Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor hogy "illik"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor hogy "illik" lekoptatni egy pasit? Mindenhogy én leszek a rossz?

Figyelt kérdés

Igyekszem mindenkivel kedves lenni, de ha egy srác bepróbálkozik nálam, akkor csapdába esek... Ha továbbra is kedves vagyok, akkor nem igazán értik meg a "nem"-et, és tovább próbálkoznak. Ha ennyiben hagyom, továbbra is beszélgetek velük, és nem akarom észrevenni, hogy mit akarnak, akkor rossz vagyok, mert húzom az agyukat. Ha kicsit keményebben mondom meg nekik, hogy NEM, akkor bunkó vagyok. Ha helyből ignorálom őket már kezdeményezésnél, hogy elkerüljem ezt, akkor tapló vagyok.

Van más megoldás? Hogy ne legyek bunkó? Hálistennek nem napi szinten kezdeményeznek nálam, de amikor igen, akkor utána mindig rossz embernek érzem magam :/


2016. dec. 21. 18:59
1 2
 1/15 Krukutyán Levente ***** válasza:
45%
Nézz az az órádra/telefonodra és mond halkan, hogy "a barátomnak itt kéne már lennie.."
2016. dec. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Sztem csak mondd meg neki, ha nem akarsz semmit. Pl. : ha barátnak el tudod képzelni, akkor mondd meg azt, de legyél mindig egyértelmű
2016. dec. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Mindig egyértelmű vagyok.
2016. dec. 21. 19:11
 4/15 anonim ***** válasza:
54%

Először megmondod finoman, hogy nem. Ha nem hat, akkor erőteljesebben. Hogy mit gondolnak rólad, nem téged minősít. Ne foglalkozz vele.

Miért lennél te rossz ember, mert nem akarsz valakivel járni?

2016. dec. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Szergej55 ***** válasza:
90%
Legyél határozott, de nem sértő, az úgy korrekt. Tehát ne a földet piszkálgasd a lábaddal meg hasonlók.
2016. dec. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Legyél őszinte,és az igazat mondd mindig. És abba gondolj bele mindig,hogy fordított esetben te mit gondolnál adott helyzetben...

Szóval ha helyből ignorálsz valakit,akkor fordított esetben neked ez hogyan esne?

Szerintem elsőre normálisan és őszintén megmondod,hogy mit gondolsz,ha nem veszi a lapot,utána már megmondhatod neki keményebben,és lehet akkor bunkónak fog gondolni,de legalább nem húztad az idejét,és ő sem a tiédet tovább...

2016. dec. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

Értem a problémádat és valóban egy nehéz kérdés ez, megpróbálok segíteni. Ugye nagyon nem mindegy, hogy maga a helyzet, a szituáció milyen(honnan ismeritek egymást,munka,suli stb.).

Szerintem a legtisztább, legkorrektebb, ha rögtön az elején az első próbálkozásnál megmondod, hogy NEM. Lehet, hogy taplónak gondolnak majd, de az már az ő bajuk, hidd el, így okozol a legkevesebb fájdalmat neki.

Ha viszont valakivel már elkezdtél valamit, az már komplikáltabb szitu. Tehát ha az elején nem küldöd el hanem hagyod,hogy akár hetekig, hónapokig reménykedjen, majd ezek után mondod meg, hogy NEM,az iszonyú pofára esés lesz neki, még a legerősebb egyéniségeket is a padlóra lehet ezzel küldeni. Nyilván neked nem ez a célod, pont hogy nem akarod megbántani, de jobb mielőbb tisztázni.

Sok múlik azon is, hogy honnan ismeritek egymást, ha nem egy közegből, akkor könnyebb megszakítani a kapcsolatot, könnyebben túlteszi magát rajtad.

A legnehezebb ha egy közösségbe jártok és akarva akaratlanul találkoztok. Ilyenkor talán az a legjobb ha megpróbáljátok őszintén megbeszélni és kitalálni valami köztes állapotot. Mert az se jó ha teljesen elkerülitek egymást, de az sem, ha folyton együtt vagytok. Meg kell vele beszélni, hogy csak barátok vagytok és akár még jóban is tudtok maradni ha megértő veled. Sok múlik magán a srácon is, hogy milyen ember. Van aki megsértődik és teljesen megutál az elutasítás miatt, van aki tovább nyomul szerelmes üzenetekkel, de szerencsére azért érettebb férfiak is vannak, akik megértik a helyzetet és nem zaklatnak többé az érzéseikkel és nem is haragszanak rád, hanem ugyanolyan jóban tudnak maradni veled, mint annak előtte. Aki igazán szeret téged, az megpróbálja úgy alakítani a dolgokat, hogy neked a legjobb legyen.


Tehát összességében az a jó, ha ugyanolyan kedves maradsz, de tisztázod ugyanakkor minél hamarabb, hogy semmi nem lehet. Neked innentől nincs felelősséged, ezután a srácon múlik ,hogy hogy áll hozzád. Ha megutál, nem áll veled többé szóba, vagy továbbra is reménykedik ,az már az ő baja, erről te nem tehetsz, emiatt felesleges rossznak érezned magad.

2016. dec. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az elso 10-nel en is rosszul ereztem magam, azota megtanultam teljesen kozombosen kezelni a dolgokat, es teljesen atlagos, mosolytalan "nem"-et mondani.
2016. dec. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%
Egyértelműen, határozottan közöld,hogy nem! Aki normális,az elfogadja, aki meg nem, annak mindegy mit mondasz, nem fogsz jól kijönni a dologból.
2016. dec. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 RoseTyler ***** válasza:
Igazából tök mindegy, hogyan csinálod, annyi a lényeg, hogy egyértelmű legyél. Ezen túl soha a büdös életben nem fogsz tudni megfelelni mindenkinek. És nem is kell. Mindig lesznek olyanok, akik téged fognak hibáztatni abszolút nem jogosan. Az ilyesmin egyszerűen túl kell lépni.
2016. dec. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!