Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen hatással volt az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen hatással volt az életetekre az, hogy hosszú idő után szinglik lettetek?

Figyelt kérdés

3 év után egyedül vagyok már lassan egy fél éve és jómagam sem sejtettem, de teljes mértékben átrendeződött az életmódom és most, hogy önfejlesztésre, önismeretre van időm, úgy érzem, hogy "új kapuk" nyíltak meg előttem és iszonyúan izgatott vagyok a jövővel kapcsolatban. Eleinte úgy hittem, hogy nagyon megvisel majd a magány, de teljesen pozitívan hat az életemre még úgy is, hogy elméletileg extroveltált személyiségtipusba sorolok. Ma már inkább attól tartok, hogy nem tudok majd később párkapcsolatot kialakítani, mert úgy érzem, hogy egyre specifikusabbak és magasabbak az elvárásaim a férfiak felé, egyre inkább megszilárdul az a kép, hogy milyen férfi illik hozzám. Ahogy megismerem magam, megismerem, hogy mit akarok igazán. Így egyre inkább szűkül azoknak a köre, akiket a potenciális partneremnek tartanék. Nem tudom, hogy ez hátrány-e vagy sem.


21/L


2016. nov. 25. 00:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Pontosan ugy erzem magam mint te :)

Igen,hogy ki lenne melled valo es ki nem,de ez inkabb elony. Lesz attol meg mas.

2016. nov. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%

Én kb 9 hónapja vagyok egyedül, és pont a mai nap jutottam el oda, hogy egy jó ideig most biztos nem fogok ismerkedni, mert egyszerűen nincs értelme. Feladtam, max ha egy lány érdeklődik, legyen, de én tenni már nem fogok semmit. És az a célom, hogy ki tudjam zárnő a nőket a gondolatomból, emennyire csak lehet, és elérni azt, hogy egyedül is teljes mértékben jól érezzem magam, és ne bánkódjak semennyire se.

20(nemsokára 21)/F

2016. nov. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Minden egyes pillanatát élvezem az egyedüllétemnek, immár 22 éve. Egyszerűen, azt gondolom, hogy nincs feltétlenül szükségem ahhoz másik emberre, hogy maradéktalanul boldog legyek.
2016. nov. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Most lesz egy éve, hogy egyedülálló vagyok. Igazából maga a tény nem zavart, mindig szerettem a magam útját járni. Az zavart (zavar), hogy, illetve ahogy az exem „elárult”.

Volt pár randim azóta, de egyiknél sem éreztem, hogy össze kéne jönnöm velük. Egy kicsit én is úgy vagyok, mint te — egyre konkrétabb dolgokat keresek a lányokban.

2016. nov. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Jaaajj, nagyon csodás ilyen jó dolgokról olvasni! Gratulálok, hogy sikerült ennyi mindenre ráébredned-tanulnod :)


Én úgy gondolom mindenképpen pozitív ez a spécis dolog, hiszen így megkímélheted magad egy rossz kapcsolattól, és akivel összejössz majd, azzal sokkal nagyobb valószínűséggel tervezhetsz hosszú távon, mintha mindenkivel összejönnél akivel megvan a közös szikra :)

Addig pedig kiélvezheted a szinglilétet! :D


És az önfejlesztés itt is képbe jön, mert ha sokkal jobban megy a kommunikáció, win-win vitázás, asszertív, stb... önismeret, az egy kapcsolatban is sokat segít, hiszen tényleg a kommunikáció az alapja :) Ha már az egyik fél ennyire tudatos, akkor ő képes lesz kezelni a konfliktusokat-érzéseket, és így mégközelebb kerülhettek majd egymáshoz :)


sok sikert a továbbiakban! :)


