Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudom kimondani,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudom kimondani, hogy mit érzek?

Figyelt kérdés

Van egy fiú, akit úgy érzem, nagyon szeretek. El is mondtam neki, hogy többet érzek iránta, de azt nem tudja, mennyire komoly. És tulajdonképpen csak leírtan neki. Még ha a legjobb barátnőmmel beszélek róla, akkor is csak nagyon nehezen beszélek róla.

Nagyon alacsony az érzelmi intelligenciám?

Ezeket a sorokat is nagyon nehezen kezdtem el, perceket vártam a az első mondat begépelése előtt... ez biztos, hogy nem normális.


2016. nov. 17. 23:39
 1/5 anonim ***** válasza:
EQ-ddal nem feltétlenül van gond, inkább a rá épülő tudásban lehet hiányod. Ha fontosnak gondolod a témát, akkor járj utána! ...érzelmek-szükségletek, kommunikáció, önfejlesztés, önismeret, stb.., milliónyi írás van a témában, bárhol érdemes belekezdeni :)
2016. nov. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy gond lenne veled, ne is kezdj el ilyeneket bebeszélni magadnak, mert csak ártasz vele. Az első hozzászóló jókat írt, esetleg a szeretetnyelveket említeném még.

Érdemes lehet elgondolkodnod azon, hogy történt-e olyasmi a múltadban, ami miatt ez gondot jelenthet (visszautasítás, vagy bármi más, ami frusztrációt, szorongást váltott ki belőled), milyen a családi háttered, viszonyod a szüleiddel, nekik egymással.

Ezt tényleg nagyon sok minden okozhatja. Lehet, hogy egyszerűen te nem szavakkal szereted kifejezni az érzéseidet, vagy nem olyan környezetben nőttél fel, ahol ez általános, tehát meg tudtad volna tanulni, vagy a későbbiekben fojtottad el magadban. Az ön- és emberismeret sosem hátrány, így mindenképp megérné picit utánanézned ezeknek, és megismerned saját magadat és a környezetedet.

De komolyan, ne beszéld be magadnak, hogy baj van veled, vagy abnormális a viselkedésed...ez messze nem az a szint, és nehogy problémát generálj magadban, mikor az nem is létezik.

2016. nov. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos én is ilyen vagyok.

Nem tudom, hogyan változtathatnék.

Amikor elmondom valakinek az érzéseim azt gondolom,hogy túlságosan kitárulkoztam előtte és ez nem jó.

Egy pasi pont ezért nem jött össze velem. Nem mondtam neki sose, hogy szeretem, megölelni is csak ímmel-ámmal öleltem.

Nem szeretek ölelkezni.:(

Tudom, hogy ez rossz. Nem tudom mit tehetnék, hogy változzak.

2016. nov. 18. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

De én mégis úgy érzem, hogy valami nincs rendben. Talán azért, mert elég bonyolult eset, és nem igazán van kivel megbeszélnem/nem tudom kifejezni az érzéseimet. Szerintetek egy pszichiáter segítene?

Köszi az eddigi válaszokat! :)

2016. nov. 18. 06:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Pszichológus inkább, mint pszichiáter :)

De nincsenek esetleg barátaid, akikkel tudnál beszélgetni ezekről? Lehet az is bőven elég lenne. A leírásod alapján inkább bizonytalan vagy, azt pedig sokszor elég csak kibeszélni. Ha gondolod, írhatsz nekem privátot, és megpróbálok segíteni, bár nincs ilyen képzettségem. De ha meghaladja a képességeimet, akkor úgyis írni fogom, és akkor is ráérsz pszichológushoz menni.

(Második válaszoló voltam)

2016. nov. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!