Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok férfi gondolja úgy: "A...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sok férfi gondolja úgy: "A nőnek a konyhában a helye! " Mi erről a véleményed?

Figyelt kérdés
2016. dec. 17. 10:38
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
96%

Nincs olyan, hogy alapvetően női/férfi feladat. Innentől minden érvelésed hibás.


Alapvetően női feladat a szülés, szoptatás. Ennyi. Minden másra képesek a férfiak is, csak tényleg kényelmesebb, ha anya etet meg kiganéz.

2016. dec. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
22%
#11: Jó, akkor menjetek szenet bányászni, fát vágni az erdőre, betont talicskázni, a nők is képesek erre.
2016. dec. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
94%

10-es az már egy másik dolog, amiről te beszélsz. Az a "nőknek a konyhában a helye" típusú férfiak női megfelelője, akik az egyenjogúság nevében nem csinálnak semmit és még büszkék is rá. :D

Normális kapcsolatban nem kéne ilyennek lennie.

De amúgy férfias munka is mi van, amit hétköznapokban annyira el kéne végezni? Én falun nőttem fel, hatalmas kertünk volt/van, szóval itt még lehet is mondani, hogy volt mit csinálni, fűnyírás, rotázás a kertben, mikor fát vettünk télire, akkor azt összefűrészelni, hasogatni, behordani, vagy a folytonos házfelújítás, stb.. De mikor egyetemre mentem és beköltöztem egy panelba, kb semmit olyan dolgom nem volt, amire azt tudnám mondani, hogy ez férfi munka. Takarítás, mosás, főzés, azt kb ennyi, amit el kell végezni.

Vagy míg 8-10 éve faterommal simán szétkaptuk az Opel Ascona-t, mikor motorhibás volt, a mostani CR-V motorjához hozzá nem mernénk nyúlni, hanem vinnénk szervizbe. :D Szóval a mai világban már az autószerelés se játszik, max lecseréljük itthon a gumit. :D

Kettes voltam.

2016. dec. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
91%

Egyetlen szénbányász vagy favágó férfi ismerősöm sincs. Irodában dolgoznak, városban laknak, mint én.


Ha minden férfi fizikai munkát végezne, azt mondanám, jogos, de így...

2016. dec. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
94%

6,


"az is maradiság, hogy a férfi kezdeményezze az ismerkedést, vagy hogy a férfi engedje előre a nőt az ajtóban"

ebben semmi extra nincsen, csak a buszkeseg. termeszetes esetben ugy megy, hogy egy no meg egy ferfi meglatjak egymast, es ha valahogy beszedbe elegyednek, a ferfi elhivja valahova a not egy kesobbi idopontra. nagyon nehez. ugyanugy, mint kinyitni az ajtot. amit amugy a nok is megcsinalnak.


abban igazad lehet, hogy vannak nok, akik abban latjak az udvarlast es a jo kapcsolatot, hogy van csoki, virag, eloreengedes, gyuru. szerintem ez edeskeves, de a meglepetes neha jo. adni is, kapni is. ferfiaknak, noknek is.


"elpuhították a férfiak jelentős részét, nem kell azon sem csodálkozni, hogy a férfiak kezdenek elnőiesedni, a nők meg elférfiasodni" szerinted a nok csinaltak valami rosszat. egyedul. eroszakkal. mondj nemet, ha valami nem tetszik. egyesevel. csak ne azert, hogy "hajh, a nok..."


"sok nő elvárja, hogy a férfi tudjon sütni-főzni-mosni-mosogatni-takarítani"

szerintem a fozest nem sok no varja el, en nem lattam peldakat. en csak orulok neki, mert igy tobbszor van fott kaja, mintha csak en foznek. ami nincs tul gyakran. alkalmankent erdekel. es legjobb egyutt csinalni. pl. o a szoszt, en a husit.


csusztatas, hogy egy ferfi ne tudna takaritani, ha akar. ehhez nem kell egyetem. csak egy sepru meg egy mop.

ha valamit tudok konnyebben, egyszerubben, vagy el kell magyarazni a mosoprogramot, szivesen megmutatok mindent. es nem kell nagy IQ ahhoz, hogy valaki megjegyezze, hogy 4A.


