Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » "Add önmagad" vagy "változz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Add önmagad" vagy "változz meg"? Hogyan lehet kikerülni a nők által felállított 22-es csapdájából?

Figyelt kérdés
Sokszor hallani nőktől azt, hogy add önmagad, mert úgyis jön majd valaki, aki elfogad olyannak, amilyen vagy. Én is megkaptam már ezt számtalanszor, de rájöttem, hogy nagy humbug, mert csak saját magukat akarják nyugtatgatni ezzel. Többször próbáltam már lány ismerősöktől (vagy olyanoktól, akikhez próbáltam közeledni) segítséget kérni, hogy mi lehet a baj velem, miért érnek folyamatosan kudarcok, erre mindig azt kaptam vissza, hogy nincs velem semmi baj, ne változzak meg, ne legyek az, aki nem vagyok valójában, meg hogy értékes és szerethető vagyok. De ha mindig elutasítanak, akkor mégis csak van velem valami baj, és még ha nem is mondják ki, akkor is azt sugallják, hogy változzak meg. Szóval változzak meg, de mégse, viszont ha tanácsot kérek, hogy mi a baj velem, min változtassak, akkor meg azt kapom válaszul, hogy nincs velem baj. Így akkor hogyan változhatnék meg? Egyáltalán akkor mit válasszak: legyek önmagam, vagy változzak meg? Csak én érzem úgy, hogy ez kész csapdahelyzet, és hogy a nők úgy csűrik-csavarják a mondókájukat, hogy nekik ne kelljen vállalniuk a felelősséget semmiért? Mielőtt bárki belém kötne, nem vagyok nőgyűlölő, csupán azt látom, hogy a nők jelentős része képtelen őszintén a másik ember elé állni, és segíteni neki, így viszont akkor a segítségkérés is felesleges, minek fussak tiszteletköröket, ha úgyis azt kapom, hogy semmi baj sincs velem, miközben meg sorra elutasítanak.
2016. nov. 22. 21:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A legtöbb férfi nem önmagát adja. A fejlődés nagy része igazából arról szól, hogy a személyiségedre rárakódott felesleges dolgokat (gátlások, elfojtások, negatív hiedelmek) lebontod és ezáltal felszabadultan tudsz a valódi, természetes önmagad lenni és jól érzed magad a bőrödben.


Attól pl. még nem leszel önmagad, hogy mivel arra neveltek, vigyél virágot az első randira, légy udvarias és lesd a nők minden kívánságát, ezért mindig így cselekszel.

2016. nov. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
#11: Ja, csak éppen a rossz dolgok lebontásához nem árt a külső segítség sem. De ha folyton csak kudarcok érnek, abból nem lehet építkezni, mint ahogyan abból sem, ha segítség helyett csak a "nincs veled semmi baj" típusú semmitmondó szöveggel jönnek, netalán szó nélkül eltűnnek, ahelyett, hogy megbeszélhetnénk, mi is pontosan a problémájuk velem. Másrészt mindig azt hangoztatják, hogy ha valaki szeret, akkor a problémáiddal együtt is elfogad, egyébként meg ezen az alapon a nőktől is sok mindent el lehetne várni, de sok férfi mégis tolerálja a hülyeségeiket, vagy azt, hogy visszahúzódóak, és azért rendszerint nem pattintják le a csajokat azért, mert mondjuk nehezen kommunikálnak, míg a nők jelentős része igencsak válogat, és egy apró hiba miatt is kiszúrják a jelentkezőket.
2016. nov. 22. 23:53
 13/15 anonim ***** válasza:

Akkor kérj külső segítséget. De ingyen és bérmentve nem nagyon fog senki rászánni erre órákat vagy napokat, heteket, hónapokat, arra készülj fel. Azt nem hiszem, hogy valakit folyton csak és kizárólag kudarcok érnének, inkább nem veszi észre a legkisebb pozitív dolgokat, pedig érdemes azoknak is örülni és építkezni rájuk.


A férfiak valóban több mindent tolerálnak, de szerintem nem önzetlen felebaráti szeretetből, hanem a pncihoz jutás reményében. A nők megtehetik, hogy válogatnak és kevésbé rászorulóak szex terén (legalábbis fiatalon, aztán persze idővel fordul a kocka, csak többségük erre későn jön rá), ez egyfelől férfiszemmel negatívnak tűnhet (talán az is), másfelől emberileg rákényszerít, hogy fejlődj és közben csökkentsd magadban azt a görcsös rászorultsági érzést, hogy betegesen vágysz a nők jóváhagyására és megerősítésére.

2016. nov. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szerintem furán fogod fel. Én pl rengeteget változtam jó irányba, mióta a párommal vagyok, mégis minden percben 100%-ig önmagamat adom.

Saját magamból igyekszem kihozni a maximumot, ehhez semmi olyat nem kell tennem, ami tőlem idegen. Nem kell megváltoztatnom a személyiségem, viszont az ember legyen tisztában a hibáival, és tegyen ellenük. Pl régen a boltban se mertem beszélni, annyira beszari voltam, de kemény munkával javítottam rajta. Az életképtelenség pl nem hozzám tartozó tulajdonság volt, hanem hátráltató tényező. Vagy pl tudom, hogy a párom szereti, ha elegánsabb ruhákat hordok, én pedig igyekszem a kedvében járni. Ez se azt jelenti, hogy 24/7 úgy nézek ki, mint aki az operába készül, csak egy picit elegánsabb dolgokat veszek fel alkalmanként, meg az alapból nekem tetsző darabok közül akkor már azt választom, ami neki is tetszik. Olyat nem vennék fel, amiben nem érzem jól magam, szóval így is magamat adom, közben mégis változtatok a kedvéért.

Egy embernek igenis tennie kell magáért, és fejlődnie kell, de nem szabad megjátszani magunkat.

2016. nov. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Eleve nem szabad belépni a csapdába.

Ha az életed arról szól, hogy a nők igényeinek akarsz megfelelni, akkor eleve le fognak írni, nem számít, hogy "magadat adod" vagy "megváltozol".

Igazából mindkettőt alkalmazd egyszerre, de ne a nők miatt, ne azért, mert ők ezt várják el tőled. Legyél független, szabad ember, aki olyanra és úgy formálja a jellemét, amilyenre és ahogyan akarja.

2016. nov. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!