Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » "Add önmagad" vagy "változz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Add önmagad" vagy "változz meg"? Hogyan lehet kikerülni a nők által felállított 22-es csapdájából?

Figyelt kérdés
Sokszor hallani nőktől azt, hogy add önmagad, mert úgyis jön majd valaki, aki elfogad olyannak, amilyen vagy. Én is megkaptam már ezt számtalanszor, de rájöttem, hogy nagy humbug, mert csak saját magukat akarják nyugtatgatni ezzel. Többször próbáltam már lány ismerősöktől (vagy olyanoktól, akikhez próbáltam közeledni) segítséget kérni, hogy mi lehet a baj velem, miért érnek folyamatosan kudarcok, erre mindig azt kaptam vissza, hogy nincs velem semmi baj, ne változzak meg, ne legyek az, aki nem vagyok valójában, meg hogy értékes és szerethető vagyok. De ha mindig elutasítanak, akkor mégis csak van velem valami baj, és még ha nem is mondják ki, akkor is azt sugallják, hogy változzak meg. Szóval változzak meg, de mégse, viszont ha tanácsot kérek, hogy mi a baj velem, min változtassak, akkor meg azt kapom válaszul, hogy nincs velem baj. Így akkor hogyan változhatnék meg? Egyáltalán akkor mit válasszak: legyek önmagam, vagy változzak meg? Csak én érzem úgy, hogy ez kész csapdahelyzet, és hogy a nők úgy csűrik-csavarják a mondókájukat, hogy nekik ne kelljen vállalniuk a felelősséget semmiért? Mielőtt bárki belém kötne, nem vagyok nőgyűlölő, csupán azt látom, hogy a nők jelentős része képtelen őszintén a másik ember elé állni, és segíteni neki, így viszont akkor a segítségkérés is felesleges, minek fussak tiszteletköröket, ha úgyis azt kapom, hogy semmi baj sincs velem, miközben meg sorra elutasítanak.
2016. nov. 22. 21:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

A kettő nem zárja ki egymást.

Az emberek változnak.

Ha jó irányba fejlődsz az csak pozitív, attól még önmagad maradsz. Nem kell azt csinálni, amit nem szeretnél, ami nem te vagy, inkább olyan dolgokba vágj bele, amikbe mindig is akartál, csak eddig nem mertél, így tudod a legjobban megvalósítani önmagad!

2016. nov. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%

Azért mondják, hogy légy önmagad, mert akkor természetesen viselkedsz, az áll jól neked. Nincs annál kínosabb amikor valakin látszik, hogy játssza az agyát vagy pózol, nevetségessé válik.

Láttad a Diszkópatkányok c. filmet?

Mert ebben a filmben pont azért viccesek, mert folyamatosan megjátsszák magukat.

Az életben sincs ez másként.

2016. nov. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
30%

Az "add önmagad", csak akkor ér,ha:


- menő vagy

- macho vagy

- jól is nézel ki

- gazdag vagy


Ms esetben ajánlatos kiszínezni, kamuzni.

2016. nov. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
#1: Ez így azért fals dolog, mert egyrészt azt mondják, hogy aki szeret, az olyannak fogad el, amilyen vagy (tehát a hibáiddal, problémáiddal együtt, és ez nem azt jelenti, hogy az illető akkor nem tehet semmit önmagáért), másrészt viszont akkor a változással mégiscsak azt akarják mondani, hogy nem tudnak elfogadni olyannak, amilyen vagy. És most nem arról van szó, hogy valaki drogozik vagy veri a nőket, és így kellene elfogadni őt, hanem arról, hogy mindenkinek van egy alaptermészete, ami valószínűleg nem javulni fog az idők során. Én pl. zárkózott és bizalmatlan vagyok (többek között), csak ezt nem fogadják el. Szeretnék nyitottabb lenni, de a próbálkozásaim kudarcba fulladtak, és nem is nagyon segített senki, viszont annál többen rúgtak belém. Viszont akik ismernek, és tudják, hogy milyen vagyok, ha megkérdeztem őket, mind azt mondták, hogy ez tolerálható, és nincs velem baj, szerethető vagyok stb. Ezek után elég nehéz eldönteni, hogy ha elvileg így is elfogadható vagyok, akkor hogyan és min is kellene változtatnom.
2016. nov. 22. 21:32
 5/15 anonim ***** válasza:
61%

James Bond fiktív karakter, de ő tényleg olyan, aki sok nőt meg tud hódítani.