"vegyen rész a gyereknevelésben"

nem artana. megis hogy gondoltad? attol lesz a gyereked meg a sajat keped-hasonlatossagod, hogy fizeted az ovit meg veszel neki csokitojast?

mivel az elso evekben vsz a no tobbet lesz a gyerekkel, tenyleg valoszinu, hogy bizonyos dolgokban gyakorlottabb lesz. de ha tenyleg reszt akarsz venni a gyerek eleteben, akkor megkerdezheted, hogy ezt vagy azt hogy szoktak csinalni, pl. furdes utan rogton alvas, vagy egy kis mese, vagy mire allergias a gyerek.


"rengeteg olyan 20-30 körüli "nő" van, aki még egy teát sem tud megfőzni."

erosen ketlem, ugyanaz a kategoria, mint ha nem tudna soprogetni. elsore lehet, hogy nem lesz olyan alapos es szep, de azert nem a vilag toke.


ha veletlen leteznenek a nok, akikrol ezt te allitolag tudod, es olvasnak most, akkor megosztom a fortelyomat, es ezzel le is van tudva a kikepzes :D


rakj egy filtert a teaskocsogbe (gyumolcsteak neha gyengek>>abbol kettot per bogre), bele 3 edesito vagy 2 kk cukor, es aki savanyitana, annak fel karika citrom vagy kaveskanal citromle.


nyomd meg a vizforralo on gombjat (egy gombja van osszesen. ha gyanakszol, a masik gombbal a fedel nyilik). horr-horr, amikor a viz forrni kezd, elhalkul. off. toltsd tele a poharat forro vizzel (lustaknak haromnegyedig, mert par masodperc azas utan johet a tetejere picike viz), es fityegtesd a filtert. ha meg akarod adni a modjat, kiskanallal kavargatod. ha nagyon extra akarsz lenni, par perc utan kiveszed a filtert. es csinalsz hozza lagytojast piritossal, de az mar egy masik tortenet :D


ps. a forraloba kell egy kis viz, mielott beinditod.


remelem, olvashato ekezetek nelkul is.


jo teazast!

2016. dec. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 RRR ***** válasza:
marhaság ez már manapság
2016. dec. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
9%

Semmi, lesz-rom hogy más férfiak mit gondolnak.

Szerintem a nőnek a farkamon a helye, ha meg épp nem ott van, akkor nem érdekel mit csinál, csak engem hagyjon békén.

2016. dec. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
92%

"Jó, akkor menjetek szenet bányászni, fát vágni az erdőre, betont talicskázni, a nők is képesek erre"


édes fiam, nálad alapvető fogalmi zavarok vannak... :)


tudod, létezik az a fogalom, hogy illem és etikett, ha ezen szavak jelentésével nem vagy tisztában, akkor ott már komoly gondok vannak


másodszor, a "nőnek a konyhában a helye", talán még igaz volt az elmúlt évszázadra, ahol a nők még nem dolgoztak napi négy órát, hanem otthon voltak, és ők vezették a háztartást, a mai világban viszont ezt kevesen engedhetik meg maguknak, így egy pár mindkét tagja napi 8-12 órákat dolgozik, hogy fenn tudja tartani a háztartást, így meg úgy gondolom elvárható, hogy a férfi is besegítsen a háztartásba, ne csak a nő végezzen el mindent (ráadásul mégis milyen életképtelen lehet egy pasas, aki nem képes megfőzni magának, vagy felemelni egy rongyot, hogy leporolja a polcot...)


rettentően magas intellektuális képességeidről tanúskodik a hozzászólásod, mert ezek szerint azzal sem vagy tisztában, hogy a férfiak és nők testfelépítése teljesen eltér egymástól

egy férfi izomzata teljesen más (nem is beszélve a csontozatról), egy férfi simán elbírja a nehezebb dolgokat, addig egy nő megszakadna, mert fizikailag képtelen felemelni, de gondolom nem voltál ott általánosban ezen a biosz órán :)


végül pedig, aki a főkérdésben feltett "gondolatot" hangoztatja, egy sötét paraszt, aki lenézi a nőket, és ezzel saját felsőbbrendűségét kívánja hangoztatni, beleértve téged is...