24f

2016. nov. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató szavakat! :) Az elkeseredett sorstársaimmal megosztanám az én "receptemet" hátha ihletet merítenek belőle: egynapos szervezett túrák hegyvidékre, marha olcsó ajánlatokat lehet kifogni, itt akár egyedül, merengve is végig lehet járni az utat, de ha úgy tartja az ember hangulata, akkor ismerkedhet is a turatársakkal. Csodálatos fényképeket lehet itt készíteni, amit később albumokba szedek. Új sportokban kipróbálni magát az embernek hatalmas élményeket tud kölcsönözni és új töltetet vinni a szürke hétköznapokba. Én eddig labdajátékos voltam - legalábbis azt hittem és ettől egy teljesen idegen területen szerettem volna magam kipróbálni. 21 év után döbbentem rá arra, hogy igazából hozzám teljesen más felépítésű sportok passzolnak, kettőt is találtam, ami teljesen a szívemhez nőtt és azóta beépítettem mindkettőt az életembe. Itt is rengeteg kapcsolatot köttettem és lehetőségem volt igazán tehetséges szakemberekkel szóba elegyedni, akik motiválnak. Olvasókártyát váltottam ki az egyik könyvtárba, és borús délutánokon leemelek egy könyvet a polcról és időérzékemet elhagyva temetkezek bele az irománynak. Itt tényleg csendre és egyedüllétre lelhet az ember, egy jó hely arra, hogy elvonulj a külvilágtól. Nagyvárosokban van lehetőség társasjáték klubokba való csatlakozáshoz, felnőtt ésszel nehéz felfogni, de a közös játék és a szokatlan szituációk rengeteg mélyen lappangó képességet hoz ki az emberből és olykor elámulok, mikor ráeszmélek a játékon keresztül a gyengeségeimre és az erősségeimre. Elkezdtem képezni magam rajzolás terén és találtam társakat is magam mellé, így összeülünk a barátaimmal heti egy délutánonként és teázunk/forró csokizunk/forralt borozunk miközben valami klasszikust hallgatunk és festegetünk, ami teljesen "transzba" ejti az embert. Ezek rendszeres szokások, de folyamatosan figyelem az alkalmanként rendezett eseményeket és amire érdemes elmenni, arra egyből lecsapok. Hát igen, aludni meg alig alszom, és megpróbálok gazdálkodni az időmmel, mert emellett dolgozom és tanulok is. Nem unatkozom.
2016. nov. 25. 00:52
 7/11 anonim ***** válasza:
10 ev hazassag utan.most en is ezt elem meg.
2016. nov. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nincs ezzel semmi gond az égvilágon.

Én is 10 év házasság után maradtam egyedül, ahogy egy fentebbi hozzászóló, de nem voltam magányos. Új hobbik, önismereti munka, stb. és én is azt tapasztaltam, hogy egyre magasabbra kerül az a bizonyos léc...

Hogy miért?

Mert egyedül is jól éreztem magam, és nem kellett MINDENÁRON valaki.

Mert fejlettebb önismerettel már tisztábban láttam, hogy mire van szükségem egy kapcsolatban és mire nincs.


Eleinte tartottam tőle, hogy így majd nem lesz senkim később se, de nem így lett. Nekem akkoriban azt mondták, hogy működik egyfajta "vonzás" is - nem ezoterikus, hanem pszichológiai értelemben, tudat alatt hatunk másokra és ezzel "bevonzzuk" az életünkbe a hozzánk passzoló embereket.

Kétkedve fogadtam, de tényleg így lett. Nem csak társam lett, hanem új, az igényeimnek jobban megfelelő barátaim is. Egyre inkább olyan emberek vesznek körül, akikkel jól érzem magam. A társam pedig minden várakozásomat felülmúlta, megérte "válogatni".

2016. nov. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Minden elismerésem, hogy 10 év házasság után fel tudtatok állni, illetve, hogy próbálkoztok. Azért 20 évesen még rugalmasabb az ember, máshogy éli meg, ráadásul a 3 éves kapcsolatomnak én vetettem véget, a másik fél jobban megszenvedett az elválással. Az utolsó válaszolónak gratulálok és sok-sok együtt töltött évet kívánok a jelenlegi párjával az utolsó előttinek erőt, kitartást.
2016. nov. 25. 11:36
 10/11 anonim ***** válasza:

Nagyon hasonló mint nálad.

Kamasz korom elejétől vége utánig, hat és fél éves kapcsolatnak lett vége és.... pár hét alatt többet tanultam mint eddig összesen. Stabilabb lettem, tele vagyok szeretettel és reményekkel.

Ahogy nálad is, nálam is összetettebb lett, pedig eddig sem volt semmi, "elvárásom" kapcsolatra s tudom, nagyon nehéz lesz, de még így is csak örülök, mert tudom.., ha eljön..., nem lesz méltó szavakkal illetni. :))

20F


Egyébként olvasottak alapján szeretnélek megismerni, még ha csak barátság vagy levelezés.. vagy semmi sem lesz belőle.

Rád is írtam.

2016. nov. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!