Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti nem szoktátok ezt érezni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti nem szoktátok ezt érezni?

Figyelt kérdés
Néha, vagyis sokszor gyötrődöm magamban, szétszednek a gondolatok, folyton ostorozom, vádolom magam, a múlt vagy a jövő miatt szorongok. Ilyenkor felnézek a csillagos égre, és minden problémám és gondom egy csettintésre semmissé válik. Amikor belenézek a végtelen űrbe, igazán ráébredek arra, hogy a gondjaim és problémáim valójában nem is léteznek, csak én generálom őket. Hogy az élet teljesen más is lehetne a földön, hogy rengeteg dolognak, aminek nincs is valójában semmi értelme, hatalmas jelentőséget tulajdonítok. Pénz, lakás, autó...stb Arra születünk a földön, hogy ledolgozzunk egy életet, miközben elfogyasztjuk a természetet körülöttünk. Ilyenkor szembesülök azzal, hogy mekkora őrültséget művelünk. Egy kis porszem a föld a világűrben. Érzem, hogy egyáltalán nem helyes, ami itt zajlik...
2016. dec. 8. 23:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mit szedsz, de jó anyag lehet! :D
2016. dec. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2016. dec. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, kozmikus nézőpontból nincs jelentősége annak, miképp élünk. Ez mondjuk számomra inkább elkeserítő, mint megnyugtató gondolat. A megnyugvást számomra inkább a rajtam doromboló macska tapintása, a vízcsobogás hangja vagy a vöröslő ég látványa adja, de akkor sem "helyes/helytelen" jelzőkkel kísérve.
2016. dec. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Állandóan ezt érzem. Én is viszont inkább elkeseredett leszek tőle, néha valami földi dologgal kell eltereljem a figyelmemet erről és el kell felejtsem, mert úgyse jövök rá semmire. Sosem tudjuk meg az értelmét hogy miért vagyunk, maximum a halál után, de ez is csak feltételezés.
2016. dec. 9. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sokszor érzem ezt én is.

Gyerekkoromban távcsővel bámultam az eget, nyaranta pedig gyakran kifeküdtem az árnyékra, és csak lestem a felhőket meg a kék eget. Imádtam azt az érzést.

Felnőttként az ember állandóan vagy megy valahova, vagy jön valahonnan, vagy a gyereket istápolja, vagy egyéb ügyeket intéz, és nincs idő ilyesmire, meg hát egy városban nem is olyan könnyű.

Minden évben elhatározom, hogy egyik nyáron fogom a családot, elmegyünk egy rétre, távol mindentől, lefekszünk a fűbe és estig bámuljuk az eget.


A második résszel is egyetértek. Épp a minap gondolkodtam el azon, hogy milyen ocsmány tud lenni az emberiség, és ahogy a vállalkozók meg cégtulajdonosok mit is csinálnak, akik pl. kivágják a fákat, összeaprítják azért, hogy rétegelt lemezt meg farost lemezt csináljanak belőle, és végül kárpitos bútorlap lesz a vége :D

Belerondítanak a természetbe, tönkreteszik teljesen, hogy a nagyinak meg a papinak legyen hova letennie a kis megfáradt seggét.

Meg a benzines járművek, nem szeretem őket, büdösek is, a környezetet is szennyezik, ... csak fogyna már el az a rohadt kőolaj.

Persze, amíg lesz rá igény, addig fogják is csinálni. De tényleg meg kellene már tanulnunk kevésbé pazarlóan bánni a természet erőforrásaival, kevésbé mohónak lennünk... picit meg van bennem is ez az antikapitalista szellem :)

Na mindegy, kikapcsolom a gépet és megyek, ültetek egy virágot.

2016. dec. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!