Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok férfi gondolja úgy: "A...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sok férfi gondolja úgy: "A nőnek a konyhában a helye! " Mi erről a véleményed?

Figyelt kérdés
2016. dec. 17. 10:38
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
93%

En 2x annyit keresek mint a ferjem. Ezek utan menjek a konyhaba? Akkor ehen halunk...


Amugy se neki se nekem nincs a konyhaba a helyunk. Mindenki csinal itthon mindent. Es kesz.

2016. dec. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
0%

#18: Nálam nincs gond az illemmel, sem a fogalmakkal, annál inkább nálatok a hazugsággal és az egyenrangúság kifacsarásával. Fentebb az egyik kolléganőd azt ecsetelte, hogy csak a szülés női munka, minden másra képes mindkét nem. Nos, akkor tessék elmenni betont talicskázni segédmunkásként, hiszen nincs különbség férfi és női munka között. Ugye?

Másrészt: Ha megkérdezzük a nőket, kb. 90%-uk (ha nem több) azt fogja mondani, hogy a férfinak igenis kötelessége besegíteni a házimunkába, "mert nincsenek nemi szerepekhez köthető feladatok". De ha megkérdezzük a nőket, akkor kb. ugyanekkora arányban fogják azt mondani, hogy ők soha nem kezdeményeztek, és nem is fognak, "mert az a férfiak kötelessége". Vagyis ebből két dolog következik. 1. Ha a kezdeményezés férfiúi kötelesség, akkor mégiscsak azt gondoljátok, hogy vannak NEMEKHEZ kötődő feladatok. Vagy tévednék? Akkor hogy is jön ez össze azzal, hogy nincsenek nemi szerephez kötődő dolgok? 2. Ha a nők. kb. 90%-a mondja azt, hogy a férfi segítsen be a házimunkában, mert nincsenek nemi szerephez kötődő feladatok, de kb. 90% mondja azt is, hogy a kezdeményezés a férfiak kötelessége, akkor matematikailag is könnyen bebizonyítható, hogy a két csoport között igen nagy az átfedés. Vagyis nagy valószínűséggel ugyanaz a nő követeli meg a férfi nemtől a férfias kezdeményezést (azaz a nemi szerep "bizonyítását"), mint a női munkákba való besegítést (azaz a nemi szerepek közötti különbségek nemlétének bizonyítását). Ezek után nem tudom, ugyan ki hazudik, és ki csavargatja mindig úgy a fogalmakat, hogy neki jó legyen. Bár tudom, úgyis megmagyarázzátok, hogy a kezdeményezés az semmi, meg az teljesen más szituáció, meg az nem is nemi szerephez kötődő feladat. A "felsőbbrendűségről" meg csak annyit, hogy mivel 95%-ban a férfiak próbálkoznak a nőknél, nem pedig fordítva, jó eséllyel ők futhatnak bele egy beképzelt, idióta pichába, aki flegma módon tudja őket elutasítani. Arról meg már nem is beszélek, hogy a társadalom még ma is jóval többet néz el egy nőnek, mint egy férfinak (pl. ha egy férfi gátlásos, akkor köpködjük le, meg nehogy már egy nő tanítgassa, ha egy nő gátlásos, akkor milyen kis aranyos, és segíteni kell neki), ráadásul még mindig "illő" előreengedni a nőket az ajtóban, "illő" felköszönteni őket nőnapkor, és ha valaki bántja őket, akkor tele kell kürtölni mindent, mert "a gyengébbet" bántották. És ha azt mondja egy férfi a nőnek, hogy menjél ganajászni vagy fát vágni, én meg addig vagyok a gyerekkel, akkor megint a férfit cseszik le, hogy miért a nővel végezteti a fizikai munkát. Holott állításotok szerint mindkét nem képes mindenre, és nincs semmi, de semmi különbség a két nem között.

2016. dec. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
93%

Nem érted az egészet.


Elméletben, aki testileg egészséges, képes fát vágni.


Gyakorlatban lehet, hogy tök béna lesz. Tehát meg kell tanulnia. Ha elmegyünk ketten betontalicskázás munkára, kit venne fel az építésvezető, hogy haladjon a munka? Téged. Mert erősebb vagy. És ez egy átlageset. Ha viszont elmenne az 50 kilós informatikus fiú, meg egy csupaizom súlyemelő asszonyság, utóbbit venné fel.


A férfiak mind betont tologatnak? Akkor mindannyian menjünk betonmunkára. Miért menjen az, akinek más a végzettsége?


Itt azzal van a baj, hogy az egyik nemlétező kapcsolat, a másik már létező. Tetszik érteni?


A társadalmi szabályok megváltoztatásához az egész társadalmat meg kell változtatni. Nem lehet a híradóban bejelenteni, hogy mától mindenki kezdeményezzen. Te is meglepődnél, ha holnaptól elhízott, csúnya lányok próbálnának jófejkedni veled, akiktől semmit nem akarsz.


A család pedig nem társadalmi minták alapján működik, hanem a résztvevőknek megfelelően. Ezt könnyű megváltoztatni, mert 2 ember jóváhagyása kell hozzá.


Úgy meg könnyű statisztikát felállítani, hogy minden 90%.


És a férfi nem besegít, az az ő lakása is.

2016. dec. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
93%

#22 Bár nem nekem szólt a kommented, azért válaszolnék.

Van különbség a két nem között, senki nem állította, hogy nincs.

Amiben nincs különbség, az a - mai, modern, városias viszonyok között - a munkák nemek szerinti felosztása. A panelben nem kell fát vágnod, bányásznod, és még maltert keverned sem. Ezáltal felmerül a kérdés: ha ezt a városi, nem természet-közeli, panellakási életet nézed, mi az, ami férfimunka? A villanykörte becsavarása nem fizikai meló, és bár nagyon előzékeny a páromtól az, hogy kinyitja nekem a fránya uborkás üveget, de arányaiban az még mindig nem "ugyanannyi" munka otthon, mint amennyit - tegyük fel - én megcsinálok a klasszikus női főzés-mosás-takarítás dologgal.

Tehát, válaszolj meg erre nekem kérlek, ha én tökegyedül viszem a háztartást, mint a kisangyal, naponta meleg ételt teszek eléd, nevelem a gyereket, és mindezt persze munka mellett teszem meg... Akkor eközben te, szintén dolgozó emberként, mivel járulsz hozzá a közös életünkhöz?

Nem kötözködni szeretnék, őszintén választ várok, mert kíváncsi vagyok a szempontjaidra. :)

2016. dec. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
0%
22-es, bocsi, de nem olvasom el, amit idehánytál, előbb tanuld meg tagolni a szöveget ;)
2016. dec. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!