A kommunikáció a nagyon fontos, hogyan vágd ki magadat az adott helyzetben (de ilyenkor a reakció idődnek olyan gyorsnak kell lennie, mint egy harcművészet mesterének).

Amúgy bármit lehet írni, meglehet, hogy az adott nőnél ez nem működik - olyan sokan vannak, hogy mindenkire ez nem lehet érvényes.

2016. nov. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
#2: Nem szoktam megjátszani magam, bár szerintem egy embernek sokféle arca van/lehet. Azon viszont sokszor elgondolkodtam, hogy a kamusoknak sokkal hamarabb van sikerélményük, mint az őszinte embereknek. Egyszerű pszichológia, hogy az emberek szeretnek a sikeresnek, menőnek, népszerűnek tűnő emberkék közelében lenni, aminek a jó része ugyan lehet hazugság, de akkor is ösztönösen vonzódnak azokhoz, akik ilyennek állítják be magukat. De ha én őszintén bevallom (természetesen nem a legelső mondatban, és nem önsajnáltatásként), hogy nem vagyok a világ legsikeresebb embere, hogy voltak/vannak problémáim, akkor jön a "büntetés" az őszinteségemért. Szóval én azt látom, hogy aki megjátssza magát, az jóval sikeresebb lehet, még akkor is, ha az egész világa csupa hazugság, míg az őszinteséggel nem sokra lehet menni.
2016. nov. 22. 21:38
 7/15 anonim ***** válasza:

A változz meg részt én inkább úgy mondanám, hogy fejleszd magad. Az alaptermészetén, ahogy te mondtad nem igazán tud változtatni az ember. Legalábbis direktbe, erőszakosan nem. Ellenben ha megtalálod az erősségeidet, hobbikat, amik érdekelnek, képzed magad (ezt lehet akármilyen téren, ami érdekel), akkor fejlődsz, és ennek köszönhetően lehetsz például nyitottabb is.

Én is zárkózottabb, introvertált vagyok, ennek ellenére vannak emberek, akik mellett el tudom engedni magam, illetve olyan szituációk, ahol biztonságban érzem magam a négy fal között is. Ettől nem változtam meg gyökeresen, de képes vagyok tartós emberi kapcsolatokat kiépíteni.

Szóval tényleg nem ugyanaz megjátszani azt, aki nem vagy, mint megtalálni a helyed, és a maximumot kihozni magadból.

2016. nov. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
amelyik nő ezt a 2 indok valamelyikét hozza föl, azt kerül el nagy ívben.
2016. nov. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Tökéletesnek kell lenned, hogy csajozz, vagy szerencsésnek és kitartónak, azért marad mindenki egyedül mer szintjéhez mérten túl korán feladja a csajozást, mindenki az első néhány tapasztalat alapján állítja be a nőket, de sikert az elsők közül csak a tökéletesek érnek el, így mire a kicsit gyengébb külsejü, vagy bénább csávó eljutna az ő szintjéhez már feladja.
2016. nov. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
35%

Ha a párkapcsolatokról érdemben őszintén akarsz beszélni, akkor a nők többségétől lehetetlent vársz. Rengetegen várják el azt is, hogy a pasi kitalálja a gondolataikat, anélkül, hogy kinyitnák a kicsi szájukat. Az általad felhozott témában meg bedobják a sablonszöveget, mert egyszerűbb az, mint valóban elgondolkodni egy témán.

Add magad: Akkor add, ha az bejön a nőknek. Ha én mondjuk egy pszichopata állatgyilkos vagyok, akkor adjam magam és randin mutogassam a kitömött állatokat? Ugyan már. Aki ezt a szöveget kiejti, azzal ne tervezz komolyan. Képtelen logikusan gondolkodni.

Változz meg: Ez már igazabb szöveg. Ha elakarsz érni egy dolgot, amit az eddigi cselekedeteiddel nem tudtál, akkor meg kell változnod, hogy elérd. Ez lehet pozitív fejlődés is, ha úgy tekint rá az ember. De önmagában, a változz meg is egy bullshit. Az előző példánál maradva... Ha nem vagyok sorozatgyilkos, de mindig ott bujkált bennem, akkor változzak meg és csináljam végre? :D

Szomorú, hogy egyre több nő ennyire elbutul a kommunikáció, kapcsolatok és logika terén. Jöhetnek tőlük a piros kezek, attól biztos jobban alszanak és tényleg egyszerűbb nyomkodni, mint gondolkodni.

2016. nov. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!