a nőies dolgok lennének túlsúlyban.

Az egyensúly lenne az ideális.

Én látok rá esélyt, hogy ez kialakul a jövőben.

A gyerek kifejlődése az anyaméhben is egy kreativitás.

A főzés is az, a kötés, stb.

2016. nov. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
79%
#37 Na igen, ha egy ferfi foz, az muveszet, de ha egy no, akkor ez csak a kotelessege. Tele van a net kiserletezo kedvu haziasszonyok receptes blogjaival, akik folyamatosan recepteket talalnak ki es ujitgatnak, de ja, ez mar nem szamit kreativitasnak, mert csak haziasszonyok. Amugy tudom hulye otlet, de ha bekapcsolsz fozos vetelkedoket, eszre veheted, hogy a nok es ferfiak kb azonos aranyban nyernek, szoval nem biztos, hogy a kreativitas es tehetseg hianya miatt er el kevesebb no kiemelkedo sikereket bizonyos teruleteken, hanem talan csak nehezebben nyilnak meg a kapuk a nok elott, ha uzletrol/karrierrol van szo. (ilyenre pelda j. k rowling akinek azt tanacsoltak hogy ne irja ki a teljes nevet a konyveire, mert a vevoket elriasztana, ha latnak hogy no irt egy nem romantikus fantasyt)
2016. nov. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
25%

- Ad 1.:


Léteznek női művészek és női mesterszakácsok is bár, hiszen léteznek nőies férfiak is, és férfias nők is - vagy legalábbis bizonyos területeken. Ugyanis adott ember jelleme is részekre és szempontokra oszlik.


- Ad 2.:


Pocakban a baba: a női princípium nem a teremtés, hanem a teremtés tere, befogadása, így az anyaméh is. A férfi a teremtő, kifele áradó, bejuttatja a TEREMTŐ, változást megindító magot a nőbe, a befogadóba.


Szellemi téren is hasonló: a nők java része csak mechanikus, jobban magol, mint a fiúk többsége, épp ezért naivabb, befolyásolhatóbb a nők, lányok többsége, míg a fiúk, férfiak kevésbé, átlagban.


A férfiak a feltalálók általában ,a teremtők, akiktől a nők tanulnak (meg a fiúk, férfiak egymástól is, és ezen felül saját ötleteik is inkább a hím neműeknek vannak.


Női princípium inkább az utánzás, befogadás, intellektuálisan is. De a felülvizsgálás és teremtés inkább férfi princípium.


Ad 3.:


"Nem a maszkulinitás a negatív dolog, hanem az, hogy az van túlsúlyban"


Valamint az utóbbi évezredekben, főleg az utóbbi kb 30 évben a maszkulinitáson belül is főleg annak negatív oldala dominál hatalmi szinten, és annak hatása az alsóbb társadalmi szinteken .- azért ezt tegyük hozzá, szintén lényeges, és főleg erre utaltam itt korábban.


Mindettől függetlenül mindenben ott van a saját ellentétének magja is, lásd: keleti ősi jin-jang jel, azaz női-férfi princípium szimbólum:


[link]


[link]


[link]


Ahogy a nőkben is van egy kevés férfi nemi hormon és egy kevés férfias lelki vonás is; valamint a férfiakban is van egy kevés női hormon, és egy kevés női lelki vonás is, persze "tól ig" változhat az arány, egyénenként.

De a lényeg ez.

2016. nov. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:

Princípiumokról ne beszéljünk, ha lehet. Miután nem állunk fölötte, nem hatáskörünk, sem feladatunk a nemek létezésének okát és célját megmondani, így ne is legyen ez célunk.

A teremtés fogalmával szintén ne dobálozzunk, főleg nem az életre értve.

Ezekben a témákban csak tévedni lehet, de szerencsére a kérdésem nem is ezekre vonatkozott.


Köszönöm az eddigi válaszokat, jöhetnek még!

2016. nov. 21. 22:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!