2016. dec. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem a dolog nagyban függ attól, hogy egyébként milyen hozzáállása van a férfinak a dolgokhoz.

Nekem pl. párom elvárja a főzést, sosem titkolta. Nyilván nem minden nap és reggeltől estig görnyedek a konyhában, de számára fontos az, hogy "főtt étel legyen az asztalon", és "az a nők dolga".

Ezért cserébe viszont ő mosogat, porszívózik és pucolja a vécét, mert azt én utálom. Szóval valamit valamiért.

Ettől függetlenül egyébként nem hal éhen, ha neki kell gondoskodnia magáról, de tény, hogy addig se nagyon láttam főzni, amíg a haverjaival lakott. Max ha a haver akart nekiállni, akkor abba besegített. Meg a krumplipüré. Abban verhetetlen! :-)

2016. dec. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
94%

Nézzük csak. Panelban élünk a párommal. A kérdésben szereplő férfiak szerint menjek el 7-re dolgozni, hazafelé vásároljak be, érjek haza 6-kor mondjuk, majd amint levettem a cipőmet álljak neki főzni. Tegyük fel csak valami egyszerűt, ami egy óra alatt megvan. Mellette még álljak neki heti három-négyszer mosni, mert a párom nem ismeri a mosógép bekapcsoló gombját, teregessek ki és tartsam fenn az alap rendet, miközben ő henyél a kanapén és várja a sült galambot. Esetleg nagy kegyesen két havonta egyszer kicserél egy villanykörtét, vagy összerak egy lapra szerelt bútort. Nyilván még a sörét is bontsam ki és tegyem a kezébe, hogy ne a focimeccsre csorgó nyálát igya csupán, miközben én a közös otthonunkért/életünkért robotolok.

Hétvégén természetesen főzhetnék valami komolyabbat, aminek már 3-4 óra is kellhet, de akár sütit is süthetnék, mert úgy megenné. Nyilván a nagytakarítást is be kell iktatni heti egyszer, amikor végigmegyek az egész lakáson (és akkor ablakot még nem pucoltam). Aztán mire én letudom a főzés és ebéd utáni teendőket (mosogatás és takarítás), addigra álljak neki, valami vacsorának. Majd menjek el a barátaival bulizni és még vágjak is jó pofát az egészhez. Ha gyerekünk lesz, akkor sincs gond, mindez csak kiegészül még a gyerekek körüli tevékenységgel is, miközben ő lógatja a lábát a kanapén. Nyilván szénné vagyok oltva, hogy miaz, hogy fut a háztartás, mert a gyerek beteg és óránként bömböl.


Tudjátok mit? Nekem ilyen élet nem kell és kövezzetek meg, de a mai, városi életvitel mellett szerintem igen is elfogadható az, hogy egy férfitől elvárás, hogy igen is segítsen be a házimunkába, ne csak tespedjen a kanapén! Én is szívesen tespednék, vagy mennék sportolni, erre jut is idő, ha ő is segít. Áldom a sorsom, hogy én olyan társat találtam, aki ezt megérti és ott segít, ahol tud. Élvezi, hogy a napi teendők után még van energiám elmenni szórakozni vele, vagy moziba, színházba, fallabdázni...

Miért nőies, ha egy férfi is tud takarítani, vagy megtud főzni egy pörköltet? Miért nőies megfogni a porszívót, vagy ablakot pucolni? Miért nőies kiteregetni, amikor nekem az ebéd alapanyagokkal van tele éppen a kezem? Menjen a fenébe az olyan utolsó tapló paraszt, aki elvárja, hogy fényesre legyen nyalva a s*gge, de ő a párja kényelméért egy fogpiszkálót nem tesz keresztbe.

2016. dec. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!